לפרסום חייגו: 050-5788255

מ.א חוף אשקלון בהעוטף

חוף אשקלון

בתי הספר (הנגישים) של החופש הגדול

המועצה האזורית חוף אשקלון קיימה בשבוע האחרון, בשיתוף עמותת "נגישות ישראל" הפועלת לקידום ושילוב אנשים עם מגוון מוגבלויות, מגוון סדנאות להיכרות והעלאת המודעות לאנשים עם מוגבלות במסגרת "בית הספר של החופש הגדול". בתי הספר של החופש הגדול פועלים בימים אלו בכל רחבי הארץ, אולם במועצה האזורית חוף אשקלון ניצלו את ההזדמנות להעלות למודעות, ביחד עם עמותת נגישות ישראל, את שילובם של אנשים עם מוגבלויות בחברה (צילום: דוברות המועצה)

פורסם בתאריך:


נכתב על ידי

צליל דיבקר

בת 29, נשואה + כלב, בעלת תואר ראשון בתקשורת ממכללת ספיר. נולדתי וגדלתי בקיבוץ בארי. כיום מתגוררת בנתיבות.

המועצה האזורית חוף אשקלון קיימה בשבוע האחרון, בשיתוף עמותת "נגישות ישראל" הפועלת לקידום ושילוב אנשים עם מגוון מוגבלויות, מגוון סדנאות להיכרות והעלאת המודעות לאנשים עם מוגבלות במסגרת "בית הספר של החופש הגדול".

בתי הספר של החופש הגדול פועלים בימים אלו בכל רחבי הארץ, אולם במועצה האזורית חוף אשקלון ניצלו את ההזדמנות להעלות למודעות, ביחד עם עמותת נגישות ישראל, את שילובם של אנשים עם מוגבלויות בחברה.

כחלק משיתוף הפעולה עברו עשרות ילדים בבתי הספר היסודיים ניצן, באר גנים, ניצני קטיף ומורשה סדנאות לילדים במסגרתן ערכו להם היכרות והתנסות עם מוגבלויות שונות. 

"החברה שלנו מתקדמת לעולם בו אנשים עם מוגבלויות ישתלבו באופן מלא במוסדות הלימוד ומקומות התעסוקה כך שיהיו שווים בין שווים", אמר איתמר רביבו, ראש המועצה האזורית חוף אשקלון והוסיף: "ההשקעה במערכת החינוך בחוף אשקלון לא מסתכמת רק בפיתוח תשתיות אלא גם בשימת דגש על שוויון, ערבות הדדית ואחריות חברתית".

במסגרת הפעילויות עברו הילדים פעילויות שהותאמו לתקופה זו, אשר כללו היכרות עם עולם הנגישות, מפגשים עם אנשים עם  מוגבלויות שונות כדוגמת ראייה, ניידות ושמיעה, ששיתפו את המשתתפים בסיפורם האישי וההתמודדות עם כל מוגבלות. 

בהמשך התנסו הילדים בפעילות חווייתית עם מוגבלות כמו משחקי כדור עם מוגבלות פיזית, תקשורת ללא שמיעה, התמצאות ללא ראיה ועוד.

"אנו רואים חשיבות רבה וערך מרכזי של חינוך הדור הצעיר לקבלת השונה והחלת הסובלות כלפי אנשים עם מוגבלויות שונות", אמר יובל וגנר, יו"ר ומייסד עמותת נגישות ישראל, "אנו מודים למועצה האיזורית חוף אשקלון, ולעומד בראשה איתמר רביבו, על הרצון וההבנה כי הטמעת ערך הקבלה וקידום המודעות לאנשים עם מוגבלות והובלת הפרויקט החשוב הזה תוך שיתוף פעולה מלא", סיכם וגנר.

תגובות

captcha
הקלד את המספרים שאתה רואה בתמונה: