לפרסום חייגו: 050-5788255

חינוך בהעוטף

חינוך ובתי ספר

ארגון 'הלל ישראל' משיק קמפיין חלוצי חדש להעלאת מודעות ליחסי ישראל והתפוצות במכללה האקדמית ספיר

במכללה האקדמית ספיר משיקים בימים אלו קמפיין ציבורי ראשון מסוגו בהובלת ארגון 'הלל ישראל', שנועד להביא לציבור הישראלי בכלל ולקהל הסטודנטיאלי בפרט, את רוח יהדות התפוצות (צילום: מכללת ספיר)

פורסם בתאריך:


נכתב על ידי

צליל דיבקר

בת 29, נשואה + כלב, בעלת תואר ראשון בתקשורת ממכללת ספיר. נולדתי וגדלתי בקיבוץ בארי. כיום מתגוררת בנתיבות.

המשימה להגברת תחושת השייכות לעם יהודי ברחבי העולם בקרב יהודים ישראלים, הינה משימה לאומית, זאת גם לאור גל מופעי השנאה והאנטישמיות כלפי יהודים בארה"ב ובכלל. לכן, במכללה האקדמית ספיר משיקים בימים אלו קמפיין ציבורי ראשון מסוגו בהובלת ארגון 'הלל ישראל', שנועד להביא לציבור הישראלי בכלל ולקהל הסטודנטיאלי בפרט, את רוח יהדות התפוצות.

המכללה האקדמית ספיר נבחרה על ידי ארגון הלל מבין שמונה קמפוסים להשכלה גבוהה בישראל בהם פועל הארגון, זאת בזכות האמון שנבנה לאורך השנים ושיתוף הפעולה הפורה והמפרה עם משרד דיקן הסטודנטים.

מטרת הקמפיין, שהינו במימון הפדרציה היהודית של ניו יורק, היא הגברת תחושת השייכות לעם היה הגברת ההיכרות עם יהדות ארה"ב ובאמצעות זאת, העלאת המודעות והאכפתיות לשיפור יחסי ישראל -יהודי ארה"ב.  הקמפיין ימשך שלושה שבועות, והפעילות במסגרתו נעשית  בשלוש פלטפורמות – שילוט, דוכני הסברה ברחבי הקמפוס וקמפיין דיגיטל.

לקראת תחילת הקמפיין, ארגון 'הלל ישראל' ערך סקר מקדים נושא בקרב הסטודנטים במכללה, במסגרתו תיערך הגרלה נושאת פרסים לסטודנטים שהשתתפו בסקר.  תוצאות הקמפיין החלוצי, שימשך שלושה שבועות, יופקו ומסקנותיו יופצו במסגרת רשת הלל העולמי (על כ-550 קמפוסים ברחבי העולם ב-17 מדינות ברחבי הגלובוס). 

הקמפיין התאפשר בזכות שותפים רבים ביניהם מכללת ספיר, יוזמת "עמיוניטי" של הסוכנות היהודית, הפדרציה היהודית של ניו יורק, בית התפוצות ומרכז ספיר בניהולה של ד"ר חגית הכהן וולף.

נגה ברנר סמיה, מנכ"לית הלל ישראל: "בשנים האחרונות אנו עדים לקרע שהולך וגובר בין יהודים בארה"ב לבין ישראל. אותנו, בארגון הלל ישראל, קרע זה מדאיג ביותר היות והקשר ותחושת הערבות ההדדית בין שתי הקהילות הינה קריטית לעתיד ישראל והעם היהודי. רבים מיהודי ארה"ב עושים מאמצים עילאיים לחנך את ילדיהם להכיר ולאהוב את ישראל. לכן, יש לנו אחריות להכיר את הקהילות היהודיות בארה"ב ובעולם ולגרום להם לתחושת שייכות. מדינת ישראל היא בית לעם היהודי כולו ולא רק למתגוררים בה". 

תגובות

captcha
הקלד את המספרים שאתה רואה בתמונה: