לפרסום חייגו: 050-5788255

אנשים ועסקים בהעוטף

אנשים ועסקים

תוצרת העוטף: הלהקה שבדרך לאלבום בכורה

"Ori Ronen & the Folk Stoners" היא להקת אינדי פולק המורכבת כולה מתושבי האזור. השבוע שחררה הלהקה סינגל ראשון מתוך אלבום הבכורה, והשיקה פרויקט הד-סטארט עם תשורות מגניבות (צילום: אדוה הודיה עוגן)

פורסם בתאריך:


נכתב על ידי

צליל דיבקר

בת 28, נשואה + כלב, בעלת תואר ראשון בתקשורת ממכללת ספיר. נולדתי וגדלתי בקיבוץ בארי. כיום מתגוררת בנתיבות.

לפני חמש שנים היה אורי רונן, בן 30 מקיבוץ אור הנר, אמן סולו, "התחלתי להופיע ולהקליט עם המוזיקה שלי, והופעתי לבד במשך שנתיים. לא משהו מסודר, בעיקר שלי". הכול השתנה כשהחל ללמוד תרבות, יצירה והפקה במכללת ספיר. שם, הוא מספר, התחבר לסטודנטים אחרים שעסקו גם הם במוזיקה, "אספתי כמה סטודנטים והתחלנו לנגן ביחד, עשינו חזרות, והחלטנו להפוך את זה ללהקה. מאז קצת השתנו האנשים, חלק עזבו, חלק הצטרפו, התרחבנו. זה לא בדיוק ההרכב המקורי שהיה בהתחלה, אבל זה תמיד היה סביב המוזיקה שלי, הסיפורים שלי, השירים שלי. אנחנו עובדים בהרמוניה ממש טובה וחברית, כולם תומכים ואוהבים. אנחנו צומחים ביחד".

המכנה המשותף בין חברי הלהקה הוא שכולם מתגוררים בדרום, "זה הגרעין שלנו. אנחנו גרים בדרום ואוהבים מאוד את האזור. זה פקטור שתורם מאוד ללהקה להתקיים, אנחנו חיים אחד את השני ביום יום". את המוזיקה והשירים אורי כותב ומלחין, ואת העיבוד וההפקה עושים יחד בלהקה.

בימים אלו, עובדת הלהקה על הוצאת אלבומה הראשון. אורי מספר שאחת הסיבות הייתה כי החליטו שהם רוצים שייקחו אותם יותר ברצינות, מעבר להופעות ולקליפים ביוטיוב, וגם כיוון שרצו לאגד את כל השירים והסיפורים שהם כותבים למקור אחד, "לסיפור אחד שזה אלבום. בז'אנר שלנו זה מאוד מקובל, למרות שזה לאט לאט דועך מהעולם, אבל זה עדיין חשוב. זה חוויה וחלום". למרות מספר תקלות בדרך, כיום הלהקה מקליטה את האלבום שלה באולפן במושב גיאה.

עקב היותם להקה עצמאית המממנת את עצמה, החליטו להקים פרויקט הד-סטארט, במסגרתו גם אתם יכולים לעזור ללהקה בהגשמת החלום בדרך לאלבום בכורה, "אנחנו מציעים למי שאוהב ומתחבר למה שאנחנו עושים לתמוך באלבום מראש, וכשהוא ייצא כולם יקבלו את התשורות. אנחנו מציעים בין היתר כרטיסים להופעת ההשקה, דיסק, ארוחה טבעונית עם הלהקה ועוד מלא דברים מגניבים. בגלל שהתחלנו כלהקת סטודנטים - עשינו גם תשורת סטודנט זולה".

בתחילת השבוע הוציאו שיר חדש, שאורי כתב בהודו, "תמיד היה לי חלום לעשות קליפ אנימציה, והשיר הזה הרגיש לי הכי מתאים, גם מבחינת הסיפור שלו והמסר. החבר'ה בהתחלה קצת חששו אבל שכנעתי אותם והלכנו על זה". את הקליפ יצר עבורם נאור זנא, בוגר לימודי אנימציה במכללת ספיר, ואורי מסביר שהוא מרבה לעשות שיתופי פעולה עם סטודנטים ובוגרי המכללה, וגם עם המכללה עצמה, "אני חייב לה המון, אם הייתי לומד במקום אחר לא יודע אם זה היה ככה". השיר נקרא "Walking Down The Mountain", והוא הסינגל הראשון מתוך האלבום, "הוצאנו אותו ממש עכשיו יחד עם עליית הפרויקט בהד-סטארט, וגם לקראת ההופעה שיש לנו ביום שישי ב"סולם יעקב" - פסטיבל הקאנטרי פולק הכי ותיק בארץ. זה שבוע מאוד מיוחד עבור הלהקה".

לתמיכה בפרויקט: לחצו כאן

(צילום: מני צרפתי)

(צילום: נאור זנא)

תגובות

captcha
הקלד את המספרים שאתה רואה בתמונה: