לפרסום חייגו: 050-5788255

חינוך בהעוטף

חינוך ובתי ספר

מקיף גוטוירט שדרות – מצטיין מחוז דרום

מקיף כללי אמי"ת על-שם גוטוירט שדרות נבחר גם השנה למצטיין מחוז דרום של משרד החינוך לשנת תש"ף. מנהל בית הספר, אדי דגן, קיבל השבוע את הבשורה שבית ספרו הוא אחד מתוך 3 תיכונים בלבד במחוז שמקבלים פרס הצטיינות. ראש העיר, אלון דוידי, בירך ואמר: "תודה להנהלה ולצוות המורים המסור על ההשקעה בכל תלמיד ותלמידה"

פורסם בתאריך:


נכתב על ידי

מערכת העוטף

haotef@gmail.com

www.haotef.co.il

מחוז דרום במשרד החינוך הודיע השבוע על 11 מוסדות החינוך שהם מצטייני המחוז לשנת הלימודים תש"ף. מנהל המחוז, רם זהבי, בישר למנהל המקיף הכללי על-שם גוטוירט בשדרות, אדי דגן, שבית ספרו זכה בפרס ההצטיינות המחוזי. גוטוירט הוא אחד מתוך 3 תיכונים בלבד מכל המחוז שקיבל פרס הצטיינות מחוזי.  הפרס מוענק על רקע תרומתו המשמעותית של בית הספר למערכת החינוך בשורה של תחומים. 
בתי הספר פיתחו מודלים שונים המעודדים התפתחות אישית של התלמידים כמו גם מעורבות חברתית-קהילתית, שיפור המחויבות של הצוות החינוכי כלפי התלמידים, פעולות למניעת נשירה וקידום של תלמידים בעלי צרכים מיוחדים וייחודיים. לצד זאת, בתי הספר מצטיינים גם בקידום למידה בסביבות למידה מגוונות (למידה רב גילית, למידה חוץ כיתתית, ועוד) ובשיתוף ההורים בעשייה החברתית-ערכית ועידודם לקחת חלק פעיל בשיפור האקלים בבית הספר. אות ההצטיינות המחוזי יוענק למוסדות החינוך בטקס חגיגי מיד לאחר יום העצמאות ה- 72 למדינת ישראל.

בין הקריטריונים שנבדקו בבתי הספר:  קידום תהליכי הוראה-למידה והערכה ופיתוח סביבות למידה המובילים להבנה מעמיקה, לטיפוח כלי חשיבה ולמידה, להישגיות, לחדשנות, ליצירתיות ולמצוינות; מענה לצרכים שונים של התלמידים, הכולל קידום וטיפוח של תלמידים בעלי צרכים מיוחדים וייחודיים ומניעת נשירה; אקלים של דרך ארץ וכבוד הדדי, חינוך ללקיחת אחריות, לאי-אלימות, למניעת התנהגויות עתירות סיכון, למעורבות בחיי בית-הספר והקהילה, לשמירה על איכות הסביבה, לשמירה על זכויות האדם ולשוויון בין המינים ולסובלנות; הנחלת העקרונות שבהכרזה על הקמת מדינת ישראל, טיפוח ערכיה של ישראל כמדינה יהודית ודמוקרטית וטיפוח המורשת והזיקות התרבותיות של אוכלוסיית תלמידיו; מנהיגות בית-ספרית פועלת להשגת מטרות ויעדים הנגזרים מהחזון הבית-ספרי וקידום תרבות ארגונית המעודדת טיפוח עבודת צוות והעצמתה. התפתחות מקצועית מתמדת של כל אחד מהשותפים לעשייה חינוכית, קשר עם ההורים והקהילה.

ראש העיר, אלון דוידי, בירך על ההישג ואמר: "אני גאה בתלמידים המצוינים שלנו על ההישגים ואני מבקש להודות להנהלה ולצוות המורים המסור של תיכון גוטוירט על ההשקעה בכל תלמיד ותלמידה. שדרות היא מקום למחשבה ומשקיעה רבות בתחום החינוך ובהקניית ערכים לילדינו היקרים. המשיכו להוביל בחדשנות ויצירתיות".
סגן ראש העיר ומחזיק תיק החינוך, אלעד קלימי: " יגעת ומצאת תאמין. צוות גוטוירט ותלמידי גוטוירט היקרים, יש שכר לפועלכם ופירות לעמלכם. הפרס הזה מגיע לכם בצדק. אתם גאוותנו. החינוך בשדרות ימשיך להיות בראש סדר העדיפויות".
 
מנהל מחוז הדרום, רם זהבי: "פרס החינוך המחוזי הוא אות כבוד למוסדות החינוך המשלבים עשייה חינוכית עם איכות ומצוינות, יום יום ושעה שעה, הלכה למעשה. על עובדי ההוראה מוטלת אחריות גדולה. את פועלם, מסירותם ומקצועיותם ראוי להעלות על נס ועל כן אני גאה להעניק להם את אות המצוינות המחוזי".

תגובות

captcha
הקלד את המספרים שאתה רואה בתמונה: