לפרסום חייגו: 050-5788255

חינוך בהעוטף

חינוך ובתי ספר

מצטיינים בחינוך!

השבוע התפרסמו הנתונים הרשמיים של משרד החינוך, המגלים תמונת מצב מרשימה ברשויות בעוטף. את ראש הטבלה מובילות המועצה האזורית שדות נגב והמועצה האזורית אשכול. מבין ערי הדרום מובילה שדרות עם 86.2% זכאות לבגרות לילדי שדרות הלומדים בעיר (צילום: Depositphotos)

פורסם בתאריך:


נכתב על ידי

צליל דיבקר

בת 28, נשואה + כלב, בעלת תואר ראשון בתקשורת ממכללת ספיר. נולדתי וגדלתי בקיבוץ בארי. כיום מתגוררת בנתיבות.

השבוע התפרסמו הנתונים הרשמיים של משרד החינוך באחוז הזכאים לבגרות. נתונים אלו התפרסמו לפני המועד הרשמי שבו היו אמורים להתפרסם בשל תקלה טכנית של המערכת, ומשקפים תמונת מצב חיובית לגבי מערכת החינוך בנגב בפרט ובדרום בכלל. "הנתונים האלו מראים את ההתמדה והרצינות של הנוער שלנו, יחד עם איכות ההוראה והתפיסה החינוכית של הצוותים שלנו" ציין תמיר עידאן, ראש מועצת שדות נגב. 

מוטי אדרי, מנהל מחלקת החינוך של המועצה האזורית שדות נגב, התייחס לנתונים והתגאה בצוות החינוך המועצתי: "אלו תוצרים של עבודת המנהלים וצוותי החינוך של בתי הספר. המנהלים והמורים מקפידים להסתכל על היכולות של התלמידים שלנו ונותנים להם כלים על מנת לאפשר לכל תלמיד ותלמידה לאתגר את עצמו ולשאוף למצויינות. המשפט שאומר שכל ילד צריך מבוגר שיאמין בו מתורגם הלכה למעשה במערכת החינוך המועצתית, שבנוסף לנתונים שהתפרסמו השבוע, מצטיינת גם ברמה הערכית ובנתונים המרשימים של אחוז הילדים והנוער שמתנדב בקהילה.

קפיצה באחוז הזכאות לבגרות באשכול
אחוז הזכאות לבגרות באשכול לשנת תשע״ח קפץ השנה משמעותית והוא עומד על 84.4%  (לעומת 69.9% ארצי). מדובר בקפיצה של כ-10% לעומת הזכאות בשנה הקודמת שעמדה על 75.5% באשכול.  נתונים יפים של עליה נרשמו גם באחוז תעודות בגרות הכוללות 5 יח״ל אנגלית ומתמטיקה. 

גדי ירקוני, ראש מועצת אשכול: ״זאת היתה שנה מאתגרת, גם לתלמידים וגם לאנשי החינוך. למרות זאת הצלחנו לשפר משמעותית את אחוז הזכאות ביחס לשנים קודמות וגם ביחס לממוצע הכלל הארצי. נמשיך לשאוף גבוה, לשפר, להתקדם ולמקד חיזוקים איפה שיש צורך ולתת את מיטב הכלים לילדנו ולאנשי החינוך שלנו להצלחה״.

אחוזי זכאים לבגרויות

שם מועצה

מס' אחוזים

מ.א שדות נגב

84.6%

מרחבים

84.6%

אשכול

84.4%

נתיבות

80.7%

בני שמעון

80.0%

חוף אשקלון

75.5%

שער הנגב

60.7%

 

 

 

 

 

 

 

 

 

(צילום: Depositphotos)

תגובות

captcha
הקלד את המספרים שאתה רואה בתמונה: