לפרסום חייגו: 050-5788255

מוזיקה ואמנות בהעוטף

מוזיקה ואמנות בעוטף

חורף חם "בביכורים"

החורף הגיע במלוא הדרו גם אלינו וביום חמישי 23.1.2020 יתקיים באולם המופעים באשכול אירוע חורף מסקרן, של "ביכורים". זו הזדמנות נהדרת עבורנו, תושבי האזור לבלות ערב חמים, מיוחד ומהנה ואפילו מפתיע שיחל בשעה 18:00 והכניסה אליו ללא עלות. הנה סיבה מספיק טובה ואפילו מצוינת לצאת מהבית רק כדי להכיר את הכישרונות שפועלים וצומחים ממש כאן, במרחב העוטף

פורסם בתאריך:


נכתב על ידי

יפעת בן שושן

כותבת תוכן מקצועית מתמחה באירועי תרבות. מפגשי תוכן ומפגשי קולנוע. הפקת ימי גיבוש וטיולים עם התמקדות באזור הדרום ועוטף עזה.

https://www.facebook.com/ifat.shoshan

החורף הגיע במלוא הדרו גם אלינו וביום חמישי 23.1.2020 יתקיים באולם המופעים באשכול אירוע חורף מסקרן, של "ביכורים". זו הזדמנות נהדרת עבורנו,תושבי האזור לבלות ערב חמים, מיוחד ומהנה ואפילו מפתיע שיחל בשעה 18.00 והכניסה אליו ללא עלות. הנה סיבה מספיק טובה ואפילו מצוינת לצאת מהבית רק כדי להכיר את הכישרונות שפועלים וצומחים ממש כאן, במרחב העוטף.

ביכורים הוא כפר נוער למצוינות באומנויות שהוקם לפני 6 שנים כחלק מבית החינוך "נופי הבשור". "מגיעים אלינו נערים ונערות (בכיתות ח'-ט') בעלי פוטנציאל מוזיקלי ואמנותי, שעד כה לא הייתה להם את האפשרות להיות חשופים לתכנים ברמה אקדמית. התכנית החינוכית-מקצועית הייחודית של ביכורים פותחת ומאפשרת להם להגשים את החלומות שלהם, מפתחת אותם מבחינה חברתית ואישית, ומאפשרת להם להביא לידיי ביטוי בכלים מקצועיים את היצירתיות החבויה בהם." מספרת טליה שנבל, מנהלת 'ביכורים'.

מה בתוכנית? אני שואלת אותה: "בכניסה לאולם תוצג תערוכה של מגמת אמנות. בתוך האולם, על הבמה יתקיים מופע מוסיקלי; תלמידי מגמת מוסיקה עם חלק מצוות המורים, יבצעו שירים של אומנים מוכרים, כאלו שהם עשו להם אינטרפרטציה משלהם. זה עומד להיות מרתק וכולנו מתרגשים לקראת הערב ועוסקים בהכנות ובחזרות עד הרגע האחרון."

האירוע, מתקיים זו השנה השישית ברציפות, והשנה הוא מתקיים מחוץ לכותלי בית הספר. התמה המרכזית השנה, היא מחוות לאמנים מוכרים. מיקי קידר, מ"מ מנהל מגמת אמנות מספר על ההכנות: "תלמידי המגמה בחרו אמנים ישראלים ונפגשו איתם 'אחד על אחד' ומכאן יצאו למשימה שלהם לקראת האירוע. כל הטכניקות היו פתוחות בפניהם ליצור את מה שהם שאבו מהמפגש עם האמן. תלמידי המגמה, סך הכול בני נוער צעירים, הצליחו בכישרון רב לייצר פסלים, ציורים, עבודה דיגיטלית ועבודה בטקסט – ברמה גבוהה מכפי שניתן לצפות מהם. אני מודה שאני מתרגש מהיצירות שעומדות להיות מוצגות בערב".

על מה התבססו האמנים הצעירים ביצירתם בעקבות המפגש עם האמנים הוותיקים? "לא מדובר בהשראה שהילדים קיבלו מעבודות האומן שעימו נפגשו, אלא יותר ממה שסובב את חיי האמן בין אם זה הסטודיו שבו הוא יוצר, או הגישה הייחודית שלו לאמנות".

את הכרזה המיוחדת והמאוד צבעונית עיצב וצייר אורי גוברמן,תלמיד כיתה י"א במגמת מוסיקה, תושב ניר עוז . מסתבר שמעבר להיותו נגן גיטרה מצוין הוא כישרוני לא פחות בתחום הציור ולא מעט פוסטרים ללהקות תל אביביות הם פרי יצירתו. "הנושא השנה הוא מחוות והשקעתי חשיבה ועבודה סביב הרבגוניות שבערב הזה. תחומי אומנות רבים שבאים לידי ביטוי בכל תמונה, פסל, או שיר, הכול פרי יצירה שלנו, תלמידי הכפר. רציתי לבטא את העושר האמנותי ולכן הכרזה צבעונית ומסקרנת". אורי יופיע בעצמו על הבמה בערב המחוות, בשני הרכבים שונים: האחד "הוגי והמקקים" והשני הרכב של בועז בן משה, ממורי מגמת מוסיקה.

הערב, שמורכב כולו מהכישרון ומהייחודיות של כל תלמיד, מעניק הזדמנות לקהל הרחב לחוות מהנעשה בתוך הכפר ביום – יום ומאפשר לתלמידים להיחשף בפני קהל חדש כחלק מהכנתם לחייהם כבוגרי בית הספר. במשך תקופת הלימודים בביכורים, מופיעים התלמידים ומציגים את עבודותיהם במספר הזדמנויות והערב שיתקיים ב- 23.1.2020 בשעה 18:00 באולם המופעים באשכול, ופתוח לקהל הרחב, יחשוף את חלקם בפעם הראשונה בחייהם.

בהצלחה לתלמידים המוכשרים בערב המיוחד. תושבי העוטף מוזמנים להגיע, להכיר ולפרגן.

תגובות

captcha
הקלד את המספרים שאתה רואה בתמונה: