לפרסום חייגו: 050-5788255

חינוך בהעוטף

חינוך ובתי ספר

מערכת החינוך מברכת את בני קהילת יוצאי אתיופיה לרגל חג הסיגד שצויין אתמול

מוסדות חינוך רבים בדרום ערכו אמש מגוון פעילויות לכלל התלמידים לכבוד חג הסיגד. בשעה 11:00 בבוקר השתתפו מעל 500 בתי ספר בארץ במשדר אינטראקטיבי ייחודי, כדי ללמוד על החג, על מקורו ועל יהדות אתיופיה. המשדר הועבר בשידור חי, בהנחיית הזמרת איילה אינגדשט, ושולבו בו ראיונות עם דמויות מהקהילה ושאלוני טריוויה (צילום: מחוז דרום משרד החינוך)

פורסם בתאריך:


נכתב על ידי

צליל דיבקר

בת 28, נשואה + כלב, בעלת תואר ראשון בתקשורת ממכללת ספיר. נולדתי וגדלתי בקיבוץ בארי. כיום מתגוררת בנתיבות.

מוסדות חינוך רבים בדרום ערכו אמש (רביעי) מגוון פעילויות לכלל התלמידים במטרה להעמיק את ההיכרות עם התרבות, ולתת מקום של כבוד לנכסים התרבותיים שהעולים מביאים עימם, לשרש דעות קדומות ולהביא להערכה הדדית ולסובלנות כלפי קהילת יוצאי אתיופיה בחברה הישראלית.

לקראת "חג הסיגד", פיתח משרד החינוך ערכת פעילות מקוונת, הכוללת כרזות ומערכי פעילות המותאמים לתלמידי בתי הספר היסודיים והעל- יסודיים.  

אמש בשעה 11:00 בבוקר, השתתפו מעל 500 בתי ספר בארץ במשדר אינטראקטיבי ייחודי, כדי ללמוד על החג, על מקורו ועל יהדות אתיופיה. המשדר הועבר בשידור חי, בהנחיית הזמרת איילה אינגדשט, ושולבו בו ראיונות עם דמויות מהקהילה, שאלוני טריוויה, וניתן היה ללמוד ביטויים בסיסיים באמהרית.

מנכ"ל משרד החינוך, שמואל אבואב: "החג מסמל את הכמיהה לעלייה לארץ, ואת חידוש הברית של יהודי אתיופיה עם עמם ועם תורתם. אנו מזמינים את מוסדות החינוך לייחד היום את הלמידה למורשת יהדות אתיופיה, לעושרה התרבותי והרוחני, לסיפורי הגבורה ומסירות הנפש, ולתרומת הקהילה למדינת ישראל. בשנת הלימודים הנוכחית אנו פועלים, כמשימה לאומית מהמדרגה הראשונה, לחיזוק תחושת השייכות של תלמידים יוצאי אתיופיה להעמקת הזהות התרבותית, האישית, הישראלית, ולטיפול שורש בכל תופעת ניכור, הדרה או גזענות. בנוסף, אנו מרחיבים את התכנית "בית ספר להורים"-  לחיזוק מעורבותם ותרומתם של ההורים בתהליכי החינוך של ילדיהם בגיל הרך. התכנית כוללת סדנאות להרחבת הידע, המיומנויות והשליטה בשפה, ובימים הקרובים נשלח הודעות לרשויות המקומיות שישתתפו השנה בתכנית - בתקציב בסך 340,000 שקלים".

מנהל מחוז הדרום, רם זהבי: "מערכת החינוך בדרום ובכלל מציינת את "חג הסיגד", שהוא חגם של יהודי אתיופיה, "ביתא ישראל" במגוון רחב של פעילויות. החג חל בכ"ט בחשוון- 50 יום לאחר יום הכיפורים והקהילה חוגגת בו את חידוש הברית בין העם לאלוקיו ולתורתו. החג הוא גם מועד להתכנסות שנתית של קהילת יוצאי אתיופיה, לחיזוק זיקתם לשורשיהם, למורשתם ולתרבותם". 

תגובות

captcha
הקלד את המספרים שאתה רואה בתמונה: