לפרסום חייגו: 050-5788255

מ.א חוף אשקלון בהעוטף

חוף אשקלון

הגן לזכרו של זיו

גן משחקים חדש שהוקם בניר ישראל נחנך היום, והוקדש לזכרו של זיו חג'בי ז"ל, אחד הנרצחים בפיגוע באזור התעשייה ברקן. אחיו של זיו: "זו ההנצחה הכי גדולה שנעשתה מבחינתנו"

פורסם בתאריך:


נכתב על ידי

צליל דיבקר

בת 29, נשואה + כלב, בעלת תואר ראשון בתקשורת ממכללת ספיר. נולדתי וגדלתי בקיבוץ בארי. כיום מתגוררת בנתיבות.

היום בצהריים (שישי) נחנך במושב ניר ישראל גן משחקים חדש לזכרו של בן המקום, זיו חג'בי ז"ל, שנרצח בפיגוע באזור התעשייה ברקן. גן המשחקים צמוד לגן הילדים "חרוב", בו למד בילדותו. אחיו, טל חג'בי אמר: "אין יותר מתאים מלהנציח את זיו בגן משחקים בו שיחק גם עם ילדיו".

מדובר בפרויקט המשלב גן שעשועים חדש עם פיתוח סביבתי וצמחייה, שעלותו כ-600 אלף שקלים.  העבודות על גן המשחקים הסתיימו ממש בסמיכות להירצחו של זיו ז"ל, לפני למעלה מחודשיים, והמושב החליטו לפנות למשפחה ולבקש את אישורם לקרוא לו על שמו. טל חג'בי, אחיו של זיו ז"ל, אמר כי המקרה עדיין טרי וכואב עבור המשפחה, "זה עדיין לא נתפס, אבל זו הדרך הכי טובה להנציח אותו, כי זיו אהב את החיים ושמחה הייתה אורח חייו. הוא בטח מסתכל מהשמיים ושמח שהגן נקרא על שמו". איריס, אימו של זיו, סיפרה כי כשהציעו לקרוא לגן על שמו זה היה מתאים מאוד, "זיו היה אדם חברתי ומרכזי, ממש כמו שגן המשחקים הזה יהיה".

ראש המועצה האזורית חוף אשקלון, איתמר רביבו, אשר נאם בטקס, סיפר על זיו ועל היותו אוהב אדם, "הוא אהב מאוד ילדים והיה אדם שמח מאוד. חנוכת הגן היום מנציחה בדיוק את מה שאותו מחבל נפשע ביקש לגדוע. העובדה שבגן השעשועים שנחנך היום ייהנו ילדי היישוב, ישמחו ויתאחדו מנציחה בדיוק את זכרו וצוואתו של זיו ז"ל". בגן מוצב גלעד לזכרו של זיו בדמות אבן בזלת שעליה לוח זכוכית, עליה נחרטה דמותו של זיו ולצידה נכתב: "בזיו פניו האיר את העולם, איש של צדק ואמת, אוהב אדם". (צילום תמונה ראשית: יאיר הרוש)

תגובות

captcha
הקלד את המספרים שאתה רואה בתמונה:
1
מקסים
א.ד | 22:16   23.12.18