לפרסום חייגו: 050-5788255

מ.א חוף אשקלון בהעוטף

חוף אשקלון

אתם לא לבד - יש מרכז למיצוי זכויות במועצה האזורית חוף אשקלון

המרכז למיצוי זכויות בחוף אשקלון מסייע לתושבים בכל הגילאים בנושאים ביורוקרטיים בעיקר מול המוסד לביטוח הלאומי וההוצאה לפועל וללא כל עלות (צילום: דוברות המועצה)

פורסם בתאריך:


נכתב על ידי

מערכת העוטף

haotef@gmail.com

www.haotef.co.il

מתנדבי המרכז למיצוי זכויות במועצה האזורית חוף אשקלון מלווים תושבים מול המערכת הבירוקרטית במצבים מאתגרים בחיים. תושב המועצה, אשר פנה למרכז למיצוי זכויות, חולק את סיפורו האישי ומעיד כי מעבר לעידוד ולחיזוק שקיבל מצפרירה, רכזת התכנית במרכז למיצוי זכויות, הוא קיבל סיוע במימוש זכויותיו מול המוסד לביטוח לאומי ועד לקבלת תו נכה: "צפרירה סיפרה לי אודות מטופלים עם מקרים דומים לשלי ועודדה אותי לחזור לעצמי ולהשתלב במעגל העבודה", אמר השבוע.

המרכז למיצוי זכויות הוקם לפני כשנתיים במועצה האזורית חוף אשקלון ופועל תחת אחריותו של האגף לשירותים חברתיים. המרכז מסייע לתושבים בכל הגילאים בנושאים ביורוקרטיים, בעיקר מול המוסד לביטוח הלאומי וההוצאה לפועל וללא כל עלות. השירות ניתן בימים א', ב', ג' בין השעות 9:00 ל-12:00 בצהריים או בטלפון 08-6776458.

 אחד התושבים שפנה לקבלת סיוע מהמרכז למיצוי זכויות הוא דניאל (שם בדוי), תושב המועצה בן 39, אשר מתגורר עם אמו באחד הישובים. דניאל עובד כשמאי רכב ולפני כשנה וחצי חלה במחלה קשה ואושפז בבית החולים, "הייתי מאושפז כ-10 חודשים, ועוד חודש בין לבין שהייתי בבית ולא הרגשתי טוב", סיפר דניאל. "כדי להציל את הגוף היו צריכים לכרות חלק מהרגל. בתחילה סירבתי, אבל מאחר ואמי חששה שתישאר לבד, מכיוון שאני בן יחיד במשפחה, הסכמתי לקבל את הטיפול".

לקראת השחרור מבית החולים, הציע לו עו"ס בית החולים לפנות להמשך קבלת סיוע למימוש זכויותיו באמצעות עו"ס היישוב. דניאל, שניסה לברר באינטרנט לגבי זכויותיו והתייאש, פנה לעו"ס היישוב שהתנתה אותו למרכז למיצוי זכויות במועצה. דניאל מדגיש כי ללא הסיוע שקיבל מהמרכז - יתכן והיה עדין רחוק ממימוש זכויותיו כאדם נכה, "צפרירה השיגה לי טיפול פיזיותרפיה בבית והיא ממשיכה ללוות אותי בכל התהליך של השיקום וללא ספק היא מפתח מרכזי בתהליך השיקום".

היית ממליץ לפנות למרכז למיצוי זכויות במועצה?

"בוודאי. עברתי תהליך נפשי קשה ומתסכל מול המערכת הבירוקרטית והמתנדבת במרכז עודדה אותי וסייעה בידי לקבל אישור תו נכה ובכלל בהתנהלות מול מימוש הזכויות שלי מול הביטוח הלאומי. היא גם עודדה אותי להמשיך בחיי ולחפש עבודה בעקבות מקרים דומים של מטופלים, עליהם סיפרה, שהצליחו לחזור לעצמם ולמעגל העבודה".

מה הדבר שהכי עזר לך בתהליך השיקום או עדין עוזר?

"בעיקר אימא שלי והרצון לשקם את מצבי. אני בקשר עם הרב שלי, שהוא מאוד קרוב אלי וחברים שעוזרים. העזרה הגדולה בהתמודדות מול המערכת הייתה הודות לצפרירה, שמשלבת שני אלמנטים חשובים מאוד לאנשים במצבי: הראשון הוא עקשנות ונחישות ומצד שני היא משרה אווירה נעימה ומשפחתית וקל לתת בה אמון. אחרי הכל, היא באה לעזור ללא אינטרס לאנשים שעברו מצבים קשים".

תגובות

captcha
הקלד את המספרים שאתה רואה בתמונה: