לפרסום חייגו: 050-5788255

אנשים ועסקים בהעוטף

אנשים ועסקים

שדרות מכשירה יזמים צעירים

20 יזמים סיימו בשבוע שעבר קורס "יזמות עסקית" בשדרות, ובדרכם לעצמאות כלכלית במסגרת מיזם משותף לחיזוק עסקים קטנים בפריפריה של המשרד לפיתוח הפריפריה הנגב והגליל, עמותת "יוזמות עתיד" ומינהלת העסקים והתעשייה בעיריית שדרות (צילום: עיריית שדרות)

פורסם בתאריך:


נכתב על ידי

מערכת העוטף

haotef@gmail.com

www.haotef.co.il

במטרה לסייע ליזמים להקים עסק עצמאי או לחזק עסק קיים, המשרד לפיתוח הפריפריה, הנגב והגליל ועמותת "יוזמות עתיד" מחזקים מאות עסקים קטנים ובינוניים בפריפריה החברתית והגיאוגרפית ובתוך כך מעניקים, ללא עלות, הכשרה עסקית למאות בעלי עסקים קטנים ובינוניים ויזמים העומדים בתנאי הסף.

כחלק ממדיניותו של ראש עיריית שדרות, אלון דוידי, לחזק את בעלי העסקים ולעודד אותם לשאוף גבוה, הסתיים השבוע קורס יזמות עסקית בשדרות. מלבד הקניית כלים מעשיים ומקצועיים בניהול עסק עצמאי, ניהול פיננסי ושיווק דיגיטלי, קורס ההכשרה יצר חיבור בין אוכלוסיות שונות תוך למידה ועשייה עסקית. לאחר הקורס ממשיך ללוות את היזמים "מנטור" (מלווה עסקי) שמסייע במיתוג ראשוני ובניהול שגרת העסק ויסייעו להם בהקמה וחיזוק עסקיהם. בנוסף, ניתנת ליזמים אפשרות לקבל הלוואה בתנאים מועדפים ללא ערבים בסכום של עד 40 אלף ש"ח.

יזמים רבים מעידים על כך שהקורס העניק להם ביטחון, ידע לפיתוח העסק שלהם וסיפק להם כלים מעשיים שבאמצעותם התחילו לפרוט את היעדים למעשים. בין מסיימי הקורס זמירה מעוז, נשואה פלוס 4, עצמאית בעלת ניסיון רב, בעלת עסק קיים של מספרה כבר 20 שנה, רוצה למנף את העסק ולהגדיל את מספר הלקוחות. זמירה מספרת על הקורס: "כאחת שמנהלת כבר עסק (מספרה) כמה שנים נוכחתי לדעת שתמיד אפשר להתייעל, הקורס היווה לי כלים נוספים להצלחת העסק, להעריך את עצמי יותר ובעיקר להעז ולא לפחד לדרוש את המחיר המגיע לי על עבודתי הקשה תודה ענקית". זאב זנדברג, בן 35 מבני נצרים, נשוי פלוס ארבעה ילדים. במקצועו למד עבודה סוציאלית והחליט כי ברצונו להיות יזם ולפתוח עסק משל עצמו בקואוצ'ינג. כיום מלווה ומאמן רווקים בדרך לחתונה, החל משלב החיפושים דרך התגברות על חסמים בדרך ועד ההחלטה להתחתן, מעביר גם סדנאות בתחום, זאב מספר כי "הקורס נתן לי הרבה ידע והשראה שאני מקווה להשתמש בהם בהמשך".

כל עסק קטן שמעוניין להצטרף לקורס הקרוב יכול להיכנס לאתר המיזם המשותף של המשרד לפיתוח הפריפריה, הנגב והגליל ועמותת "יוזמות עתיד" ולהירשם.

מנכ"ל המשרד לפיתוח הפריפריה, הנגב והגליל, אריאל משעל: "חיזוק עסקים קטנים ובינוניים בפריפריה החברתית והגיאוגרפית הוא יעד. מתחילת השנה חיזקנו למעלה מ-300 עסקים קטנים ובינוניים והמיזם צפוי לתמוך ב-800 עסקים חדשים, בתקציב של כ 4 מיליון ₪ בשנה. אנו מאמינים כי חיזוק העסקים הקטנים והבינוניים לצד עידוד יזמות, יאפשר למאות נשים וגברים בפריפריה לשפר את מצבם הכלכלי ויתרום לכלכלה המקומית והלאומית".

מנכ"לית "יוזמות עתיד", יעל עובדיה: "הקמתם של העסקים תוך ליווי והדרכה נכונה, מהווים הזדמנות תעסוקתית. עידוד היזמות בישראל יסייע לעוד אלפי אנשים להגיע לעצמאות כלכלית ולצמצום הפערים בחברה הישראלית".

ראש העיר, אלון דוידי: "אנחנו פועלים רבות ונמשיך לפעול למען בעלי העסקים היקרים שלנו. חשוב לנו לתת להם את כל האפשרויות, הכלים והמידע כדי לסייע להם להצליח, הצלחתם היא הצלחת העיר כולה. תודה למשרד נגב גליל ול'יוזמות עתיד' על שיתוף הפעולה הפורה ומפרה".

תגובות

captcha
הקלד את המספרים שאתה רואה בתמונה: