לפרסום חייגו: 050-5788255

אנשים ועסקים בהעוטף

אנשים ועסקים

250 אלף שח להקמת עסק - תחרות "צעדים ראשונים" להקמת עסק ביישובי הנגב המערבי

קרן דן דוד בשיתוף מט"י ירושלים ואשכול רשויות נגב מערבי יוצאים לדרך עם: תחרות "צעדים ראשונים באשכול נגב מערבי - ליזמים בעלי רעיון עסקי יצירתי". הזוכים בתחרות יזכו בהלוואה בגובה של עד 250,000 ₪ למטרת הקמת המיזם

פורסם בתאריך:


נכתב על ידי

צליל דיבקר

בת 28, נשואה + כלב, בעלת תואר ראשון בתקשורת ממכללת ספיר. נולדתי וגדלתי בקיבוץ בארי. כיום מתגוררת בנתיבות.

קרן דן דוד בשיתוף מט"י ירושלים ואשכול רשויות נגב מערבי יוצאים לדרך עם תחרות "צעדים ראשונים", ליזמים בעלי רעיון עסקי יצירתי ומקורי, המתכננים להקים את העסק שלהם בנגב המערבי. במסגרת התחרות מוזמנים יזמים חדשים או בעלי עסקים להגיש מועמדות תוך הקפדה על כך "שיהיה זה עסק בעל סיכוי גבוה לרווחיות, בעל פוטנציאל ליצירת מקומות עבודה ויהיה מיזם בעל ערך חברתי" כדברי המארגנים. הזוכים בתחרות ייזכו בהלוואה ללא ריבית וללא ערבים בגובה של עד -250,000 ₪ למטרת הקמת המיזם.

לתחרות חברו גופים נוספים המסייעים לעסקים בדרום, בהם: מכללת ספיר וכלל הרשויות במרחב, כולל, אופקים, שדרות, נתיבות, לקיה, מועצה אזורית אשכול, מועצה אזורית מרחבים, נתיבות, רהט, שדות נגב, שער הנגב וכל הקיבוצים והמושבים במרחב.

קרן דוד הוקמה ע"י הפילנתרופ דן דוד ז"ל שנשאר נאמן לאורך כל הדרך לחוויה האישית שאפשרה לו להגיע להצלחתו הגדולה בעסקים. הוא הכיר תודה לאדם שעמד לצדו, האמין בו והעניק לו את ההלוואה הראשונה להגשים את חלומו. ברוח זו הוא תמך ביזמים צעירים בתחילת דרכם ויזם את הפרויקט של הלוואות ללא ריבית ובטחונות. בנו, אריאל, ממשיך בדרכו באמצעות קרן דן דוד.  דן דוד נהג לחזור שוב ושוב על המשפט כי הכסף אינו המטרה אלא האמצעי להגשמת חלומות. ההלוואה שקיבל בתחילת דרכו ועזרה לו להגשים את חלומו הייתה עבורו השראה לתמוך בדרך דומה ביזמים צעירים שגם להם יש חלומות אך הם זקוקים לעזרה ראשונית כדי להתחיל ולהגשים אותם.

אריאל דוד, בנו של דן דוד: "אנו מקווים כי באמצעות תחרות זו אנו יכולים להעביר את תחושת האחריות של אבי כלפי הדור הבא. המסר לזוכים בתחרות הוא שהעבודה הקשה שלהם לא רק תקבע את ההצלחה שלהם, אלא תשפיע גם על הסיכוי של סבב היזמים הבא, שתלויים בהחזר ההלוואות להמשך הפרויקט".

מנהל היעוץ העסקי במט"י ירושלים, יניב בן יוסף: "מטרת התחרות היא לקדם יצירתיות ומקוריות בעסקים על ידי תמיכה ביזמים המתכננים להקים את העסק שלהם במרחב אשכול נגב מערבי. מבין המיזמים שיוגשו לתחרות ויבחנו בהתאם לאמות מידה ברורות, יבחרו מספר מתמודדים אשר יגיעו לשלב הגמר ויתבקשו להציג תכנית עסקית מלאה ולהציג את עיקריה בפני ועדת שיפוט מקצועית. במסגרת התחרות, יבחנו רעיונות עסקיים למיזמים חדשים במרחב האשכול   על חדשנות, התכנות כלכלית, ערך חברתי, תרומה לאיזור ועוד. בשלב הראשון, על המתמודדים להציג תקציר מנהלים וקורות חיים, מבין המגישים יבחרו מספר יזמים אשר יכתבו תוכנית עסקית מלאה ויציגו את העסק בפני ועדת השיפוט שתערך לפני חנוכה".

בן יוסף עוד הוסיף ואמר: "בשנים האחרונות הפכה היזמות לאלטרנטיבה רלוונטית מאוד לתעסוקה. כגוף שתומך ביזמות והקמת עסקים אנו, במט"י, מבינים את החשיבות של סיוע ליזמים בכלל ובאזור עוטף עזה בפרט, תודות לתמיכת קרן דן דוד בתחרות "צעדים ראשונים" מספר יזמים יקבלו קרש קפיצה משמעותי להקמה של עסק יצירתי באזור, אנו שמחים לקחת חלק בתחרות זו ולתרום לפיתוח עולם היזמות והתעסוקה במרחב אשכול הנגב המערבי. אין ספק כי תחרות זו הינה הזדמנות חד פעמית למספר יזמים לממש את החלום ולהפריח את האזור".

מנהל הפיתוח העסקי באשכול נגב מערבי, יובל סתיו: "אשכול רשויות נגב מערבי מקדם את הפיתוח הכלכלי במרחב מתוך ראיה אזורית היוצרת ערך מוסף. העסקים הקטנים והיזמים היוצרים ומקדמים אותם הם עמוד השדרה של הכלכלה במרחב. התחרות  מהווה הזדמנות ליזמים המובילים לקבל תמיכה עוטפת לפעילות שלהם. אני שמחים על האפשרות שלנו להיות שותפים בהבאת הזדמנות זו לאזור, ומודים לקרן דן דוד ומט"י ירושלים על השותפות הנדיבה, המקצועית ומרחיקת הראות".

פרטים נוספים על התחרות ניתן למצוא באתר האינטרנט:  mati.org.il/firststeps

תגובות

captcha
הקלד את המספרים שאתה רואה בתמונה: