לפרסום חייגו: 050-5788255

חינוך בהעוטף

חינוך ובתי ספר

מרתון המתמטיקה של תלמידי שדרות

עיריית שדרות והקרן לפיתוח שדרות מפעילות זו השנה השנייה את מרתון המתמטיקה למסיימי כיתות ו' מכל בתי הספר בעיר (צילום: עיריית שדרות)

פורסם בתאריך:


נכתב על ידי

מערכת העוטף

haotef@gmail.com

www.haotef.co.il

התלמידים מגיעים מידי יום בשעות אחר הצהריים לתוכנית תגבור מסיבית לסיוע במקצועות המתמטיקה והכנה לקראת חטיבת הביניים. מי שיזם את התכנית, בגיבויו המלא של ראש העיר, אלון דוידי, הוא המשנה לראש העיר והממונה על הקרן לפיתוח, מיכאל אמסלם, שאמר: "בשנים האחרונות זיהינו בעיה של קושי במעבר מבית הספר היסודי לחטיבת הביניים בעיקר במקצועות מתמטיקה ואנגלית. יזמנו את פרוייקט גשר שפועל מדי יום בשעות אחר הצהריים ומסייע לצמצם פערים ולהגיע לכיתות ז' ברמה גבוהה מאוד". בפרויקט שהתקיים במהלך השנה מדי יום, השתתפו כ- 180 תלמידים מכל בתי הספר בעיר.

לקראת חופשת הקיץ, מבקשים בקרן לפיתוח מתלמידים נוספים להצטרף לפרויקט ולהגיע למרתון מתמטיקה במשך עשרה ימים בתחילת חופשת הקיץ. "הצלחנו לגייס לפרויקט את מיטב המורים", מספר אמסלם, "מתוך הבנה, כי תלמיד שמגיע ל'גשר' בשעות אחר הצהריים בחופשה זה תלמיד שרוצה להתקדם וללמוד ומגיע לו את כל התנאים לכך. לכן אנחנו גם דואגים לו לארוחת ערב ולסביבת למידה אופטימלית. אני מבקש להודות לראש העיר על התמיכה הרבה ועל האמון".

ראש העיר, אלון דוידי: "אני גאה בתלמידים הרבים שמגיעים לפרויקט הנפלא הזה שנקרא 'גשר'. אני גאה בהם על הלמידה בהורים על התמיכה והעידוד. ישר כח ליוזם ומרכז הפרויקט, יו"ר הקרן, מיכאל אמסלם, ולצוות הפרויקט על הליווי וההשקעה בתלמידים. השקענו משאבים רבים לטובת הפרויקט ואמשיך לגייס בכל הנדרש להגדלתו והצלחתו של הפרויקט הנפלא".

את תוכניות הלימוד בפרוייקט מרכז אייל ראדא, מרצה בכיר במכללת ספיר בתחום המתמטיקה, שאמר: "כיתה ז' היא כיתה מאוד משמעותית בנושא המתמטיקה. אנו רואים במכינה הזו כמעין מזרון שיש לנחיתה רכה בכל הנושאים שהילד יפגוש בתחילת כיתה ז'. הכנו את המכינה הזו תוך התחשבות בגודל קבוצה קטן והכוונה מלאה של צוות בכיר במתמטיקה עם נסיון רב שנים. אני רואה חשיבות עליונה במכינה זו וממליץ עליה בחום".

בקרן מתכננים בסוף המרתון לערוך יום שיא למשתתפי התוכנית יחד עם הורי התלמידים בפארק האתגרי באשדוד יחד עם ראש העיר וראשי הקרן. בנוסף, מדווחים כי מספר המקומות מוגבל וההרשמה עומדת לקראת סיום וקוראים להורים המעוניינים להקדים ולהירשם לפרוייקט היוקרתי.

תגובות

captcha
הקלד את המספרים שאתה רואה בתמונה: