לפרסום חייגו: 050-5788255

חינוך בהעוטף

חינוך ובתי ספר

מסלול אקדמי חדש - תואר שני בלימודי תרבות במכללה האקדמית ספיר

תחום מנהיגות ויזמות בתרבות עדיין לא נתפס כתחום מקצועי מוגדר, על אף העשייה התרבותית הרבה בשטח והשפעתה על החברה בישראל. מרבית שכבת הניהול בתחומי התרבות בארץ רוכשת את הידע מתוך עשייה בפועל, ולא מתוך הכשרה מקצועית מוסדרת. תכנית לימודים חדשה לתואר שני (M.A) בלימודי תרבות, שתיפתח החל מסמסטר ב' תש"פ (מרץ 2020) במכללה האקדמית ספיר, עתידה לשנות את התמונה

פורסם בתאריך:


נכתב על ידי

צליל דיבקר

בת 28, נשואה + כלב, בעלת תואר ראשון בתקשורת ממכללת ספיר. נולדתי וגדלתי בקיבוץ בארי. כיום מתגוררת בנתיבות.

תחום מנהיגות ויזמות בתרבות עדיין לא נתפס כתחום מקצועי מוגדר, על אף העשייה התרבותית הרבה בשטח והשפעתה על החברה בישראל. מרבית שכבת הניהול בתחומי התרבות בארץ רוכשת את הידע מתוך עשייה בפועל, ולא מתוך הכשרה מקצועית מוסדרת המבוססת על מחקר ודיאלוג. תכנית לימודים חדשה לתואר שני (M.A) בלימודי תרבות, בדגש על מנהיגות ויזמות בתרבות, שתיפתח החל מסמסטר ב' תש"פ (מרץ 2020) במכללה האקדמית ספיר, עתידה לשנות את התמונה.

תכנית התואר השני מציעה מסגרת ייחודית ובלעדית בישראל, בנתיב המוביל לפריצת דרך בפעילות ובמחקר בתחומי התרבות. זו תהיה התכנית האקדמית היחידה בארץ למנהיגות בעולם התרבות.

מטרתה של התכנית היא פיתוח מנהיגות אינטלקטואלית ומקצועית, על ידי שילוב שני נדבכים: לימודים עיוניים בתחום לימודי התרבות, המקנים השכלה בתחומי התרבות ומיומנויות של פרשנות וביקורת של תופעות, מגמות והקשרים עכשוויים  (Cultural Studies); ולימודים בדגש על מנהיגות ויזמות תרבות, שמקנים מיומנויות מקצועיות עדכניות בפיתוח יכולות מנהיגות (Cultural Leadership) .

פרופ' נורית גרץ, ראשת המחלקה לתואר שני בלימודי תרבות: "התוכנית החדשה לתואר שני בלימודי תרבות נועדה לאפשר להכיר את המחקר העכשווי בלימודי תרבות, ועם זאת להכשיר להיות חלק מדור העתיד של יזמי ויזמיות התרבות בישראל, אלה שיעצבו ויובילו אותה בשנים הבאותייחודה של התוכנית לא רק בשילוב של ידע עיוני והתנסות מעשית, אלא גם במגמה שלנו לעבוד באופן פרטני עם כל סטודנט וסטודנטית, לעקוב אחר התקדמותם, לא רק בתקופת הלימודים אלא גם אחריה, ולעזור בשלבי ההשתלבות והקידום בעשייה התרבותית והחברתית או במחקר, ובעיקר בפריצת גבולות חדשים בתוכם".

 שירה לפידות - ראשת התחום המעשי, וד"ר עמרי הרצוג - ראש התחום העיוני: "להבדיל מתארים אחרים, התואר השני בלימודי תרבות בספיר משלב הכשרה עיונית ומעשית, כדי להכשיר את דור העתיד של מובילי התרבות בארץ. הוא מיועד למנהלים, לאמנים, ליוצרים וליזמים, ולכל מי שמבקש להטביע את חותמם בתרבות הישראלית. הלימודים יתקיימו במהלך יום בשבוע, לאורך 4 סמסטרים רצופים (שנה ושליש). במהלכם ייפגשו הסטודנטים נשות ואנשי מפתח בתחומי מחקר התרבות והעשייה התרבותית, יקדמו פרוייקט יזמי אישי שחשוב להם, יחקרו ויכירו את זירות התרבות השונות – וכל זאת, לקראת השתלבות בתפקידי מנהיגות והשפעה במסגרתן".

תגובות

captcha
הקלד את המספרים שאתה רואה בתמונה: