לפרסום חייגו: 050-5788255

אנשים ועסקים בהעוטף

אנשים ועסקים

"מהדק האקדח להדק המצלמה"

צפריר ניר מקיבוץ יד מרדכי, שהחל את דרכו בעולם הצילום כתחביב, הוא כיום צלם מקצועי אשר בשבוע הבא משיק קורס בו תוכלו ללמוד איך להשתלב בעולם הצילום המרתק (צילום: צפריר ניר)

פורסם בתאריך:


נכתב על ידי

צליל דיבקר

בת 28, נשואה + כלב, בעלת תואר ראשון בתקשורת ממכללת ספיר. נולדתי וגדלתי בקיבוץ בארי. כיום מתגוררת בנתיבות.

צפריר ניר, חבר קיבוץ יד מרדכי, אהב לצלם כבר מילדות, "המצלמה הראשונה שקיבלתי הייתה בכיתה ג', מצלמה עם פילם. הייתי הצלם של הכיתה, ובעצם התחביב הזה ליווה אותי כל חיי". בתחילת שנות ה-2000, לאחר שיצא לפנסיה, עבר צפריר לצלם בטכנולוגיה של צילום דיגיטלי והמשיך לצלם כתחביב.

בשלב מסוים החליט ללמוד את הנושא בצורה מסודרת, והתחיל בלימודי צילום בסטודיו בתל אביב למשך שנתיים. לאחר שהתמקצע בתחום, החל ללמד צילום בבית ספר "ניצן" שבקיבוץ ניצנים לילדים בכיתות ד'-ו', "בהתחלה מאוד חששתי, אבל עשיתי ניסיון וראיתי שהילדים נהנים ואני נהנה. מאז אני מלמד צילום". מלבד תפקידו כמורה לצילום, הציג במגוון תערוכות צילום שונות, ולפני כשנה היה אוצר של תערוכה באשקלון שנקראה "אשקלון אהבתי".

לדבריו, היום עולם הצילום זה העולם שלו, "אני מגדיר את עצמי כלוחם שהחליף את הדק האקדח להדק המצלמה. הייתי לוחם כל חיי, הייתי מפקד, הייתי ביחידה ללוחמה בטרור, ובעצם באנגלית To shoot זה גם לירות וגם לצלם, ולא סתם. הייתה לי תערוכה שנקראה 'מהדק להדק', בדיוק מאותו רציונל".

בימים אלו נפתח קורס בהנחייתו במועצה האזורית חוף אשקלון בשם "יסודות הצילום". הקורס מתחיל ב-16/7, ויתקיים במתנ"ס של המועצה האזורית, "הקורס הוא עשרה מפגשים, כאשר המטרה היא שאנשים ילמדו לצלם תמונות טובות, שילמדו לשלוט במצלמה ולא היא תשלוט בהם, ללמוד קומפוזיציה, להבין את האור בצורה יותר טובה. בעצם ללמוד ליהנות ממה שהם עושים, לפתח את הראייה הצילומית שלהם ולהתחבר לעולם הזה".

הוא מסכם ומספר כי עולם הצילום הוא עולם מרתק, "הצלם לא מביא רק את התמונה הכוללת, אלא הוא בעצם בוחר, מתוך מה שהעיניים שלו רואות, לחתוך איזושהי סיטואציה מסוימת. זה יכול להיות בטבע, בספורט, ברחוב, זה לא חשוב, אנחנו בעצם מראים את העולם החיצוני דרך המבט שלנו, דרך העדשה".

תגובות

captcha
הקלד את המספרים שאתה רואה בתמונה: