לפרסום חייגו: 050-5788255

מוזיקה ואמנות בהעוטף

מוזיקה ואמנות בעוטף

"העצב מתעקש להישאר כאן": האמן הצעיר מיד מרדכי בתערוכה ראשונה

גורן ויטקינד, בן 17.5 מקיבוץ יד מרדכי החל לעסוק באמנות לפני שנתיים, לאחר פטירתה של אימו, ובשבת הקרובה פותח תערוכה חברתית אשר תציג נקודת מבט מיוחדת על מערכת החינוך (צילום: גורן ויטקינד)

פורסם בתאריך:


נכתב על ידי

צליל דיבקר

בת 29, נשואה + כלב, בעלת תואר ראשון בתקשורת ממכללת ספיר. נולדתי וגדלתי בקיבוץ בארי. כיום מתגוררת בנתיבות.

גורן ויטקינד הוא אמן צעיר, בן 17.5 מקיבוץ יד מרדכי. כשהיה בן 12 החל להתעניין ולעסוק בעולם המטבחים ולעבוד בתחום, אך התפנית החדה בחייו התרחשה לפני כשנתיים, לאחר פטירתה של אימו, "החלטתי שאני שם סטופ לכל המערכת הלחוצה שסביב המטבחים. שאני לוקח לי זמן לנשום, לחשוב, ומשם התגלגלו הדברים. כמה ימים לפני טיול לאירופה קיבלתי מצלמה ראשונה מבת דודה שלי, שהיא צלמת בפני עצמה. לאט לאט התחלתי להבין ולהיכנס לעולם הזה בצורה יותר רצינית".

בתחילת כיתה י"ב, החליט לעשות סגירת מעגל מול בית הספר ומערכת החינוך, ומול אימו, שעסקה גם היא באמנות, "אימא גם הייתה צלמת, ובשנים האחרונות עסקה אך ורק באמנות חברתית". גורן החליט שהוא רוצה לבטא את הדעה החוצבת שלו, לדבריו, על מערכת החינוך בצורת אמנות, "בזמן התיכון הייתי פעיל חברתית במועצת תלמידים, מה שנתן לי אפשרות יותר נרחבת להבין מה קורה סביבי, ומשם הגיע הרעיון של התערוכה. כך יצא שהרבה מאלו שהצטלמו, עזרו ובעצם היו איתי מסביב לפרויקט הזה שנוצר הם החברים הקרובים שלי, והנערים שהעברתי איתם את התיכון. כל אחד עם הביטוי האישי שלו בא ואומר דרך התמונה מה הוא חושב על מה מערכת החינוך, מה אני רוצה להגיד בה".

את החומרים לתערוכה התחיל לאסוף ולהכין קצת לפני שהתחיל את כיתה י"ב, בזמן הטיולים שלו בארץ ובעולם, "הייתי מטייל בארץ, ובין הטיולים החלטתי לפתח לי את הפרויקט לאט לאט. כך יצא שבתערוכה יש תמונות ממגוון מקומות בארץ - החל מקיבוצים קטנים בבקעת הירדן, ועד לערים כמו עפולה, באר שבע, תל אביב וכדומה, כל מיני מקומות שטיילתי בהם והחברים היו חלק נכבד ופעיל באותו טיול".

התערוכה נפתחת במוצאי שבת בגלריה "דנה" שבקיבוץ יד מרדכי, ותהיה פתוחה עד ה28/9.

תגובות

captcha
הקלד את המספרים שאתה רואה בתמונה: