לפרסום חייגו: 050-5788255

מ.א חוף אשקלון בהעוטף

חוף אשקלון

מבשלים לזכרו: תחרות הבישול המסורתית לזכר החייל עדי בריגה ז"ל התקיימה השבוע

השבוע התקיימה זו השנה החמישית ברציפות, תחרות הבישול המסורתית "עדי שף" לזכרו של החייל, עד בריגה ז"ל, בשיתוף המועצה האזורית חוף אשקלון והמשפחה. חבריו ומשפחתו של עדי מעידים עליו שתמיד ידע ואהב לבשל, וכך גם השבוע, כמו בכל שנה, הגיעו לתחרות קבוצות מגוונות של משפחה, חברים, בני נוער, עובדי מועצה וחיילים מגדוד 75, הגדוד של עדי (צילום: דוברות המועצה)

פורסם בתאריך:


נכתב על ידי

מערכת העוטף

haotef@gmail.com

www.haotef.co.il

השבוע (שלישי) התקיימה זו השנה החמישית ברציפות, תחרות הבישול המסורתית "עדי שף" לזכרו של החייל, עד בריגה ז"ל, בשיתוף המועצה האזורית חוף אשקלון והמשפחה. עדי התגורר במושב בית שקמה ונפל במהלך מבצע צוק איתן לאחר שרקטה התפוצצה בסמוך אליו בשטח כינוס ליד קיבוץ בארי.

חבריו ומשפחתו של עדי מעידים עליו שתמיד ידע ואהב לבשל, וכך גם הפעם, כמו בכל שנה, הגיעו לתחרות קבוצות מגוונות של משפחה, חברים, בני נוער, עובדי מועצה וחיילים מגדוד 75, הגדוד של עדי.

השנה התאימו את עצמם המתחרים למאכל המרכזי של התחרות והוא מרקים. כל קבוצה הגרילה מרק שאותו הייתה צריכה להכין ביחד, תוך שמירה על יצירתיות. אחרי שחתכו, קצצו, בישלו ובעיקר עזרו אחד לשנייה עם המון אהבה, הגיע רגע ההגשה ובו הונחו המנות על שולחן השופטים ועל שולחנות הקהל אשר לקח חלק בטעימה והעניק נקודות ביחד עם השופטים עבור כל מנה.

את המקום הראשון קטפו החיילים של גדוד 75 עם מרק אפונה צרפתי שהוגש בתוך כיכר, מרק שזכה למירב הנקודות בקרב הקהל השופטים.

מטעם המועצה נמסר: "תודה לכל מי שלקח חלק! נתראה בשנה הבאה".

תגובות

captcha
הקלד את המספרים שאתה רואה בתמונה: