לפרסום חייגו: 050-5788255

חינוך בהעוטף

חינוך ובתי ספר

טור מיוחד לאור המצב: סביבת למידה אסתטית ונעימה בבית תורמת לאיכות הלמידה של הילדים

משבר הקורונה גורר עמו שינויים לא פשוטים בהתמודדות עם חינוך הילדים, שעברו למתכונת של למידה מקוונת לא מחייבת מהבית. כאשר הם נמצאים סגורים רוב שעות היממה, עם מעט מאוד סבלנות וחשק ללמוד. גל נדב, מנכ"ל ובעלים סטודיו סגול לעיצוב סביבות הלמידה, בעל תואר בעיצוב ובחינוך ובעל תעודת הוראה, עם טיפים וכלים על כיצד לעצב ולתכנן את סביבת הלימודים בבית – כך שתהיה הכי נוחה, מעניינת ואפקטיבית עבור הילדים

פורסם בתאריך:


נכתב על ידי

מערכת העוטף

haotef@gmail.com

www.haotef.co.il

משבר הקורונה גורר עמו שינויים לא פשוטים בהתמודדות עם חינוך הילדים, שעבר כעת לאחריות ההורים לאחר ההחלטה להפסיק את מודל הלמידה מרחוק, שהופעל מרחוק על ידי המורים. כעת, הילדים עברו למתכונת של למידה מקוונת לא מחייבת מהבית. כאשר הם נמצאים סגורים רוב שעות היממה, עם מעט מאוד סבלנות וחשק ללמוד.

גל נדב, מנכ"ל ובעלים סטודיו סגול לעיצוב סביבות הלמידה, בעל תואר בעיצוב ובחינוך ובעל תעודת הוראה עם טיפים וכלים על כיצד לעצב ולתכנן את סביבת הלימודים בבית – כך שתהיה הכי נוחה, מעניינת ואפקטיבית עבור הילדים ותצמצם למקסימום את המאבק של ההורים בשכנוע הילדים לשבת ללמוד.

לדבריו, מטרת העל של פינת הלמידה הייעודית והייחודית היא לעזור לילדים להמשיך לתפקד בתוך מסגרת חינוכית, ולאו דווקא להתקדם בחומר הלימודי.

  • כדאי לייחד פינה מיוחדת ללמידה.  אין הכוונה לבודד את הילד משאר המשפחה לצורך הלימודים  אלא לתכנן במיוחד פינת למידה ייעודית, אפילו בסלון. (לילדים כיום יש חלוקת קשב רבה והם יכולים לקלוט שלושה מדיומים בו זמנית).. אם יש כמה ילדים, עדיף שילמדו ביחד.
  • מומלץ לתת לילד להיות שותף להליך תכנון ועיצוב הפינה. שיתוף הילד בתהליך מערבת אותו בנעשה ובהכרח גורמת לו לחוש אחריות. (הוא אמר שיהיה לו נוח ללמוד על השטיח).
  • בעיצוב פינת הלמידה מומלץ להציע לילדים מספר אפשרויות למידה: לשבת בכיסא ושולחן עם מחשב שמתאימים בגודל או ללמוד בשכיבה על שטיח או רביצה על פוף עם מחשב נייד או טאבלט, מומלץ גם להיעזר בלוח מחיק שעליו יוכלו לפתור תרגילים. בנוסף, כדאי לארגן לילדים אקססוריז ההופכים את העניין לחגיגי ומיוחד – עפרונות, צבעים וטושים זוהרים (במידת האפשר) – שייתנו להם תחושה שהפינה הוכנה במיוחד עבורם.
  • ואם בכל זאת אתם בקטע של להשקיע ותרצו לעצב מחדש את סביבת הלמידה (בכל זאת פסח מתקרב) אז מומלץ לצבוע את הקירות בגוונים ניטרליים לצד גוונים פסטלים – בעיקרון של 80/20 לכיוון הניטרליים. המטרה שהצבעים יצרו עניין בעיני עבור הילדים אבל לא יסיחו את דעתם יותר מדי.

צילום: תמונה מתוך עיצוב סביבת הלמידה בבית הספר המדעי תורני בשדרות

תגובות

captcha
הקלד את המספרים שאתה רואה בתמונה: