לפרסום חייגו: 050-5788255

אנשים ועסקים בהעוטף

אנשים ועסקים

"תבליני כהן": ממרוקו ועד לשדרות

חנות "תבליני כהן" קיימת בשדרות כבר מעל ל-60 שנה. מוטי, דור שלישי במשפחה לעסק התבלינים, מספר מתי הכול התחיל, ואיך התגלגלה החנות עד למיקומה הנוכחי היום

פורסם בתאריך:


נכתב על ידי

צליל דיבקר

בת 29, נשואה + כלב, בעלת תואר ראשון בתקשורת ממכללת ספיר. נולדתי וגדלתי בקיבוץ בארי. כיום מתגוררת בנתיבות.

מוטי כהן, הבעלים של "תבליני כהן" בשדרות, הוא דור שלישי במשפחה לעסק התבלינים. לסבא של מוטי הייתה חנות תבלינים קטנה במרוקו, אותה היה מפעיל במשך השבוע ביחד עם בנו משה, אביו של מוטי.

בשנת 1956 עלה משה לארץ והתיישב בשדרות, ובשנת 1960 הקים יחד עם אשתו חנות תבלינים קטנה בשם "תבליני כהן" במרכז העיר. את העשייה בחנות שילב יחד עם עבודה בקיבוצים, ומוטי מספר שבזמן שאביו עבד בקיבוצים, הייתה אימו מוכרת ומתפעלת את החנות בעצמה. החנות מתמחה עד היום בייצור עצמאי של תבלינים כגון פפריקה, כורכום, כמון, פלפל שחור ועוד, "אני מייצר בשביל החנות את התבלינים, טוחנים הכול במקום וזה 100% תבלין", מספר מוטי.

כל האחים היו עוזרים בחנות מדי פעם בחגים, ובשנת 2005 הצטרף מוטי לאביו לניהול החנות במשרה מלאה, "קניתי מכונות וציוד יותר משוכלל, דברים שלא היו בה לפני כן". החנות נחשבת לאחת הוותיקות בשדרות, ומאז ועד היום היא מוכרת גם לתושבי העיר וגם בקיבוצי ומושבי האזור.

אביו נפטר לפני 6 שנים, וכיום מוטי הוא הבעלים אשר ממשיך את המורשת שקיבל מסבא ואבא שלו. בשנת 2014 עברה החנות למיקום חדש ומרווח יותר באזור התעשייה של שדרות. בנוסף לתבלינים, ניתן לרכוש בה גם פירות יבשים ומשקאות. החנות פתוחה בימי ראשון עד חמישי, בין השעות 8:30 בבוקר ועד 18:00 בערב, ובימי שישי עד השעה 13:00.

(צילום:depositphoto)

תגובות

captcha
הקלד את המספרים שאתה רואה בתמונה:
2
מיקום
ליאור | 16:25   29.01.19
1
דור שני של קונות בחנות
נגה גולסט | 14:40   29.01.19