לפרסום חייגו: 050-5788255

אנשים ועסקים בהעוטף

אנשים ועסקים

כששמן זית וסטודיו לקרמיקה מתחברים

לפני 13 שנים הקימה ראומה נחמיאס מכוכב מיכאל את "הסטודיו של ראומה". זהו סטודיו לקרמיקה ומתחם של סדנאות ומפגשים לקבוצות, בו מוצעת חוויה של צבע ומגע בחומר באמצעות סדנאות יצירה ופיסול קרמי. נוסף על הסטודיו שהוא עיקר עיסוקה, החלה לפני 10 שנים לייצר יחד עם בעלה שמן זית במשק החקלאי שבחצר ביתם תחת המותג "הזית 43". עיסוק שהחל כתחביב והפך לעסק לכל דבר, לאחר שהתמקצעו בתחום. כיום ניתן להגיע אליהם ולרכוש את השמן והזיתים הכבושים שהם מפיקים בעצמם בסטודיו בחצר המשק, וכן ליהנות מכל מה שיש לסטודיו עצמו להציע (צילום: דנה בר און)

פורסם בתאריך:


נכתב על ידי

צליל דיבקר

בת 28, נשואה + כלב, בעלת תואר ראשון בתקשורת ממכללת ספיר. נולדתי וגדלתי בקיבוץ בארי. כיום מתגוררת בנתיבות.

לראומה נחמיאס מכוכב מיכאל יש מספר כובעים באמתחתה. בעברה למדה כלכלה ומנהל עסקים ולאחר מכן עבדה במשך 15 שנה כמנהלת בבנק לאומי. כשהחליטה לעזוב את הבנק, החלה ללמוד במחלקה לפיסול קרמי וכדרות בבית הספר לאמנות שבמכללת ספיר. לאחר סיום הלימודים פתחה סטודיו כפרי, בו היא מארחת את המבקרים לסדנאות קרמיקה משותפות בליווי אישי, במגוון רב של טכניקות ונושאים. הפעילות מותאמת לכל גיל, לקבוצות תיירים, קבוצות מטיילים, לימי גיבוש של מקומות עבודה ומשפחות, בקבוצות קטנות (עד 25 איש).

את הסטודיו, שתוכנן ונבנה במיוחד למטרה הזאת, הקימה בחצר המשק שלה. זהו מבנה רחב ידיים שמשמש כסטודיו לקרמיקה ובחדר נוסף במתחם המשמש לסדנאות כמו יוגה, התעמלות, סדנאות התפתחות לתינוקות וכדומה. את החדר הנוסף היא משכירה לרוב למדריכים שמעוניינים להעביר את הסדנאות השונות. ראומה משתפת כי העבודה בחומר מעניקה לה יום יום תחושה של מיצוי, הנאה וסיפוק רב, “רציתי שהסטודיו שלי יהיה מקום מזמין למפגש עם עולם האמנות והיצירה, לאלו שכבר זכו בעבר ולאלו שירצו להתנסות בפעם ראשונה. הסטודיו שלי מרווח ומזמין, מקום שכיף ליצור בו ומלא באנרגיות טובות".

ראומה היא בת קיבוץ משאבי שדה, שעזבה עם הוריה את הקיבוץ בגיל הנעורים, ומאז תמיד חיפשה לחזור לאדמה. לפני 15 שנה עברה עם משפחתה לגור במושב כוכב מיכאל,  לאחר שקנו משק במושב. אז עלה רעיון להשמיש גם את המשק החקלאי, בנוסף להפעלת הסטודיו. לדבריה, החשיבה היתה על גידול חקלאי שלא יהיה עתיר ידיים עובדות, ולכן הוחלט על  נטיעת כרם זיתים. רוב עבודת הטיפול בכרם הזיתים מבוצעת על-ידי המשפחה למעט מסיק הזיתים והגיזום, בו הם נעזרים בשירותי ניעור וגיזום.

למרות שהעיסוק בשמן הזית החל בכחביב, הבינו ראומה ובעלה כי הדבר מצריך עבודה וידע, “אנחנו נעזרים באגרונומיים וביועצים חקלאים, הולכים לקורסים והשתלמויות, מעשירים כל הזמן את הידע בתחום על מנת להשביח את הגידולים ולקבל שמן טוב ואיכותי”. עוד היא מוסיפה ואומרת: “אנחנו חברים בענף הזית ובעלי תו האיכות של הענף המפקח על איכות השמן. כמו כן השמנים שלנו עוברים בדיקה ארגונולפטית שבודקת את איכות הטעם של השמן, על-פי התקינה העולמית החדשה לקביעת איכות טעם שמן הזית".

את שמן הזית מוכרים ראומה ובעלה מחודש נובמבר עד אוקטובר של שנה אחרי, והיא מספרת שבשנתיים האחרונות, בשל הביקוש הגבוה לשמן, כבר בחודש אוגוסט נגמר מלאי השמן במשק: "אין לנו שמן בכלל משנה קודמת. השמן שלנו תמיד טרי ותמיד של אותה שנה. אנחנו משק קטן יחסית, שמיצר שמן בוטיק העומד בתקנים גבוהים, טעמו עדין ואיכותי ולכן אין לנו קושי למכרו".

כיום ניתן לקנות את התוצרת במשק של משפחת נחמיאס, ובמידת הצורך הם מבצעים גם משלוחים, "90% מהמכירה נעשית במשק שלנו, יש לנו לקוחות קבועים וגם לקוחות חדשים שמצטרפים כל הזמן. יש לנו אתר אינטרנט ודף פייסבוק פעילים. בנוסף, אנחנו מפרסמים את התוצרת באתר של ‘עמותת התיירות שקמה הבשור’, משם מגיעים הרבה מאוד קונים".

תגובות

captcha
הקלד את המספרים שאתה רואה בתמונה:
2
אין כמו שמן טוב לשם טוב ☺
מירי כרמל | 08:34   11.02.20
1
קסם של מקום.
עמרי זוהר-שמואלי | 23:54   19.01.20