לפרסום חייגו: 050-5788255

חינוך בהעוטף

חינוך ובתי ספר

הכשרת מד"צים חדשים בשער הנגב בנוער העובד והלומד

במהלך השבוע האחרון, הסתיימה ההכשרה למדריכים החדשים בוגרי שכבה ט' במועצה אזורית שער הנגב. השנה לא יכלו החניכים לצאת לסמינר מד"צים המסורתי ביער כפר החורש עקב התפשטות נגיף הקורונה. על כן, התנועה החליטה לשנות את ההכשרה וקיימה אותה בהתאם להנחיות משרד הבריאות. ההכשרה הסתיימה בקבלת תעודות המדריך והסיכות המסורתיות במעמד מרגש מאוד

פורסם בתאריך:


נכתב על ידי

מערכת העוטף

haotef@gmail.com

www.haotef.co.il

במהלך השבוע האחרון, הסתיימה ההכשרה למדריכים החדשים בוגרי שכבה ט' במועצה אזורית שער הנגב. השנה לא יכלו החניכים לצאת לסמינר מד"צים המסורתי ביער כפר החורש עקב התפשטות נגיף הקורונה. על כן, התנועה החליטה לשנות את ההכשרה וקיימה אותה בהתאם להנחיות משרד הבריאות.

במהלך השבוע הדריכו החניכים את שכבות א'- ד' בבתי הילדים, כך התנסו לראשונה בהדרכה ועברו משוב אותו העבירו להם מדריכיהם כדי ללמוד להשתפר. בנוסף עברו פעולות על ערכים מרכזיים בתנועה כמו כוחו של חינוך, שיוויון ערך האדם, שמירת החיים והקשר בין כלכלה לחברה. כמו כן עברו סדנאות בזום בהן למדו כלים בהדרכהההכשרה הסתיימה בקבלת תעודות המדריך והסיכות המסורתיות במעמד מרגש מאוד.

נעמה הקומונרית שהדריכה את הקבוצה בקיבוץ גבים מספרת: "אין ספק שבהתחלה לא דמיינתי את זה קורה, חשבתי שהקורונה שוב תפסיק אותנו אחרי יום או שהכל פשוט ישתבש. אבל רציתי מכל הלב להכשיר את החניכים שלי להדרכה, ולמרות כל הקושי החניכים שלי רוצים להיות מדריכים,וככה בכל המצב ההזוי הזה של קורונה וקפסולות ומסכות עדיין בחרנו לעשות את הכשרת המדריכיםאני אישית מלאת התרגשות, כי אני יודעת ששנה הבאה ידריכו בקיבוץ מדריכים שעושים את זה מכל הלב, בשיא הכנות, שרוצים לתת לילדים מקום שבו מדברים אליהם בגובה העיניים ורואים אותם באמת, שרוצים לעשות כיף, שרוצים לדבר על מה שחשוב להם, לחנך ולהדריך".

תגובות

captcha
הקלד את המספרים שאתה רואה בתמונה: