לפרסום חייגו: 050-5788255

מ.א חוף אשקלון בהעוטף

חוף אשקלון

מכשול יוצב סביב גדות שפך נחל שקמה הסמוך לחוף זיקים

בעקבות מקרה הטביעה שאירע לפני כשבועיים בשפך נחל שקמה הסמוך לחוף זיקים, שהוביל למותו המצער של מיכאל בן זיקרי ז"ל אשר הציל אישה ושלושת ילדיה ששחו במקום באותה העת, מסרה המועצה הודעה כי בטווח המיידי יוצב מכשול סביב גדות שפך הנחל אשר יהווה תמרור אזהרה, בנוסף לשילוט הקיים במקום, "במהלך השבוע האחרון קיימה המועצה פגישות וחשיבה משותפת לצורך גיבוש פתרונות במטרה למנוע התרחשות מקרים דומים בעתיד" (צילום: אמנון זיו)

פורסם בתאריך:


נכתב על ידי

צליל דיבקר

בת 29, נשואה + כלב, בעלת תואר ראשון בתקשורת ממכללת ספיר. נולדתי וגדלתי בקיבוץ בארי. כיום מתגוררת בנתיבות.

בסוף השבוע לפני כשבועיים אירע מקרה טביעה בשפך נחל שקמה הסמוך לחוף זיקים, שפך אשר אינו חלק מהחוף המוכרז ולמעשה מהווה את אגן ההיקוות של נחל שקמה טרם זרימתו לים התיכון. המועצה האזורית חוף אשקלון מסרה הודעה בה היא משתתפת בצער המשפחה ומצרה מאוד על מותו הטראגי של מיכאל בן זיקרי ז"ל, אשר בגבורתו ובתושייתו הציל חיי אדם אך למרבה הצער, שם קופחו חייו. 

בהמשך ההודעה מטעם המועצה נכתב: "שפך נחל שקמה אינו מקום רחצה וזו אסורה כפי שעולה מהשלטים הרבים המוצבים במקום והמתריעים מפני הרחצה במקום. במהלך השבוע האחרון קיימה המועצה פגישות וחשיבה משותפת לצורך גיבוש פתרונות במטרה למנוע התרחשות מקרים דומים בעתיד. כך למשל, סוכם כי בטווח המיידי יוצב מכשול סביב גדות שפך הנחל הסמוך לחוף הרחצה המוכרז אשר יהווה תמרור אזהרה, בנוסף לשילוט הקיים במקום.
 
ראוי לציין כי לא ניתן לגדר באופן הרמטי את שפך הנחל, כשם שלא ניתן לגדר את חופי הים הלא -מוכרזים, אשר אף הם אסורים לרחצה וכשם שלא ניתן לגדר את חופי הים המוכרזים, בשעות בהן לא ניתנים שירותי הצלה. באשר לתכנון ארוך טווח סוכם, גם על דעת הגורמים המוסמכים לטיפול בנחלים, לחתור להפיכת אגן ההיקוות לנכס ולא לנטל, באמצעות  הפיכתו לפרויקט תיירותי מוסדר ומפוקח. עד שמיזם מבורך זה יצא לפועל, אנו קוראים לציבור הרחב להימנע מרחצה במקומות אשר נקבעו כאסורים ומסוכנים לרחצה".

תגובות

captcha
הקלד את המספרים שאתה רואה בתמונה: