לפרסום חייגו: 050-5788255

אנשים ועסקים בהעוטף

אנשים ועסקים

מחבקים את בעלי העסקים מעוטף עזה עם יריד "עוטף בכיף"

עשרות בעלי עסקים מאזור עוטף עזה מוזמנים לקחת חלק ביריד השלישי של "עוטף בכיף" מטעם משרד הכלכלה והתעשייה באירוח עיריית ת"א ו"התחנה". מתחמי תרבות, דוכני תוצרת חקלאית, דוכני אוכל, אמנות מקומית, מופעי מוזיקה, סדנאות והפעלות לילדים ועוד. 17-18.7, "התחנה" בתל אביב, הכניסה לאירוע ללא תשלום

פורסם בתאריך:


נכתב על ידי

מערכת העוטף

haotef@gmail.com

www.haotef.co.il

משרד הכלכלה והתעשייה באמצעות הסוכנות לעסקים קטנים ובינוניים ומערך מעוף אשכול דרום, בשיתוף הרשויות המקומיות בעוטף עזה, הודיעו השבוע  על פתיחת אירועי היריד השלישי של 'עוטף בכיף' שייערכו במהלך חודש יולי ב"תחנה" בתל אביב. זו השנה השנייה בה נערך היריד בתל אביב במטרה לחזק את העסקים באזור.

בשל המצב הביטחוני, בגינו נמנעים מבקרים ממרכז הארץ להגיע לאזור עוטף עזה, יקיים משרד הכלכלה והתעשייה, זו השנה השנייה, את יריד 'עוטף בכיף'היריד נולד במטרה לחשוף את מגוון הפעילות העסקית והתרבותית המתקיימת בעוטף עזה לכלל אזרחי המדינה, להגביר את הפעילות הכלכלית של האזור ולעודד את הציבור הרחב להכיר, להגיע ולתמוך בעסקים באזור העוטף.  אל היוזמה חברה עיריית תל אביב, אשר הסכימה לארח ולהעמיד  לרשות העסקים הקטנים מהעוטף, את "התחנה" ללא עלות.

ביריד ישתתפו מגוון רחב של עסקים ביניהם ניתן למצוא תוצרת חקלאית של האזור, פריטי אופנה, תכשיטים ואקססוריז של מעצבים ויוצרים מקומיים. לצד הדוכנים יתקיימו ביריד מופעי רחוב לכל המשפחה. היריד יכלול דוכני עסקים ודוכני מידע שונים בהם: עסקים המייצרים ומשווקים תוצרת עצמית, עסקים מתחום המזון הפועלים בעוטף עזה, עסקים מתחום המסחר ונותני שירותים.

הכירו שניים מתוך מאות העסקים שיגיעו ליריד "עוטף בכיף" בנמל תל אביב:

  1. עמוס חורי- חורי בייקרי:
  • תיאור /רקע ופרטים על העסק: המאפייה שלנו היא מהותיקות בעיר שדרות, רק לפני שלושה חודשים ציינו שלושים שנה. את המאפייה פתח את המאפייה עמוס חורי (בן 51) . אני נמצא בענף משנה 86', יש לנו עוד 4 מאפיות בנתיבות. אחד האחים שלי פתח את המאפייה בשדרות בשנת 91 ובשנת 98' המאפייה עברה לבעלותי מאחר ואחרי חזר בתשובה והקדיש את עצמו ללימודי תורה. לאחר כמה שנים עברנו למקום מרכזי בשדרות ןמאז אנחנו נמצאים בעיר.
  • למה דווקא עוטף עזה? בימים הקשים עבור בראשי מחשבות של לעזוב את המקום, אבל אנחנו לא מוכנים לברוח ובטח לא בגלל חמאס האויב. יש ימים מתישים ולא פשוטים בכלל. יש לי עובדים שכולם תושבי המקום ובימים של מתיחות לא כולם מגיעים לעבודה ואני מבין את זה. למרות כל הקשיים אני אוהב את המקום ואוהב את שדרות. מסוכן בכל מקום בארץ ואין מה לעשות. אנחנו תמיד מקווים לימים רגועים יותר.מלפני 20 שנה כשפתחתי את העסק היה מאוד לא פשוט, אבל שדרות עיר מיוחדת, עם כל הקושי אנשים מאמינים במקום, והגיעו לעיר בני גרעין ויש פריחה בעיר.
  • איך התמודדת עם הפעילות העסקית לאור המצב הביטחוני? מבחינה עסקית יש ימים קשים, אנשים פוחדים לצאת מהבית ובטח לא מגיעים למאפייה והמקום שומם. החלטנו לשווק את המוצרים שלנו גם מחוץ לעיר, אמנם לא בהיקפים גדולים אבל זה מסייע לפעילות העסקית במיוחד מתוחים מבחינה בטיחותית. למרות כל זאת לעולם לא סגרתי את העסק למעט מיום הפיגוע שבו נפל קסאם על המאפייה. זה יום שלא נשכח, לאחר פיגוע בעוטף עזה ולאחר הלוויות של טרוריסטים של החמאס. ב 12 /11. הם החליטו לנקום והחלו ליות טילים לעבר יישובי ישראל. 600 טילים בארבע שעות שאחד מהם פגע במאפייה, במזל היינו באירוע משפחתי.היו במאפייה שני עובדים והיה נס משמיים, הם הספיקו לצאת למרחב מוגן והטיל פגע מאחורי המאפייה ומייד פרצה שרפה שפגעה וכילתה את המאפייה. זה יום שלעולם לא אשכח, רק לפני חודשיים סיימנו את השיפוץ וחזרנו לפעילות. מייד לאחר הפיגוע פניתי למאפיות שאני מכיר וקניתי מהם סחורה, לחמים והמשכתי למכור. הבאנו שני תנורים קטנים ועם גנרטור עבדנו וניסנו להמשיך עסקים כרגיל.
  • איך אפשר לרכוש ממך? היום אנחנו עובדים במתכונת מלאה, ברחוב הרצל במרכז שדרות וכמובן ביריד "עוטף בכיף" של מעוף בתחנה בתל אביב.
  1. דורית חניה- אמנית droit art: ממושב שרשרת
  • תיאור /רקע ופרטים על העסק: יש לי סטודיו בבית שנמצא במרתף, זה המרתף שאנו נמצאים בו גם בזמן מלחמה. אני עובדת בבית חולים, חוויתי 3 מלחמות ונסעתי לעבודה שלי בזמן עופרת יצוקה, הייתי בהריון עם ילד בן 4, עבדתי בחדר ניתוח בסורוקה, הבן שלי פיתח חרדות קשות לאור המצב, היום הוא בן 14 ועד היום יש לו חרדות. אז זה השפיע עליו מאוד, ופניינו למרכז חוסן שהמליצו לנו בטיפול באמנות כדי לסייע לו. בהתחלה צבענו יחד מנדלות ואז דרך הבן שלי גיליתי את כישרון הציור שלי. זה הלך ומאוד התפתח והיום אני עובדת עם מעצבים ואדריכלים ואת מציגה בתשי גלריות תל אביב עם גדולי האמנים כמו  מנשה קדישמן נחום גוטמן ועוד. עם השנים ובסיוע מעוף פתחתי גלריה אינטרנטית, אני מעלה תערוכות בגלריות ועוד. לצערי הבן שלי כבר לא יוצר איתי, אבל הילדים הקטנים שלי כן יוצרים איתי.
  • למה דווקא עוטף עזה : אני נולדתי בשובה ואני מאוד אוהבת את החיים במושב, אני אוהבת את נוף השדות ואת הירוק ואת הציפורים בבוקר ואת השקט. בעיר אין את זה ואני לא מוכנה לוותר על זה. אני מאוד אוהבת את הדרום ולא חושבת לעזוב. בעבר נחתו שני בלוני תבערה בחצר של הבית ועדיין למרות המצב הביטחוני, זה הבית שלי.
  • איך התמודדת עם הפעילות העסקית לאור המצב הביטחוני? מבחינה עסקית, המצב הביטחוני מאוד משפיע. ראשית אנשים מהמרכז לא מעוניינים להגיע לכאן. שנה שעברה ביריד פגשתי אנשים מהמרכז שהזמינו ממני ציורים והם פחדו להגיע לכאן לאסוף את הציורים שלהם. בנוסף כשיש הסלמה ופתאום לא עובדים ולילדים אין מסגרות, אז החיים נעצרים ובטח הפעילות העסקית נפסקת.
  • איך אפשר לרכוש ממך? יש לי עמוד פייסבוק, "דורית חניה", יש לי אתר אינטרנט על שמי ובימים אלה אני עובדת עם מעוף על אתר רכישות אינטרנטי, בנוסף אני תמיד מזמינה אליי הביתה לסטודיו, להגיע ולהתרשם ממגוון הציורים. וכמובן יהיה ניתן למצוא אותי ביריד "עוטף בכיף" של מעוף שיתקיים בתחנה.

תגובות

captcha
הקלד את המספרים שאתה רואה בתמונה: