לפרסום חייגו: 050-5788255

מוזיקה ואמנות בהעוטף

מוזיקה ואמנות בעוטף

בית הספר לאמנות במכללה האקדמית ספיר מציג: תערוכת בוגרות 2019

בית הספר לאמנות חברה ותרבות במכללה האקדמית ספיר יציג בימים הקרובים את תערוכת בוגרות מחזור 2019. הבוגרות בוחנות את נושא הזהות, באופן עקיף וישיר, ופותחות צוהר להתבונן על עולם זהויות מורכב ומרובד, המהווה חלק בלתי נפרד מהמציאות שבה אנו חיים (צילום: לי ששון)

פורסם בתאריך:


נכתב על ידי

צליל דיבקר

בת 29, נשואה + כלב, בעלת תואר ראשון בתקשורת ממכללת ספיר. נולדתי וגדלתי בקיבוץ בארי. כיום מתגוררת בנתיבות.

בית הספר לאמנות חברה ותרבות במכללה האקדמית ספיר יציג בימים הקרובים את תערוכת בוגרות מחזור 2019. הבוגרות בוחנות את נושא הזהות, באופן עקיף וישיר, ופותחות צוהר להתבונן על עולם זהויות מורכב ומרובד, המהווה חלק בלתי נפרד מהמציאות שבה אנו חיים. האמניות המציגות בתערוכה הן:

יוסרה אבו כף מציגה מיצב ווידאו הכולל שלושה פסלי בוץ, מציב מראה, מתוך נקודת מבט אישית, לזהות האישה בחברה הבדואית, ספיר אפריים מתעמתת עם החברה הישראלית ועם זהותה שלה, בתור מי שגרה בשטח לחימה אינסופי, לירוי בר נתן הצבה ציורית המורכבת משני אלמנטים מרכזים: ציור קיר, אותו הוא ממשיך לצייר במהלך התערוכה, ועבודת וידאו אשר מפרקת ומחברת מחדש את הזהות המגדרית של האמן, הדס שירלי מציגה עבודות מיצג ווידאו הפותחות בפנינו חלון לעולם של אישה אשר מתמודדת עם מחלה קשה, החל מהפן האישי/גופני וכלה בפן הרפואי/בירוקרטי, לי ששון תולה ווילונות של שמיכות טלאים המורכבת ממגוון של בדים. מעשי הרקמה של לי, מקורן בזיכרון ילדות מסבתה.

לדברי מאיר טאטי, אוצר תערוכת הבוגרות, "אחד המנועים המשמעותיים ליצירה עבור כל אמן או אמנית הינו חקירה מעמיקה של זהותו, בין אם מדובר בזהות פוליטית, מגדרית, אתנית, תרבותית או חברתית. לא במקרה, אחת ההפתעות הגדולות בבחירות האחרונות הייתה מפלגה שקראה לעצמה "זהות", שכן שם זה אפשר לה להתחבר למצביעים פוטנציאלים אשר לא מצאו את עצמם במערך הזהויות הפוליטיות שהציעו להם המפלגות השונות. בוגרות מחזור 2019 של מכללת ספיר בוחנות את נושא הזהות, באופן עקיף וישיר, ופותחות צוהר להתבונן על עולם זהויות מורכב ומרובד, המהווה חלק בלתי נפרד מהמציאות שבה אנו חיים. בתקופה שבה פוליטיקת הזהויות הופכת להיות חלק חשוב מעולם האמנות המקומי והעולמי, לטוב ולרע, מעניין לבחון כיצד הבוגרות של מחזור 2019 - יוסרה, ספיר, לירוי, הדס ולי, משתלבות בשיח העכשוווי, מאתגרות אותו ומוסיפות לו רבדים נוספים".

מיכל שמיר, ראש בית הספר לאמנות חברה ותרבות במכללה האקדמית ספיר: "הפוליטיקה של הזהות נלחמת כדי ליצור הכרה ולגיטימציה לשוני ולאחרות. אבל היא גם, בו זמנית, תכנית לפוליטיזציה של קבוצות מסוימות מתוך מטרה לשנות את מבנה החברה, ולכן יש הרואים בה דווקא "פוליטיקה של פירוק הזהויות. במהלך 4 שנים למדו הבוגרות את המהלך האמנותי הנכון - לא לפחד להמריא, לא לפחד לפרק, לא לפחד לאבד ולא לפחד ליצור".

תגובות

captcha
הקלד את המספרים שאתה רואה בתמונה: