לפרסום חייגו: 050-5788255

חינוך בהעוטף

חינוך ובתי ספר

מערכת החינוך מצדיעה לפצועי צה"ל ולנפגעי פעולות האיבה

ביום ראשון הקרוב יצוין יום ההוקרה לפצועי צה"ל ולנפגעי פעולות האיבה. במערכת החינוך מציינים את היום בפעילויות חינוך והסברה בבתי הספר, בתנועות הנוער וברשויות המקומיות. כמו כן, מתקיימים מפגשים עם פצועי צה"ל ועם נפגעי פעולות איבה ברמה ארצית ומחוזית

פורסם בתאריך:


נכתב על ידי

צליל דיבקר

בת 29, נשואה + כלב, בעלת תואר ראשון בתקשורת ממכללת ספיר. נולדתי וגדלתי בקיבוץ בארי. כיום מתגוררת בנתיבות.

ביום ראשון הקרוב יצוין יום ההוקרה לפצועי צה"ל ולנפגעי פעולות האיבה. ממשלת ישראל החליטה לקיים את יום ההוקרה כביטוי לחובה הציבורית והמוסרית שלנו כחברה לפצועים ולנפגעים אשר נושאים בגופם ובנפשם את המחיר הציבורי של כולנו.

למעלה ממאה אלף אזרחים נמנים על אוכלוסיית פצועי מערכות ישראל ונפגעי פעולות האיבה. בשגרת חייהם, הם מתמודדים עם מגוון רב של מוגבלויות ושל אתגרים – פיזיים ונפשיים. במערכת החינוך מציינים את היום בפעילויות חינוך והסברה בבתי הספר, בתנועות הנוער וברשויות המקומיות. כמו כן, מתקיימים מפגשים עם פצועי צה"ל ועם נפגעי פעולות איבה ברמה ארצית ומחוזית.

מנכ"ל משרד החינוך, שמואל אבואב: "ביום א' תציין מערכת החינוך את יום ההוקרה לפצועים ולנפגעים, יום שמבטא את החובה הציבורית והמוסרית של כולנו למי שנפגע בגופו ובנפשו למען ביסוסה והתעצמותה של המדינה. זהו יום שמחדד את ערך הערבות ההדדית – ערך אמירת תודה והבעת הערכה".

יום ההוקרה הממלכתי החל, למעשה, כיוזמה של חניכי בני עקיבא במחוז דרום. החניכים הובילו פיילוט מוצלח בערי הדרום, שהורחב בהמשך לכל רחבי הארץ.

מנהל המחוז, רם זהבי: "יוזמתם המבורכת של תלמידי הדרום פרצה גבולות ויושמה בכל רחבי הארץ. זוהי עדות לחינוך ערכי מהמעלה הראשונה המונחל לתלמידי הדרום". 

אמש (רביעי) התקיימו פעילויות חינוך והסברה בבתי הספר, בתנועות הנוער וברשויות המקומיות. כמו כן, התקיימו מפגשים עם פצועי צה"ל ועם נפגעי פעולות איבה.

הפעילויות שהתקיימו:

10,000 תלמידים השתתפו במיזם "צועדים ומצדיעים" בשביל ישראל.
▪600 ערכות הפעלה חינוכיות הופצו לבתי הספר.
▪150 מפגשים התקיימו בבתי הספר.
▪כ-40 קבוצות תלמידים ביקרו בבתי לוחם.
▪60,000 גלויות הופצו לבתי הספר - תלמידים כותבים לפצועים.

תגובות

captcha
הקלד את המספרים שאתה רואה בתמונה: