לפרסום חייגו: 050-5788255

חינוך בהעוטף

חינוך ובתי ספר

משרד החינוך: לקיים מועדי ב' חלופיים בכל מקצועות הבגרות עבור תלמידים שלא יוכלו להיבחן בשל הקורונה

שר החינוך הציב מטרה ברורה להבטיח שכל בוגרי י"ב יוכלו לסיים את לימודיהם עם תעודת בגרות. כדי להבטיח זאת, גובשה במשרד החינוך תכנית פעולה שכוללת מועדי בגרות נוספים, כדי לתת מענה לתרחישים השונים. בתוך כך, לנוכח התפרצות נגיף הקורונה במספר מוקדים במערכת החינוך, בתקופה האחרונה, הוחלט לאפשר לתלמידים שתימנע מהם היכולת לגשת לבגרויות, אם בגלל הכרח להימצא בבידוד או אם בגלל תחלואה בקורונה, לגשת למועד החלופי (צילום: depositphotos)

פורסם בתאריך:


נכתב על ידי

צליל דיבקר

בת 29, נשואה + כלב, בעלת תואר ראשון בתקשורת ממכללת ספיר. נולדתי וגדלתי בקיבוץ בארי. כיום מתגוררת בנתיבות.

שר החינוך הציב מטרה ברורה להבטיח שכל בוגרי י"ב יוכלו לסיים את לימודיהם עם תעודת בגרות. כדי להבטיח זאת, גובשה במשרד החינוך תכנית פעולה שכוללת מועדי בגרות נוספים, כדי לתת מענה לתרחישים השונים. בתוך כך, לנוכח התפרצות נגיף הקורונה במספר מוקדים במערכת החינוך, בתקופה האחרונה, הוחלט לאפשר לתלמידים שתימנע מהם היכולת לגשת לבגרויות, אם בגלל הכרח להימצא בבידוד או אם בגלל תחלואה בקורונה, לגשת למועד החלופי.

בנוסף למועדי ב' במתמטיקה ובאנגלית, יתקיימו במהלך חודש אוגוסט (אחרי ט' באב וחג הקורבן) ארבעה ימים מרוכזים שבהם ייערכו מועדי הבחינות החלופיים בשפת אם, במדעים ובמקצועות ההומניסטיקה: ספרות, תנ"ך, היסטוריה, אזרחות וכיו"ב.
יובהר, שאם יהיו תלמידים שלא יוכלו לגשת לשני המועדים, יינתן להם מענה נקודתי, שיכלול משגיח חיצוני וסטנדרטים מחמירים, כנהוג בבחינות הבגרות. 

בימים הקרובים יפורסמו מועדי הבחינות החלופיים בחודש אוגוסט.

שר החינוך יואב גלנט: "נעשה כל שיידרש כדי שתלמידי ישראל יסיימו את לימודי התיכון עם זכאות לבגרות. פתחנו כעת מועדי ב' חלופיים, ונעשה כל שנדרש כדי שהתלמידים שלנו יגיעו למועדי הבחינה מוכנים, ערוכים, ובטוחים בעצמם. נקיים מרתונים של תרגולים וחזרות, ונוודא שבחינות הבגרות, גם בקיץ זה, יאפשרו לכל תלמיד ותלמידה להצטיין ולהצליח".

(צילום: depositphotos)

תגובות

captcha
הקלד את המספרים שאתה רואה בתמונה: