לפרסום חייגו: 050-5788255

מוזיקה ואמנות בהעוטף

מוזיקה ואמנות בעוטף

"שדה נפץ אופטימי": מיצג האמנות המרהיב של הסטודנט מעוטף עזה

בשדה שליד ביתו בקיבוץ בארי הציב לאחרונה ירון גלברד, סטודנט לתקשורת חזותית בשנקר, 600 בלונים כחלק מפרויקט של הלימודים, "החוויה הזאת שרואים בלונים בשנים האחרונות במרחב הפתוח באיזור הדרום, ישר זורק אותנו לנפץ, חרדה, לחץ ואימה - וכאן בשדה הזה אני מחזיר אותם למשמעות שמחה שמביאה להתחלה חדשה" (צילום: הדר כהן)

פורסם בתאריך:


נכתב על ידי

צליל דיבקר

בת 29, נשואה + כלב, בעלת תואר ראשון בתקשורת ממכללת ספיר. נולדתי וגדלתי בקיבוץ בארי. כיום מתגוררת בנתיבות.

בסוף השבוע האחרון הציג ירון גלברד מקיבוץ בארי, סטודנט הלומד תקשורת חזותית בבית הספר לעיצוב שנקר, את המיזם הייחודי שלו - "שדה נפץ אופטימי". המיזם הוא למעשה חלק מפרויקט שנעשה במסגרת הלימודים, במסגרתו הוא הציב בשדה ליד קיבוצו 600 בלונים המחוברים למקלות עץ.

ירון מספר: "המיצג שלי הוא מיצג בגודל של 60 מטר, על שטח אדמה מחוץ לקיבוץ בארי שבעוטף עזה. שדה של 600 בלונים, מחוברים למקלות עץ שתקועים עמוק באדמה ומדמים שתילים שצומחים מתוך האדמה. מדבר על צמיחה ולידה מחדש של משמעות הבלונים בעוטף עזה.

החוויה הזאת שרואים בלונים בשנים האחרונות במרחב הפתוח באיזור הדרום, ישר זורק אותנו לנפץ, חרדה, לחץ ואימה - וכאן בשדה הזה אני מחזיר אותם למשמעות שמחה שמביאה להתחלה חדשה. הצבעוניות הכחולה של השדה מביאה איתה תקווה.

המייצג מאוד אינדיבידואלי לכל אחד. אין ספק שאנשים מדרום הארץ לעומת אנשים משאר רחבי הארץ יראו בלונים בשדות בצורה שונה. חלק יראו את השדה וילחצו מהמפגש בין הבלונים לשטח, וחלק אחר יראו את שדה הבלונים כמו משהו מאוד אופטימי".

תגובות

captcha
הקלד את המספרים שאתה רואה בתמונה: