לפרסום חייגו: 050-5788255

חינוך בהעוטף

חינוך ובתי ספר

מערכת החינוך פותחת את שנת הלימודים תש"ף

370,000 תלמידי בתי ספר וגנים בדרום וכ- 32,000 עובדי הוראה פותחים היום את שנת הלימודים, שתתקיים בסימן של ערבות הדדית, חדשנות פדגוגית, קידום הישגים, חיזוק הערכים וצמצום פערים (צילום: מערכת העוטף)

פורסם בתאריך:


נכתב על ידי

צליל דיבקר

בת 29, נשואה + כלב, בעלת תואר ראשון בתקשורת ממכללת ספיר. נולדתי וגדלתי בקיבוץ בארי. כיום מתגוררת בנתיבות.

במחוז הדרום 28,000 תלמידים יחלו את דרכם בכיתה א', וכ-20,000 תלמידים יחגגו את שנת הלימודים האחרונה. 21,000 תלמידים ביישובי העוטף.

יותר משני מיליון  ושלוש מאות אלף תלמידי בתי הספר והגנים צפויים לפתוח את שנת הלימודים הקרובה, תש"ף, מתוכם, כ- 168,000 תלמידי כיתות א' שיעשו את צעדיהם הראשונים במערכת החינוך. לצדם, כ- 132,000 תלמידי י"ב יחתמו השנה את 12 שנות לימודיהם במערכת, וכן  201,000 עובדי הוראה.

בהתאם להצהרת שר החינוך, הרב רפי פרץ, שנת הלימודים תתקיים בסימן "ערבות ההדדית", ולאור זאת יעסקו בתי הספר בחיבור וקשר בין מגזרים וקבוצות שונות בחברה וחיזוק הערבות ההדדית ותחושת השייכות והחוסן בכלל חלקי החברה הישראלית. דגש מיוחד יושם על חיזוק הקשר עם התפוצות, וחיבור התלמידים בארץ עם תלמידים יהודים מכל העולם. לתוכנית יהיו שותפים כלל גופי החינוך בארץ - בתי הספר וגופי החברה האזרחית כגון: תנועות נוער, מועצת תלמידים, מכינות קדם צבאיות, מתנ"סים ורשויות מקומיות.

עם תחילת שנה יקבלו כל בתי הספר ערכת הדרכה ופעילות אשר תעסוק בנושא הערבות ההדדית מזוויות שונות כולל שילוב הנושא בתכני הלימוד בכל המקצועות ותחומי הדעת. במסגרת יישום לימודי של הנושא השנתי ייערכו מספר אירועים כגון: בנר ראשון של חנוכה צעדת התפוצות בירושלים אשר תשלב נוער מכל העולם עם נוער מהארץ, חג הסיגד יוקדש להכרות מעמיקה עם העדה האתיופית, צעדה לירושלים כשהטקס המרכזי יתקיים בארמון הנציב. תנועות הנוער יפעילו מערכי הדרכה סביב נושא הערבות ההדדית וכל מפעלי הקיץ יוקדשו לנושא. תכנית "מפגשים" תשלב בין נוער של כל המגזרים- ממלכתי, ממלכתי דתי, חרדי וערבי. כמו כן, במהלך השנה יקדם המשרד שורה של תכניות: שעוסקות בחדשנות פדגוגית, קידום הישגים לימודיים, חינוך לערכים והרחבת השירותים לעובדי ההוראה .

שר החינוך, הרב רפי פרץ: "בעידן הזה האתגרים גדולים ומורכבים, ולכן עבודתנו אינה נגמרת בתום יום הלימודים. תפקידה של המערכת  בליווי התלמיד ובעיצוב דמותו גם מחוץ לכתלי בית הספר הוא מכריע. אנחנו רוצים לעצב פה חברה מוסרית, אוהבת אדם וחברה שמרימה על נס את ערך הערבות ההדדית, ולכן הנושא המרכז שבחרתי לשנת תש"ף הוא "ערבות הדדית". במסגרת הנושא נפעיל שורה של אירועים ממלכתיים שיפגישו בין תלמידות ותלמידים מכל חלקי החברה הישראלית, כדי לחזק את הקשר וההזדהות של האחד עם השני. נושא נוסף שאפעל לקידומו, הוא מעבר מעונות היום לאחריות משרד החינוך. המעבר חיוני, ואני בטוח שמשרד החינוך יוכל לתרום מניסיונו הרב לקדם את המשימה החשובה הזו, כמובן בליווי של החלטת ממשלה והתוספות התקציביות הנדרשות".

מנכ"ל המשרד, שמואל אבואב: "מערכת החינוך נמצאת בתנופה. לצד התכניות הלאומיות שהתחלנו לקדם נשלב בשנה הקרובה חדשנות פדגוגית. נרחיב את מספר בתי הספר עם סביבות למידה חדשניות, נשפץ את הספריות,  ונוציא את הילדים ללמוד במרחבי למידה מחוץ לכיתת הלימוד. נשלב בתוך התכנים הלימודיים מיומנויות חדשות שמתאימות למאה ה-21 ומכשירות את בוגר המערכת לשוק העבודה העתידי. נרחיב את השירותים הדיגיטאליים לתלמידים, למורים ולמנהלים, ונמשיך עם קידום ההישגים הלימודיים. אך, בד בבד נעמיק את הערכים. נמשיך להגדיל את מספר החניכים שבתנועות נוער, ארגוני נוער ושל"ח. אני מאחל למנהלים, למורים ולתלמידים שנת לימודים פורייה ומוצלחת". 

תגובות

captcha
הקלד את המספרים שאתה רואה בתמונה: