לפרסום חייגו: 050-5788255

מוזיקה ואמנות בהעוטף

מוזיקה ואמנות בעוטף

"שדה נפץ אופטימי": מיצג האמנות המרהיב של הסטודנט מעוטף עזה - מוזיקה ואמנות בהעוטף

"שדה נפץ אופטימי": מיצג האמנות המרהיב של הסטודנט מעוטף עזה

בשדה שליד ביתו בקיבוץ בארי הציב לאחרונה ירון גלברד, סטודנט לתקשורת חזותית בשנקר, 600 בלונים כחלק מפרויקט של הלימודים, "החוויה הזאת שרואים בלונים בשנים האחרונות במרחב הפתוח באיזור הדרום, ישר זורק אותנו לנפץ, חרדה, לחץ ואימה - וכאן בשדה הזה אני מחזיר אותם למשמעות שמחה שמביאה להתחלה חדשה" (צילום: הדר כהן)

"שגרע: הדרום על סדר היום" - מוזיקה ואמנות בהעוטף

"שגרע: הדרום על סדר היום"

המצב הביטחוני המורכב בדרום הארץ ידוע לכל, אך לעיתים נראה כי הוא לא מספיק מדובר. כמעט ואינו נוכח בכלי התקשורת, אינו נמצא בראש סדר העדיפויות של הממשלה ובאופן כללי אינו מטופל כפי שהיה צריך להיות. במסגרת תערוכה חדשה, הוחלט להעלות את הנושא על סדר היום. לתת נוכחות למציאות המורכבת של תושבי הדרום, המלווה בחשש תמידי מפני הבאות, יחד עם רצון לנורמליזציה. להציג את המציאות הקשה, הנזקים וההרס שהם תוצאות הלוואי של המצב הביטחוני הקשה, ומנגד לחשוב על אופציה למציאות אחרת, מבט יומיומי, שגרתי, בנאלי כמעט, פסטורלי ונטול דרמות

הממתקים הוירטואלים של תקופת הקורונה - מוזיקה ואמנות בהעוטף

הממתקים הוירטואלים של תקופת הקורונה

התלמידים וצוות המורים בכפר ביכורים שבמועצה האזורית אשכול, נכנסנו, כמו כולנו, לסגר אי שם בחודש מרץ. אך מסתבר שהתלמידים המוכשרים שלומדים במגמות האומנות השונות, המשיכו לרכוש ידע רב דווקא בתקופה הזו. היו מי שידעו לנצל היטב את הפתרונות החדשים, שנראה היה שנכפו עלינו ולא תמיד אימצנו אותם. אני מתכוונת לאפליקציית זום שנכנסה אל חיינו כפיתרון האולטימטיבי לשיחות ולמפגשים וירטואלים. יש שראו בה מטרד טכנולוגי ויש את אלו שרק חיכו לפיתרון הזה (צילום: מתוך עמוד הפייסבוק "ביכורים")

חורף חם "בביכורים" - מוזיקה ואמנות בהעוטף

חורף חם "בביכורים"

החורף הגיע במלוא הדרו גם אלינו וביום חמישי 23.1.2020 יתקיים באולם המופעים באשכול אירוע חורף מסקרן, של "ביכורים". זו הזדמנות נהדרת עבורנו, תושבי האזור לבלות ערב חמים, מיוחד ומהנה ואפילו מפתיע שיחל בשעה 18:00 והכניסה אליו ללא עלות. הנה סיבה מספיק טובה ואפילו מצוינת לצאת מהבית רק כדי להכיר את הכישרונות שפועלים וצומחים ממש כאן, במרחב העוטף

חג הסיגד: החלום ושברו - תערוכת "מבצע משה: 30 שנה אחרי" תיפתח במכללה האקדמית ספיר - מוזיקה ואמנות בהעוטף

חג הסיגד: החלום ושברו - תערוכת "מבצע משה: 30 שנה אחרי" תיפתח במכללה האקדמית ספיר

מיצג מתוך תערוכת "מבצע משה: 30 שנה אחרי" יפתח במכללה האקדמית ספיר ב-27.11, לרגל חג הסיגד. בנוסף לתערוכה, יתקיים בכיכר המרכזית במכללה יריד חג הסיגד עם דוכנים, מוסיקה חיה, כיבוד אתיופי ועוד (צילום: דורון בכר)

"רוקמות": תערוכה מיוחדת נפתחה במרכז הקליטה איבים - מוזיקה ואמנות בהעוטף

"רוקמות": תערוכה מיוחדת נפתחה במרכז הקליטה איבים

אמש נפתחה במרכז הקליטה שבאיבים תערוכת יצירות פרי ידיהן של נשים מקבוצת ה"רוקמות" יוצאות אתיופיה. חברות הקבוצה מתמחות במלאכת הרקמה האתיופית, המתאפיינת בניגודי צבעים ססגוניים. הנשים יוצרות יחד אמנות מסורתית עם סיפור וטעם אישי וכן, רקמה אתיופית מרהיבה ואותנטית בעבודת יד (צילום: דוברות המועצה האזורית שער הנגב)

כפר הנוער "ביכורים" - הבית של התלמידים המצטיינים - מוזיקה ואמנות בהעוטף

כפר הנוער "ביכורים" - הבית של התלמידים המצטיינים

כשנכנסים בשערי כפר ביכורים פתאום מתחילים להרגיש משהו בלב. אולי זה השילוב של כפר נוער של תלמידים מצטיינים, אולי אלו קולות הנגינה והשירה שבוקעים מהחדרים השונים, אולי אלו המרחבים הירוקים או אולי אלו החיוכים שיש לבני הנוער על הפנים ואולי מדובר בשילוב של הכל (צילום: מתוך עמוד הפייסבוק "ביכורים")

אמנים אוהבי ישראל צבעו מיגוניות בשדרות - מוזיקה ואמנות בהעוטף

אמנים אוהבי ישראל צבעו מיגוניות בשדרות

ארגון אומנים למען ישראל (Artists 4 Israel), ארגון גרפיטי עולמי, הגיע השבוע להתנדב בשדרות וחבריו צבעו עשרות מיגוניות ברחבי העיר. האומנים הגיעו מארה"ב, ארגנטינה, יפן, פורטוגל והונגריה, בהתנדבות מלאה ונחשבים אומנים בעלי שם עולמי בתחום (צילום: דוברות עיריית שדרות)