לפרסום חייגו: 050-5788255

חינוך בהעוטף

חינוך ובתי ספר

ילדי שדרות – העתיד של ישראל

200 תלמידים ותלמידות מהתיכונים בשדרות השתתפו בשבוע שעבר ב"מסע היישובים" של עמותת הזנק לעתיד ותכנית עתידים. התלמידים התעניינו במסלולי העתודה השונים ובשירות משמעותי בצה"ל (צילום: באדיבות העירייה)

פורסם בתאריך:


נכתב על ידי

מערכת העוטף

haotef@gmail.com

www.haotef.co.il

במסגרת מסע היישובים של תכנית "עתידים" ועמותת "הזנק לעתיד" הגיעו אנשי העמותה והמינהלת הצבאית בשבוע שעבר לשדרות. הם פגשו את תלמידי כיתות י"א-"ב וכן את תלמידי י"א-י"ב מהמקיף הדתי. בסך-הכל לוקחים חלק בתכנית בשדרות 200 תלמידים משני התיכונים.

בתכנית קדם עתידים משולבים תלמידים הלומדים 5 יחידות מתמטיקה, 5 יחידות מדעים ו-5 יחידות אנגלית. התלמידים מתחילים בכיתה ט', מזהים אותם לאחר תהליך מיון והם מקבלים תוספת או מעטפת גם של העצמה אישית, חשיפה לאקדמיה, חשיפה להייטק וחשיפה לקצונה בצה"ל, כאשר המטרה היא להוביל אותם להיות קצינים ביחידות פיתוח אמצעי לחימה. מייעדים אותם להיות עתודאים וכשילמדו הנדסת מכונות, ישתלבו ביחידות כמו כיפת ברזל, מעיל רוח ועוד. "להיות משמעותי זה לא רק גולני, אלא גם מישהו שיושב בקריה ומפתח אמצעי לחימה", אומר זוהר ניר, מנהל תכניות בעמותת "הזנק לעתיד". בשדרות, כאמור, יש 200 תלמידים משני המקיפים, מכיתות ט'-י"ב.

מסע היישובים הוא הגעה של המינהלת הצבאית שהם עתודאים, שבאים וחושפים לתלמידי י"א-י"ב שבאים לשמוע על המסלול הצבאי, על התכנית, הציפייה מהם, החשיבות בהוצאת תעודת בגרות איכותית ובחינה פסיכומטרית, מה שמתחבר ליוזמה משנה שעברה של ראש העיר, אלון דוידי, לאפשר לכל תלמידי שדרות לגשת לבחינת הפסיכומטרי במחיר מסובסד מאוד.

בכנס נכחו סגן ראש העיר ומחזיק תיק החינוך, אלעד קלימי, מנהלת אגף החינוך, מרים ששי, מנהלי בתי-הספר אדי דגן ואסף בן-דוד וכמובן אנשי העמותה והמינהלת.

תלמידי שכבה י"א נהנו מכנס חשיפה כשההדגש היה בחינה פסיכומטרית והחשיבות של עתודה והיתרונות שלה. תלמידי שכבה י"ב, שנתוני הדפ"ר והקב"א שלהם כבר ידועים, כבר דיברו איתם על ייעוץ אישי ומהי התחנה הבאה שלהם בהכוונה לעתודה.

זוהר ניר הוסיף: "ההצלחה של התכנית שפועלת בעיר כ-10 שנים היא בזכות שיתוף הפעולה ההדוק עם ראש העיר, עם מנכ"ל העירייה ועם מנהלי בתיה"ס. מודל קדם עתידים – שולחן עגול עירוני – הוא של 'הזנק לעתיד' ועיריית שדרות ועכשיו הוא מיושם ברשויות נוספות בארץ. שדרות היא פורצת דרך ומחקים אותה במקומות אחרים. רתמנו את תלמידי קדם עתידים למעורבות חברתית, מעורבות לתועלת החברה, למיפוי GIS בעיר. זו שכבת הנהגה שתוביל את העיר. מלמדים אותם לציונים מצד אחד וערכים מצד אחר".

ראש העיר, אלון דוידי: "אני מברך את אנשי 'הזנק לעתיד' והמינהלת הצבאית על עשייתם הרבה בעיר שדרות בעשור האחרון והתוצאות של העשייה מדברות בעד עצמן. 200 תלמידים ותלמידות שנמצאים בתכנית, ניגשים לפסיכומטרי שהנגשנו לכולם ומיועדים לעתודה, לשירות משמעותי ולעתיד מבטיח בשוק התעסוקה. נמשיך להיות צעד אחד לפני כולם ולקחת את הדור הצעיר בשדרות קדימה".

סגן ראש העיר ומחזיק תיק החינוך, אלעד קלימי: "אנחנו מאוד מקדמים את סיפור העתודה שחשוב מאוד לעתיד הילדים שלנו, זו הזדמנות גדולה עבורם ונמשיך לשתף פעולה עם 'הזנק לעתיד' ועם צה"ל למען מטרות חשובות אלו".

תגובות

captcha
הקלד את המספרים שאתה רואה בתמונה: