לפרסום חייגו: 050-5788255

אנשים ועסקים בהעוטף

אנשים ועסקים

"סופר נני" של העוטף

אורלי פטל מקיבוץ גברעם בכלל תכננה לעבוד בתחום התקשורת. היא לא דמיינה לעצמה שלבסוף החיים יובילו אותה לעבוד כיועצת הורים, ולהיבחר לאחת מבין עשרות היועצות בצוות המובחר של מיכל דליות

פורסם בתאריך:


נכתב על ידי

צליל דיבקר

בת 29, נשואה + כלב, בעלת תואר ראשון בתקשורת ממכללת ספיר. נולדתי וגדלתי בקיבוץ בארי. כיום מתגוררת בנתיבות.

בשנת 2006 אורלי פטל מקיבוץ גברעם בדיוק סיימה לימודי תקשורת במכללת ספיר, עברה לתל אביב עם בן זוגה והחלה לעבוד במקצוע. אולם, בעקבות לידתם בתם הבכורה, החלה אורלי להתעניין מאוד בתחום ההורות, "קראתי ולמדתי הרבה, וניסיתי להיות הכי טובה שאני יכולה. לאט לאט המשכתי לתחום והלכתי ללמוד אותו", היא מספרת. היא החלה לימודי ייעוץ משפחתי והדרכת הורים אצל מיכל דליות במשך שנתיים, ובסיום הלימודים נבחרה על-ידי מיכל להצטרף לצוות היועצות שלה, "יש לה בערך 29 יועצים ויועצות ברחבי הארץ, ואני נבחרתי מהמחזור שלי, זה אומר שאני אחראית על אזור הדרום. כלומר, אם משפחה מהדרום זקוקה לייעוץ והיא מתקשרת לשם כך למרכז מיכל דליות - מפנים אותם אליי".

אורלי מתגוררת בקיבוץ גברעם יחד עם בעלה, בן הקיבוץ, ושלושת ילדיהם. היא במקור מירושלים, והגיעה לדרום בעקבות האהבה. כיום היא עוסקת בתחום הייעוץ המשפחתי, "בקליניקה שלי בקיבוץ גברעם אני מקבלת זוגות שמגיעים אליי או דרך מרכז מיכל דליות או באופן פרטני. בנוסף לטיפולים בקליניקה, אני עורכת סדנאות של הורות, במסגרתם אנחנו נפגשים בין 6-8 פעמים. בסדנאות אנו מדברים ולומדים יחד על כל מיני נושאים – על הקניית גבולות, סמכות הורית, יחסי אחים, עידוד ודימוי עצמי של ילד, אווירה משפחתית ועוד". 

 היא משתפת שהסיפוק מהמקצוע והתחושה שהצליחה לעזור למשפחה הוא גדול מאוד, "ממש לאחרונה סיימתי תהליך עם זוג שהגיע אליי בעקבות מקרה מורכב, שבהתחלה לא ידעתי אם זה תחום שאני יכולה להיכנס אליו בכלל. החלטנו בכל זאת לצלול לתוך התהליך, והייתה בינינו כימיה טובה מאוד". לאחר סדנא בת 7 פגישות סיימה המשפחה את התהליך הפרונטלי מול אורלי, "חשוב לי לשחרר אותם שימשיכו את התהליך בלעדיי ולא יהיו תלויים בי, וזה היה מאוד מרגש. היה ממש בכי מצד ההורים שאמרו שמאוד עזרתי ושיניתי להם את החיים. אפילו שכחנו לרגע מה הסיבה האקוטית שבגללה הם הגיעו. המשכנו לדבר על דברים אחרים ועזרתי להם בעוד כל מיני תחומים, וממש היינו צריכים להיזכר באיזה לחץ הם הגיעו, ואיך הכול התפוגג".

"אני עושה שינויים במשפחות שפוגשים אותי כבר מהפגישה הראשונה, אני נותנת כלים מאוד פרקטיים ויישומיים", היא מספרת ומוסיפה כי היא חושבת שהייחוד שלה זה שהיא לא נותנת את אותם כלים לכל משפחה, "אני מאוד הולכת עם המשפחה, ההשקפות שלהם, וסוג ההורים שהם, ועם הילד עצמו. אני לא חושבת שכל ילד יכול לקבל את אותו יחס מההורים, ולכן אני מנסה קודם כל ללמוד ולהעמיק במשפחה ובמי שיושב מולי, ואז אני ממש מלווה אותם יד ביד לפי הסגנון הורות שלהם, ובדרך שהם מרגישים בה הכי בנוח".

תגובות

captcha
הקלד את המספרים שאתה רואה בתמונה: