לפרסום חייגו: 050-5788255

חינוך בהעוטף

חינוך ובתי ספר

החלל הוא הגבול - ביקור מהנדסת החלל האמריקאית עיישה בו במרכז רותם במכללה האקדמית ספיר

בחמישי האחרון אירח מרכז רותם במכללה האקדמית ספיר את נציגות השגרירות האמריקאית, אליסון בראון, אלן שניצר ועומר בנציוני, יחד עם עיישה בו, מהנדסת חלל אפרו-אמריקאית, שעבדה במשך שנים בנאס"א והיום בעלת חברה למתן שרותי הנדסת מידע (צילום: יח"צ)

פורסם בתאריך:


נכתב על ידי

צליל דיבקר

בת 28, נשואה + כלב, בעלת תואר ראשון בתקשורת ממכללת ספיר. נולדתי וגדלתי בקיבוץ בארי. כיום מתגוררת בנתיבות.

בחמישי האחרון אירח מרכז רותם במכללה האקדמית ספיר את נציגות השגרירות האמריקאית, אליסון בראון, אלן  שניצר ועומר בנציוני, יחד עם עיישה בו, מהנדסת חלל אפרו-אמריקאית, שעבדה במשך שנים בנאס"א והיום בעלת חברה למתן שרותי הנדסת מידע.

המפגש המרגש התקיים במעבדת  eXLab של מכללת ספיר. בשיחה יוצאת דופן, סיפרה עיישה על כל תקרות הזכוכית שפרצה כצעירה שחורה, ענייה וללא תמיכה משפחתית, בדרך להגשמת החלומות שלה. עיישה שיתפה כיצד סירבה לקבל את ההחלטה של היועצת בתיכון ששלחה אותה ללמוד קוסמטיקה והחליטה ללכת לקולג' וללמוד מתמטיקה למרות הכל. בשיחה עם הנשים הצעירות של מרכז רותם, הזכירה שאין חשוב יותר מאמונה עצמית ומתחושת ערך עצמי גבוה. כמו כן, עיישה שיתפה בטיפים שלה לחיים של הגשמה ומיצוי עצמי. 

מרכז רותם, בראשות דר' מיכל קומם, פותח השבוע את שנת הפעילות ומציע לנשים צעירות בפריפריה הדרומית תכניות שונות להתפתחות עצמית, שיפור תעסוקה והשכלה. 

מרכז רותם הינו מרכז ייחודי מסוגו הפועל כעשור במכללה האקדמית ספיר לקידומן של נערות וצעירות אשר התמודדו בחייהן עם מצבי מצוקה וסיכון. מטרת המרכז הינה לפתוח את דלתות המכללה לנערות וצעירות אשר בעברן נשרו ממסגרות חברתיות רבות ולהרחיב למענן הזדמנויות לקידום אישי, לימודי ותעסוקתי

עד כה נהנו מהתכניות והשירותים כ-400 נערות וצעירות, כ-100 אנשי מקצוע בארגוני רווחה וחינוך וכ-100 סטודנטים לעבודה סוציאלית אשר השתלבו במרכז רותם במסגרת הכשרה מעשית בשדה. כמו-כן, כ-15% מהצעירות השתלבו במסגרות השכלה על-תיכוניות ואקדמיות – הישג פורץ דרך ביחס לנתוני הפתיחה שלהן.

תגובות

captcha
הקלד את המספרים שאתה רואה בתמונה: