לפרסום חייגו: 050-5788255

חינוך בהעוטף

חינוך ובתי ספר

מועצה אזורית אשכול: 1300 תלמידים יפתחו את שנת הלימודים בקריית חינוך חדשנית וממוגנת

שנת הלימודים במועצה האזורית אשכול תיפתח ביום ראשון בסימן שורה של שינויים משמעותיים במערך החינוך היסודי במועצה. לראשונה – ילדי הקיבוצים והמושבים בגילאי בית ספר יסודי ילמדו יחדיו, בבתי ספר משותפים בתוך קריית חינוך ולא בבתי ספר נפרדים כפי שהיה עד היום (צילום: דוברות המועצה)

פורסם בתאריך:


נכתב על ידי

צליל דיבקר

בת 28, נשואה + כלב, בעלת תואר ראשון בתקשורת ממכללת ספיר. נולדתי וגדלתי בקיבוץ בארי. כיום מתגוררת בנתיבות.

בקריית החינוך החדשה של אשכול שבקיבוץ מגן 3 בתי ספר, שניים מהם חדשים אשר בנייתם הושלמה בקיץ, לצד בית הספר הוותיק 'ניצני אשכול'.

בתי הספר החדשים נבנו על בסיס תפיסה חינוכית חדשנית, עם הפנים לעולם החדש. לא עוד כיתות לימוד עם ארבעה קירות, לוח, שולחנות וכסאות, אלא מרחבי למידה פתוחים ומרווחים לצד חללים ללמידה בקבוצות קטנות. יתרונם המרכזי של חללים אלה שהם מזמנים לכל ילד בחירה של דרך הלמידה המתאימה לו ולצוותי החינוך הן מאפשרים גמישות רבה בדרכי ההוראה, תוך הקניית כלים ללמידה מתוך עניין ומשמעות.

גדי ירקוני ראש המועצה האזורית אשכול: "הקמת בתי הספר החדשים זימנה לנו הזדמנות נדירה לתכנן ולהגשים חלום בחינוך היסודי של אשכול. לבנות מהיסוד בתי ספר שמותאמים לעולם החדש בו תפקיד בית הספר השתנה. ביצענו במועצה תהליך מקצועי עם אנשי חינוך ותושבים, תוך ליווי פדגוגי של עמותת 'חינוך ישראלי', מומחי סביבות למידה ועוד. הרבה מדברים על צורך לבצע שינוי בחינוך נוכח השינויים בצרכי הילדים של היום. נפלה בחלקנו הזדמנות פז שאותה לקחנו בשתי ידיים, לייצר שינוי בפועל, הלכה למעשה".

בתי הספר החדשים נבנו בסטנדרט גבוה על פי הנחיות בטחון מחמירות. כל המבנים ממוגנים עם חלונות בליסטיים. מתחם הקרייה שופע ירוק, עצים, שתילים וצליות לצד מיגוניות צבעוניות שמספקות פריסת מיגון מירבית.

עלות הקמת קריית החינוך החדשה נאמדת ב-150 מיליון ₪ מתקציבי משרד החינוך וגיוס תרומות. בנוסף לבתי הספר, מוקמים בקריית החינוך שלושה מבנים נוספים תומכי למידה והעשרה: מרכז חדשנות רב תכליתי, מרכז לאמנויות ומחול, אולם ספורט ובעתיד מתוכננת הקמת בריכה לימודית.

"תהליך הקמת בתי הספר היה אחד המורכבים אך גם המרגשים ביותר״. אומר ירקוני. ״באחד בספטמבר יפתחו ילדי אשכול את שנת הלימודים יחדיו, בבתי ספר יפים וחדשניים. תהליך הבניה הפיזי הושלם, אך כל תהליך ההתהוות והיצירה הפנימיים מתחילים. אני מאחל לכל ילדי הדרום שנת לימודים פוריה, מוצלחת ושקטה".

תגובות

captcha
הקלד את המספרים שאתה רואה בתמונה: