לפרסום חייגו: 050-5788255

חינוך בהעוטף

חינוך ובתי ספר

"כיתת הוותיקים" יצאה לחופש הגדול

בהתרגשות גדולה, סיימו השבוע תלמידי כיתת ותיקים את שנת הלימודים הראשונה בבית ספר מקיף כללי גוטוירט בשדרות. ראש העיר, אלון דוידי: "שני הצדדים נתרמים מהפרויקט המקסים הזה, גם בני הגיל השלישי וגם בני הנוער" (צילום: עיריית שדרות)

פורסם בתאריך:


נכתב על ידי

מערכת העוטף

haotef@gmail.com

www.haotef.co.il

פרויקט ״כיתת ותיקים״ שהתחיל בשנת הלימודים הנוכחית בשיתוף עם ״גמלאים ונהנים״ באגף לשירותים חברתיים, המשרד לשוויון חברתי, אגף החינוך ותלמידי שכבה ט' בבי״ס תיכון גוטוירט, נתן מענה לימודי חברתי ל-20 מגמלאי העיר שחזרו לכיסא הלימודים ונהנו משיעורים שונים ומגוונים כמו ספרות, היסטוריה, מקרא ומחשבים. בנוסף, לכל תלמיד ותיק התלווה תלמיד משכבה ט' בבית הספר ויחד הם למדו דברים חדשים בשיעורים משותפים, חגגו את מסיבות החגים ושמעו את סיפור החיים של הגמלאים ואף תיעדו אותו.

השבוע, לאחר שנה מלאה בלמידה משמעותית ופעילויות מקסימות, כיתת ותיקים סיימה את השנה ב״טיול שנתי״ יחד עם תלמידי כיתה ט' שליוו את הגמלאים במהלך השנה. במפגש המסכם נכחו המורה אלישבע אביטן אשר ריכזה את התכנים הלימודיים והעבירה את השיעורים לגמלאים בדרך חווייתית ומלמדת במהלך כל השנה, מנהל בית הספר, אדי דגן, שבירך את כל התלמידים על שנה מיוחדת במינה ועל הצלחת הפרויקט החלוצי, רכזת גמלאים ונהנים, פזית ביטון, אשר ליוותה את הפרויקט יחד עם ויקי איבגי מחנכת כיתה ט'. בסיום מפגש הסיכום יצאו יחד התלמידים הוותיקים ותלמידי כיתה ט' למוזיאון הילדים הישראלי בחולון לפעילות משותפת שנקראת ״דיאלוג עם הזמן״. התלמידים חוו כל מיני פעילויות על ההרגשה להיות מבוגר. לסיום היום המקסים הגמלאים והתלמידים אכלו יחד ארוחת צהרים.

תכנית ״גמלאים ונהנים״ קוראת לאזרחים ותיקים נוספים להגיע להירשם כבר עכשיו לשנת הלימודים הבאה כדי ליהנות הן מתכנים לימודיים מעשירים ומעניינים בסביבה לימודית חמה והן מהעמקת הקשר הבין-דורי עם התלמידים הצעירים.

ראש העיר, אלון דוידי, שחווה את הפרויקט המקסים במהלך השנה, אמר: "התרשמתי ששנה זו לוותה בתכנים רבים, מעניינים ומשותפים לבני הנוער ולוותיקים. אנחנו מעודדים פרויקטים דומים בעיר ובכלל קשר בין-דורי, שרק יכול לסייע הן לבני הגיל השלישי והן לדור הצעיר שלנו, שמעוניין ורוצה לדעת על ההיסטוריה והעבר שלנו. אני מודה לכל מי שנרתם, סייע ועמל להצלחת הפרויקט ומשוכנע שעוד נכונו לנו שנים רבות של 'כיתות ותיקים'".

תגובות

captcha
הקלד את המספרים שאתה רואה בתמונה: