לפרסום חייגו: 050-5788255

יום שישי על הגדר בהעוטף

מדור חדש ומקורי של מקומון העוטף - "יום שישי על הגדר"

כמידי יום שישי נאספים אלפי פלסטינים על הגדר לקרב של ממש, אמנם לא חמושים ברובים אבל כן בכל השאר. אנו כגוף תקשורת המסקר את מה שקורה בעוטף רוצים להביא את החדשות ואת התמונות לכל הארץ ולעולם, על מנת שיראו מה קורה פה באמת ועם איזו מציאות תושבי עוטף מתמודדים יום יום שבוע שבוע

פורסם בתאריך:


נכתב על ידי

מערכת העוטף

haotef@gmail.com

www.haotef.co.il

מאחורי סוללת עפר שוכבים חיילי צה"ל ונזהרים שלא להרים ראש. פלסטינים מבעירי-צמיגים מיידים לעברם גוּלוֹת שיכולות להרוג. כשהמתפרעים רצים לגדר, צלפינו נכנסים לפעולה. החמאסניקים בעמדות ממול רק מביטים, חוששים להיגרר למערכה. אנו ננסה להביא דיווחים שוטפים על הקרב הקבוע של יום שישי - מלחמת חתול ועכבר.
חיים מיום שישי אחד למשנהו.

מעבר לגדר עומדים מאות פלסטינים. כמה מאות מטרים מאחוריהם ניצבת עוד שורה של מפגינים. סמוך לגדר מתנשאים מגדלי תצפית של חמאס ושל הג'יהאד האיסלאמי, וגם בלי משקפת אפשר לראות את החמושים היושבים בתוכם. תפקידם לוודא שהעניינים אינם יוצאים משליטה. חמאס רוצה הפגנות שמצטלמות היטב, אבל לא קרבות שיגרמו להסלמה, מתוך השורה הקדמית של הפלסטינים פורשת קבוצה ורצה קדימה, לעבר הגדר. הצלפים של צה"ל, מתחת לרשתות הסוואה אישיות, מכוונים את רובי ה-M-24 שלהם, ממתינים ומבקשים אישור לירות. רק מח"ט הגזרה או מפקד הגדוד רשאי לאשר ירי חי, וגם זה - רק לרגליים. קוטר הקליע של הרובים הוא 7.62 מ"מ, ולכן הצלפים מקפידים שלא לירות מעל אזור הרגליים.

קבוצת הפלסטינים שרצה לפני רגע לעבר הגדר נעלמת מהעין. הם הצליחו להיכנס לתעלה החפורה בתוך "הפרימטר" הביטחוני בצד הפלסטיני. מטרתם להגיע לגדר התלתלית שהקים צה"ל כדי להקשות על פלסטינים להגיע לגדר הראשית ולקרוע אותה. כמה מהצעירים, בני 18 עד 25, נושאים דגלים פלסטיניים על מוטות בידיהם. לפתע, אחרי שנעלמו בתעלה, צצים ראשיהם של כמה מהפלסטינים האלה ממש ליד הגדר התלתלית, והם מנסים לחבל בה. גי'פ של צה"ל, מצויד במדוכת רימוני גז מדמיע, יורה לעברם כמה מטחים. הם עוזבים את הגדר וצוללים חזרה לתעלה.

איפוק הוא שם המשחק כאן, והמשחק הזה מתנהל לפי כללים ברורים מראש. בשעה זו יש עוד שישה מוקדים פעילים, והאירועים בהם מתנהלים לפי אותם הכללים ואותם המופעים בדיוק: צמיגים בוערים, צעקות "אללה אכבר", ריצה לעבר הגדר וניסיון לתלוש אותה ולהניף לידה דגלים פלסטיניים, ירי צלפים מצדינו וג'יפים שמשגרים רימוני גז מדמיע.

כך היה ביום שישי הזה, וכך יהיה כנראה גם ביום שישי הבא.

(צילום:אבו עלי אקספרס,depositphotos)

 

 

תגובות

captcha
הקלד את המספרים שאתה רואה בתמונה: