לפרסום חייגו: 050-5788255

חינוך בהעוטף

חינוך ובתי ספר

משרד החינוך בקול קורא לרשויות: הצטרפו למסגרות בתי הספר של החופש הגדול

הגנים ובתי הספר של החופש הגדול יוצאים לדרך. לאחר הודעת ראש הממשלה ושר החינוך על הקצאתם של 700 מיליון שקלים לטובת מסגרות הקיץ, פירסם בשבוע שעבר משרד החינוך קול קורא ומזמין את כלל הרשויות המקומיות להצטרף. האלוף במיל' שר החינוך, יואב גלנט: "מסגרות הקיץ, השנה, יהיו במתכונת רחבה, הן יכללו את ילדי גני הילדים ואת כיתות א' עד ד', והפעילות תימשך לתוך אוגוסט"

פורסם בתאריך:


נכתב על ידי

צליל דיבקר

בת 29, נשואה + כלב, בעלת תואר ראשון בתקשורת ממכללת ספיר. נולדתי וגדלתי בקיבוץ בארי. כיום מתגוררת בנתיבות.

הגנים ובתי הספר של החופש הגדול יוצאים לדרך. לאחר הודעת ראש הממשלה ושר החינוך על הקצאתם של 700 מיליון שקלים לטובת מסגרות הקיץ, פירסם בשבוע שעבר (יום ה') משרד החינוך קול קורא ומזמין את כלל הרשויות המקומיות להצטרף.

מתווה ההפעלה שגובש כולל, לראשונה, גם את ילדי גני הילדים ואת תלמידי כיתות א'-ד'. בנוסף, יופעלו גם צהרונים מסובסדים, עד השעה 16:00, עבור ילדי גני הילדים ותלמידי כיתות א' וב'. המסגרות יופעלו במשך 3.5 שבועות, החל מה-14.7.20 ועד 6.8.20. 

המתווה החדש מעניק מסגרת חינוכית עשירה ואיכותית לילדים, תוך שמירה על הרצף החינוכי ומתן אפשרות להורים להמשיך בעבודתם הסדירה. אלה יאפשרו למשקי הבית לחסוך בהוצאות רבות על קייטנות ולסייע להתאוששות המשק ממשבר הקורונה.

המסגרות יפעלו חינם ברשויות באשכולות למ"ס 1-4 (ירושלים, רמלה, עכו, נצרת, לוד, אום אל פאחם, רהט), וביתר הרשויות יינתן סבסוד דיפרנציאלי:
▪️באשכולות 5-7: 360 ₪ שקלים לתלמיד (ללא צהרון).
▪️באשכולות 8-10: 540 שקלים לתלמיד (ללא צהרון).

בתי הספר של החופש הגדול יפעלו חמישה ימים בשבוע, בכל הארץ, ובכלל זה בבתי ספר מוכרים שאינם רשמיים, ויעניקו מגוון רחב של פעילויות חינוכיות איכותיות.

שר החינוך, האלוף במיל' יואב גלנט: "המתווה הוא חלק ממחויבותנו לתת מענה לאתגרי הקורונה. מהלך זה ייטיב עם הילדים, שיוכלו להמשיך במסגרת חינוכית ולהשלים פערים. המהלך יאפשר להורים לעבוד בראש שקט ויניע מחדש את גלגלי המשק. תודתי לראש הממשלה על היוזמה והמעורבות, ולשותפיי שר האוצר ויו״ר השילטון המקומי״.

תגובות

captcha
הקלד את המספרים שאתה רואה בתמונה: