לפרסום חייגו: 072-3938700

חדשות בהעוטף

חדשות, חדשות מקומיות בעוטף עזה, חדשות העוטף

פינוי מהיר מהמבנה וחילוץ מאתר הרס: כך תרגלו תרחיש של רעידת אדמה במועצה האזורית חוף אשקלון

תלמידי מוסדות החינוך במועצה האזורית חוף אשקלון השתתפו אמש בתרגיל התגוננות בעת רעידת אדמה. קב"ט מוסדות החינוך במועצה: "התרגיל במועצה עבר בהצלחה לפי הבקרים של משטרת ישראל וצה"ל" (צילום: יאיר הרוש)

פורסם בתאריך:


נכתב על ידי

צליל דיבקר

בת 27, נשואה + כלב, בעלת תואר ראשון בתקשורת ממכללת ספיר. נולדתי וגדלתי בקיבוץ בארי. כיום מתגוררת בנתיבות.

אמש (שלישי) התקיים בכל מוסדות החינוך ברחבי ישראל תרגיל של פיקוד העורף אשר דימה תרחיש של רעידת אדמה. התלמידים נדרשו, על פי הנוהל במקרה זה, לצאת מיד מהמבנה בו שהו ולהגיע לאזור פתוח. בשעה 10:00 בדיוק ניתן האות וברמקול הכריזה של האולפנה "נווה דקלים" נאמר: "תרגיל רעידת אדמה - נא לצאת אל המרחב הפתוח". התלמידות יצאו מהכיתות, בסדר מופתי תוך זמן קצר במיוחד אל חצר בית הספר, שם הסתדרו לפי כיתות בסמוך לשלטים שהוכנו מראש.

חלק מהתלמידות והמורות לבשו אפודים זוהרים ותרגלו חבישת פציעה, פתיחת אלונקה ופינוי תלמידה. בנוסף, דימו התלמידות מצב לא שגרתי של חילוץ מאתר הרס. לשם כך, הוקצו שני פטישים כבדים (חלק מציוד ארון החילוץ לחירום, שסופק לאחרונה לכל מוסדות החינוך במועצה) איתם שברו התלמידות בלוקים מבטון.

יגאל מצרפי, קב"ט מוסדות החינוך במועצה האזורית חוף אשקלון, אמר בסיום התרגיל: "לאחר הכנה של חודשים, התלמידים וצוות המורים וגם צוות רכזי הביטחון הוכיחו את עמל כפיהם. היה תרגיל מוצלח על פי חוות דעת של הבקרים ממשטרת ישראל וצה"ל.  הציון המועצה שניתן לתרגול המועצה הוא 99.7. כל הכבוד לכולם".

קובי כהן, ראש אולפנת "נווה דקלים": "תרגלנו תרחיש של רעידת אדמה, כאשר הרעיון הוא שבשעת אמת כולן יידעו מה עושים ומה לא עושים. זאת כחלק מהאחריות שלנו וגם כחלק משיתוף פעולה מול המועצה האזורית חוף אשקלון והקב"טים. בהחלט ניתן לומר שהיה מוצלח".

תגובות

captcha
הקלד את המספרים שאתה רואה בתמונה: