לפרסום חייגו: 050-5788255

חינוך בהעוטף

חינוך ובתי ספר

הלב עם שדרות

כנס האומנויות השנתי של מחוז הדרום התקיים אמש בשדרות. תלמידי העיר קישטו את השדרה המרכזית ביצירות אומנות, וכ-30 יצירות פרי יצירתם מככבים בשלטי חוצות בעיר

פורסם בתאריך:


נכתב על ידי

צליל דיבקר

בת 28, נשואה + כלב, בעלת תואר ראשון בתקשורת ממכללת ספיר. נולדתי וגדלתי בקיבוץ בארי. כיום מתגוררת בנתיבות.

אתמול (שלישי) בצהריים התקיים בשדרות הכנס המחוזי השנתי בהוראת האמנות " הייד ART בשדר(ו)ת האמנות", בסימן אחדות וייחודיות. לכנס הוזמנו כל מורי האמנות במחוז, אנשי חינוך מכל הקשת החינוכית במחוז ובמטה משרד החינוך ותלמידים. בכנס הופיעו כישרונות צעירים, בשירה, ריקוד ובציור.

לכבוד האירוע מוצגות בשדרה המרכזית בעיר ובשלטי החוצות כ-30 יצירות אמנות, המשדרות אופטימיות, פרי יצירתם של תלמידי שדרות מכל שכבות החינוך מהגן ועד לתיכון, כולל החינוך המיוחד. כמו כן, יצירותיהם של מורים יוצגו בתערוכה במהלך החודשים הקרובים בסינמטק שדרות. במרחב החיצוני של הסינמטק יצרו תלמידי חטיבות הביניים מהחינוך הממלכתי והדתי בעיר "פלייסמייקינג" -  ציורי קיר ורצפה והציגו תאטרון רחוב.

האירוע התקיים בסינמטק בשדרות ביוזמת הממונה על החינוך לאמנות במחוז הדרום, מיכל לוי, ראש אגף האומניות במשרד החינוך, מיקי בנאי, ובשיתוף פעולה אדוק עם עיריית שדרות. קיום הכנס בשדרות ניצב בהלימה לחזון העיר "שדרות - עיר עם מחשבה". שדרות היא גם עיר הנמצאת בליבה של האומה, ולפיכך מייחס משרד החינוך חשיבות רבה לקיום הכנס בתחומה, מתוך ערבות הדדית, קרבה, סולידריות ואחדות.

הקהל הרחב מוזמן לצפות ביצירות המוצגות ברחבי העיר בשבועיים הקרובים.

מנהל מחוז הדרום, רם זהבי: "עינינו נשואות לעיר שדרות והפעם לא בשל אירוע ביטחוני אלא לרגל האירוע "הייד ART" שדר(ו)ת, תהליך למידה שנתי של תלמידים ממגמות האומנות בכל הדיסציפלינות מגיע היום לאירוע שיא בו יופיעו התלמידים ברחבי העיר יציגו את עבודותיהם ויחשפו אותם לקהל המורים, אנשי החינוך והקהל הרחב. אני מזמין אתכם לבוא ולסייר בעיר לראות ולפגוש את רוח האדם המפעמת והנובעת והמקבלת ביטוי ביצירות אמנות. זו הרוח של שדרות זו הרוח של עוטף עזה וזו הרוח של מחוז הדרום".

ראש עיריית שדרות, אלון דוידי, שלא נכח בטקס בשל שהותו בחו"ל, בירך את המורים, המורות והתלמידים ואמר: "אני שמח שהעיר שדרות נבחרה לראשונה לארח את הכנס השנתי של משרד החינוך בתחום האומנות. השנה הכנס בסימן 'אחדות וייחודיות', כאשר בפרויקט הנפלא לקחו חלק צוותי ההוראה במוסדות החינוך בעיר, שהובילו את התלמידים לבטא את כישרונם ביצירות מיוחדות ויפיפיות. בכל רחבי העיר רואים על גבי השלטים את יצירותיהם של הילדים היקרים שלנו, ואף את יצירות המורים בסינמטק. אני רוצה להודות לכל השותפים בפרויקט המיוחד הזה, ליוזמת הכנס והתערוכה, הממונה על החינוך לאומנות במחוז הדרום במשרד החינוך, הגב' מיכל לוי, למורים והמורות לאמנות והכי חשוב, לתלמידינו המוכשרים, על התעוזה, האומץ והיופי שהם הוסיפו לעיר".

תגובות

captcha
הקלד את המספרים שאתה רואה בתמונה: