לפרסום חייגו: 050-5788255

חינוך בהעוטף

חינוך ובתי ספר

כ- 50,000 תלמידים במוסדות החינוך המיוחד חזרו אמש אל הלימודים

החזרה מתבצעת באופן מדורג ומבוקר עד להגעה מלאה של כלל התלמידים. היום (ד') ישובו תלמידי הכיתות לחינוך מיוחד בבתי ספר רגילים והתלמידים המשולבים. סדר היום יתקיים בכפוף לנהלים של משרד הבריאות. שר החינוך: "החינוך המיוחד נמצא בראש סדר העדיפויות שלנו, ואני שמח שהמתווה שהבאתי בפני הממשלה יוצא לדרך". מנכ"ל המשרד: "פעלנו לילות כימים כדי לתת לתלמידים עם הצרכים המיוחדים ולהוריהם שגרה חדשה" (צילום: הרשות המקומית אילת)

פורסם בתאריך:


נכתב על ידי

צליל דיבקר

בת 29, נשואה + כלב, בעלת תואר ראשון בתקשורת ממכללת ספיר. נולדתי וגדלתי בקיבוץ בארי. כיום מתגוררת בנתיבות.

משרד החינוך פתח אתמול בבוקר (ג') את בתי הספר והגנים של החינוך המיוחד. בתוך כך, כ- 50,000 תלמידים במוסדות החינוך המיוחד יחלו בימים הבאים לחזור באופן מדורג, מצומצם ומבוקר אל הלימודים, כפי שנקבע במתווה החזרה. הם יקיימו סדר יום שיהווה  בעבורם ובעבור בני משפחותיהם שגרה חדשה, תוך שמירה על בריאותם, הקפדה על ההתנהלות ועל הגברת המודעות לצמצום האפשרות להידבקות. במשרד מציינים, כי בכל מקרה הבאת התלמיד אל המוסד החינוכי נתונה לבחירת ההורה. 
 
הצוותים החינוכיים והרשויות המקומיות נערכו ביומיים האחרונים לקראת פתיחתם של מוסדות החינוך, ובככל זה באמצעות ניקיון וחיטוי שלהם. 

אופן ההפעלה במוסדות החינוך המיוחד: 
▪️ מפגשי הלמידה והטיפול יתקיימו בימים שייקבעו מראש לכל תלמיד. תיתכן גם מתכונת של למידה במשמרות.
▪️ הלמידה תתקיים בקבוצות של עד 2-3 תלמידים במרחב הגן/הכיתה, תוך הקפדה על 2 אנשי צוות קבועים שייפגשו עם התלמידים.
▪️לכל תלמיד שיגיע למוסד החינוכי, תתוכנן מערכת אישית עד 3 פעמים בשבוע בתיאום עם ההורה. התלמיד יקבל את סט הטיפולים הניתנים לו בשגרה ככל שיתאפשר.
▪️ משך כל מפגש יהיה בין שעתיים עד שלוש שעות, כשלכל תלמיד תגובש גם תכנית למידה מרחוק. 
▪️ בכל מוסד חינוכי יתוכנן מערך הפסקות לכל כיתה במרחב ובזמן נפרד. לא תתקיים הפסקה משותפת לכלל התלמידים.
▪️ התנועה במרחבים המשותפים תהיה בכפוף להנחיות משרד הבריאות, תוך שמירה על חבישת מסיכות שתעשה בהתאם לצרכים של כל אוכלוסייה, שמירה על ריחוק פיזי של  2 מ' ככל האפשר, מספר הנוכחים והקפדה על כללי ההיגיינה.

מקום הלימוד
▪️ ילדים ותלמידים במוסדות לחינוך מיוחד יגיעו החל מהיום למוסד החינוכי בו הם לומדים בשגרה.

שר החינוך, רפי פרץ: "החינוך המיוחד נמצא בראש סדר העדיפויות. שמח שהמתווה שלי אושר על ידי הממשלה ויוצא היום לדרך. אמנם זוהי חזרה לשגרה שונה, אך יש בה סמליות רבה בתקופה המורכבת של התפשטות נגיף הקורונה. אמשיך לפעול על מנת שמערכת החינוך תשוב ללימודים בהקדם".

מנכ"ל המשרד שמואל אבואב: "לאור חשיבותה, נמצאת אוכלוסיית החינוך המיוחד במוקד העשייה שלנו. פעלנו לילות כימים כדי ליצור בעבור התלמידים והוריהם שגרה חדשה שתעניק להם רצף טיפולי ויצירה של סדר יום מובנה. החזרה הדרגתית, ועוד נכונו לנו אתגרים, אך המשימה הלאומית ברורה, ואנחנו נמשיך לחתור להמשך חזרתם של כלל התלמידים לשגרה מלאה".

תגובות

captcha
הקלד את המספרים שאתה רואה בתמונה: