לפרסום חייגו: 050-5788255

מוזיקה ואמנות בהעוטף

מוזיקה ואמנות בעוטף

Girl Power: מיזם חברתי לקידום אמנות נשית

מיזם "אמניות יוצרות מוכרות" הוקם על-מנת לקדם יוצרות עצמאיות, ויוצא כעת בקול קורא לאמניות מהעוטף לקחת בו חלק, ולעזור לקדם אמנות נשית מקומית (צילום: באדיבות מיכל שן בכר)

פורסם בתאריך:


נכתב על ידי

צליל דיבקר

בת 29, נשואה + כלב, בעלת תואר ראשון בתקשורת ממכללת ספיר. נולדתי וגדלתי בקיבוץ בארי. כיום מתגוררת בנתיבות.

באביב 2018 הקימה מעצבת התכשיטים רז ירקאצ'י, בת 24 מראשון לציון, מיזם עבור אמניות יוצרות. לאחר כחודשיים של פעילות חברה אליה מיכל שן בכר, מעצבת תכשיטים גם היא, בת 42 מרחובות. רז מספרת כי החליטה להקים את המיזם כדי לקדם נשים עצמאיות יוצרות, ולהביא את האמנות שלהן לירידים בארגונים וחברות ברחבי הארץ, "השאיפה שלי היא שאנשים יעריכו אמנות, ואמנות מקומית בפרט. ההחלטה להקים את המיזם נבעה מתוך הצורך שלנו. אנו ראינו וחווינו באופן אישי כמה קשה לעסקים קטנים של נשים עצמאיות להתקדם ולצמוח, והעלויות השונות שנדרשנו לשלם עבור השתתפות בירידים והוצאות שונות שיש בעסק".

המיזם הוא מיזם חברתי, אשר כיום לוקחות בו חלק כ-18 אמניות מתחומי האמנות השונים – תכשיטים, בגדים, תיקים, חפצי נוי, קונדיטוריה ועוד, ובכל קשת הגילאים. מיכל מספרת שבמסגרת המיזם הן מארגנות ירידים בארגונים שונים, יוצרות שיתופי פעולה ומשיגות הטבות שונות מבעלי מקצוע עבור נשות המיזם, "הן מקבלות את כל הכלים על מנת לקדם את העסק שלהן. בנוסף, אנו מבצעות פניות לארגונים שונים ברחבי הארץ על מנת שיארחו את המיזם שלנו ללא תשלום, ויאפשרו לקדם נשים עצמאיות ואמנות ישראלית".

מיכל ורז מקוות  לצרף בעתיד אמניות נוספות למיזם, ולהתארח בארגונים בכל רחבי הארץ, "נשמח במיוחד להתארח באזור עוטף עזה ולצרף אמניות מהאזור", אומרת מיכל ומוסיפה כי השאיפה הגדולה היא שהמיזם יהפוך להיות שם דבר במדינת ישראל, "שנזכה לעזור לנשים לקדם את העסק שלהן במינימום עלות, וכמובן שכמה שיותר מקומות יתמכו באמנות נשית מקומית. אנו מזמינות את כל הנשים האמניות מאזור עוטף עזה והסביבה להצטרף אלינו למיזם, וכן אנו מזמינות ארגונים באזור להזמין את המיזם שלנו להתארח אצלם ולקבל יריד איכותי שמאורגן באופן מלא על ידנו, עם מוצרים כחול לבן מעשי ידי האמניות".

ניתן לפנות למיכל ורז באמצעות דף הפייסבוק של המיזם: "אמניות יוצרות מוכרות", או בטלפונים: רז 052-8272109 | מיכל 054-7842266.

תגובות

captcha
הקלד את המספרים שאתה רואה בתמונה: