לפרסום חייגו: 050-5788255

חינוך בהעוטף

חינוך ובתי ספר

אלפי ילדים ובני נוער לקחו חלק במפעלי התנועה החדשה תחת השומר החדש בלמעלה מ-23 מועצות אזוריות

עשרות אירועי פתיחת שנה נערכו במועצות האזוריות ברחבי הארץ, חג המעלות המסורתי שבו נכנסים תלמידי כיתה ד׳ לפעילות בתנועה בטקס אש חגיגי. למעלה מ-4,200 חניכים במיוחד מרכז, 2,900 במחוז דרום ולמעלה מ-2,750 במחוז צפון לקחו חלק בפעילויות (צילום: התנועה החדשה)

פורסם בתאריך:


נכתב על ידי

צליל דיבקר

בת 29, נשואה + כלב, בעלת תואר ראשון בתקשורת ממכללת ספיר. נולדתי וגדלתי בקיבוץ בארי. כיום מתגוררת בנתיבות.

ברחבי הארץ התקיימו טיולים, הופעות שכבתיות,  ברכות לילדי כיתות ד' הנכנסים לתנועה, ולכל השכבות שבגרו בשנה וטקסי כתובות אש המסורתיים. חג המעלות הוא החג המסורתי המסמל את המעבר בין השכבות ואת כניסתם של ילדי כיתה ד' לפעילות בתנועה. בני הנוער בכל יישוב מארגנים את חג המעלות ומזמינים את הקהילה להתכנס סביב האירוע ולהיות שותפה לחגיגה.  

יובל בשן, מעלה גמלא, רמת הגולן: "מרגש לראות את הפלא הזה, שילדים ונוער נפגשים שבוע אחרי שבוע עם חולצות כחולות לזמן של כיף, ערך ומשמעות. מה שעושה את תנועת הנוער למה שהיא אלו האנשים שמובילים אותה, המסורת והשורשים שמהם צמחה, המקום בו היא פועלת ומה שמוביליה בוחרים לעשות ביחס למציאות הסובבת אותם. האנשים, המקום והשורשים הם לב התנועה. אז שוב אנחנו פה, אחרי שנה, שוב מעלים את ילדי כיתה ד' לתנועה בהתרגשות גדולה. ונמשיך ככה, שנה אחרי שנה, כי הילדים, הנוער והמושב הם הלב".

מתחברים לאדמה -  למעלה מ-1,200 משתתפים במפעל יוסי יפה

חגי המעלות במועצות השונות הם המשך ישיר למפעל יוסי יפה ה-42 שהתקיים השנה עם למעלה מ-1200 חניכים ובני נוער בחול המועד סוכות האחרון, אשר התקיים במטה יהודה.  המשתתפים לקחו חלק בהתנדבות חקלאית במגוון מקומות: מסיק זיתים, פריצת שבילים, הקמת אנדרטאות, עבודה חקלאית לצד זאת החניכים טיילו במסלולים שונים, למדו להכיר את דמותו וערכיו של יוסי יפה ז''ל ועברו הדרכות שונות ערכי העבודה והציונות.  
כחלק מהמפעל, כ-100 חניכות וחניכים בכיתה י"ב משכבת הרמוניה אל נחל גילה והקימו גן קסום לזכרה של אורי אנסבכר יחד עם מתנדבי השומר החדש.  
באחד מאירועי המפעל, הגיעו החניכים לסייע לחקלאי צעיר מבית עוזיאל. החקלאי  שהשתחרר מהצבא ונקרא לנסות ולהציל את המשק המשפחתי שכמעט וקרס, פנה לשומר החדש לסיוע. במסגרת המפעל חברו החניכים למתנדבי השומר החדש כדי לסייע לחקלאי, אחד משלושת המשקים האחרונים במושב.

כ-3 טון חצילים נקטפו במסגרת ההתנדבות, החקלאי הודה על הסיוע  שהעניקו לו חניכי התנועה החדשה יחד עם מתנדבי השומר החדש.

תמר יפה, בתו של יוסי יפה ז"ל, בירכה בטקס והודתה למשתתפים: "לכם, בני הנוער, צוות התנועה החדשה, שומרי היער, חברי השומר החדש, מועצה אזורית מטה יהודה, רשות הטבע והגנים וכל מי ששותף בתכנון ובהכנה ובעשייה של המפעל המדהים הזה, אנו מעריכים, מוקירים ורוצים לומר תודה גדולה. המשיכו תמיד לחפש את השביל הנכון, היוצא אל האור. אל תסטו, כדי שתדעו תמיד לחזור. לכו עם האמת שלכם, האהבה והאמונה בדרך, הסבלנות, הסובלנות, קבלת האדם באשר הוא אדם, הצדק והיושר".

שירי ארדיטי, מנהלת התנועה החדשה: "לפני כמעט שנה יצאנו לדרך חדשה, שחשבנו שתביא אותנו להיות מי שאנחנו, שתאפשר לנו לפעול טוב יותר כדי לחזק את הערכים והתפיסות שלנו, את הקהילות שלנו ואת התנועה שלנו כולה. מצאנו בית בשומר החדש שפתח לנו את הדלת לרווחה, והזמין אותנו להיות, להמשיך את הקסם שעשינו ולבנות יחד את התנועה. לקחת את הערכים שלנו, את החזון שלנו, את התקוות שלנו, ולהפגיש אותם עם ערכים קרובים, שנובעים מאותם תקוות, מאותו חזון. חזון של מדינה מתוקנת, חזון של חיבור בין אדם לאדם, בין אדמה לאדמה, בין אדם לקהילתו. אני מודה לאנשי השומר החדש על היותם, על פתיחת הלב והדלת, על הבחירה לצרף יחד מסורות וערכים, על הנכונות להתחבר".

תגובות

captcha
הקלד את המספרים שאתה רואה בתמונה: