לפרסום חייגו: 050-5788255

אנשים ועסקים בהעוטף

אנשים ועסקים

"קולומבוס": מכולת על גלגלים

אם הסתובבתם בעוטף לאחרונה, יכול להיות שכבר הספקתם לראות את המכולת הניידת שהקימו שגיא ואביטל דקל-חן מקיבוץ ניר עוז. בראיון מיוחד הם מספרים לנו מאיפה עלה הרעיון למכולת בתוך אוטובוס, ולמה דווקא השם "קולומבוס" (צילום: נעמית דקל)

פורסם בתאריך:


נכתב על ידי

צליל דיבקר

בת 29, נשואה + כלב, בעלת תואר ראשון בתקשורת ממכללת ספיר. נולדתי וגדלתי בקיבוץ בארי. כיום מתגוררת בנתיבות.

לפני שנה ישבו שגיא (30) ואביטל (28) דקל-חן מקיבוץ ניר עוז לקפה בגינה שלהם ודיברו על ענייני קריירה, ואיך בעצם מתקדמים בחיים תוך שילוב התחביבים שלהם, "לשגיא תמיד הייתה אהבה לאוטובוסים ובכלל לכלי רכב גדולים, ולי תמיד היה רצון לפתח דברים, לקבל החלטות לבד, לנהל וליזום" מספרת אביטל. מתוך השיחה הזאת, נולד המיזם "קולומבוס" – חנות מכולת בתוך אוטובוס.

אביטל מספרת ששגיא הוא זה שדחף לקדם את הרעיון, "הוא אדם שכל הזמן חושב על איך לפתח דברים, והוא עשה מעין שילוב של הצורך שלו באוטובוס והצורך שלי להתפתח לכיוון ניהולי וליזמות. צריך הרבה חשיבה מחוץ לקופסה, והרבה אמונה שהדבר הזה יכול לקרות".

הם החליטו ללכת על זה, אך תהליך ההקמה היה מורכב, והצריך מהם הרבה סבלנות, "המצאנו מודל שעוד לא קיים בכלל בארץ, ולכן להרבה גורמים היה קשה לעכל ולקבל את המיזם. בתוך התהליך היו לא מעט נקודות ייאוש ושבירה, אבל למדנו שאסור לוותר". תוך חצי שנה הכול כבר היה מוכן, "אלו היו 6 חודשים מאוד מאוד עמוסים, במיוחד לאור העובדה שבאותה תקופה שנינו עבדנו במשרות מלאות. נכון להיום אנחנו בתקופת הרצה, ובודקים באלו יישובים זה יותר נחוץ. אנחנו מקבלים הרבה פניות וזה משמח מאוד", אומרת אביטל.

את השם "קולומבוס" לקחו מתוך שמו של מגלה הארצות כריסטופר קולומבוס, "היו לנו כל מיני כיוונים שונים לשמות יצירתיים, בסוף החלטנו ללכת על שם שמייצג אדם שיש סיפור מאחוריו, כזה שגילה משהו, יצר והביא דברים חדשים לעולם".  כרגע המכולת בתקופת הרצה, פועלת בעיקר ביישובים בנגב המערבי, ובקרוב תורחב הפעילות לישובים נוספים, וכן תעבוד במסגרת ירידים, פסטיבלים וכדומה.

"השאיפה שלנו לזמן הקרוב זה קודם כל לראות את זה מצליח, אחרי שאתה עובד קשה ומשקיע את כל כולך אתה רוצה לדעת שאכן עשית את הדבר הנכון", אביטל מספרת, ומוסיפה כי בעתיד הרחוק יותר היו רוצים להתפתח לעוד כיוונים ושיתופי פעולה מעניינים, "אנחנו מתקדמים בצעדים זהירים ובטוחים אבל עם ראייה קדימה, ואם תשאלי את שגיא - הוא כבר חולם לקנות צי אוטובוסים שלם".

תגובות

captcha
הקלד את המספרים שאתה רואה בתמונה:
4
כל הכבוד
זיו | 15:44   11.09.19
3
מדהים!
פזית | 15:42   17.12.18
2
כל הכבוד!
נעמי | 21:59   16.12.18
1
כל הכבוד!
נעמי | 21:59   16.12.18