לפרסום חייגו: 050-5788255

אנשים ועסקים בהעוטף

אנשים ועסקים

כשגוף ונפש נפגשים

איילת רונה טל, תושבת העוטף, היא בעלת מרכז הוליסטי הנותן מענה לסובלים מבעיות פיזיות ורגשיות, "אנשים שמרגישים שמשהו תקוע להם בחיים ומעוניינים לחיות את חייהם מתוך שמחה והגשמה"

פורסם בתאריך:


נכתב על ידי

צליל דיבקר

בת 28, נשואה + כלב, בעלת תואר ראשון בתקשורת ממכללת ספיר. נולדתי וגדלתי בקיבוץ בארי. כיום מתגוררת בנתיבות.

איילת רונה טל ממושב תאשור עוסקת בטיפולי גוף נפש מתוקשרים, ומסבירה מה זה בעצם אומר: "ברגע שמגיע אליי מישהו, אני שומעת גם את הסיפור שלו וגם את הסיפור שהגוף שלו מדבר, זה עובד ביחד". היא מספרת כי ידעה שיש לה את הכישרון הזה עוד בילדות, אמנם כנערה הרגישה שמדובר במטרד, "זה פשוט היה מטרד בגיל ההתבגרות, בנוסף לכל הבלבול שאתה חווה כמתגבר, עם כל הצורך במרד נעורים. זה היה שילוב די הרסני, וביקשתי שאני לא אראה, שזה לא יהיה חלק ממני, ומישהו שם ביקום החליט לכבד את הבקשה שלי".

איילת מספרת שהתקשור חזר אליה כשהייתה בצבא, "הייתי עושה תחקירים ביטחוניים ואי אפשר היה לעבוד עליי, הייתי מריחה אותם מקילומטרים. שם זה גדל בחזרה והתפתח". היא מספרת שההתנגדות נבעה מתוך המקום של מה יחשבו עליה, "לא רציתי שיחשבו שאני משוגעת, וזה הביא אותי להסתיר את זה. זה היה סוד במשך תקופה ארוכה שבה לא מצאתי את עצמי".

מתוך הרצון להיות נורמלית לדבריה, למדה לימודי תואר ראשון ושני, ובהמשך עבדה כמורה ומנהלת מעון, "עסקתי בדברים כי רציתי להיות כמו כולם - קמים בבוקר הולכים לעבודה ונגמר הסיפור. באיזשהו שלב הבנתי שאני לא עושה את מה שאני צריכה לעשות, ובגלל זה אני גם לא מקבלת את התוצאות שאני רוצה. לא הייתי מאושרת, היה לי קשה, היו לי משברים, ובאיזשהו מקום הבנתי שאין ברירה, ושאני צריכה להתחבר מחדש לעצמי".

איילת החליטה ללכת ללמוד את עולם הרוח ולהתפתח במקצועות הרפואה משלימה, אך מספרת שזה היה מלווה בפחד מאוד גדול של מה יגידו ויחשבו, "למרות החשש הזה, אחד הדברים שאימא שלי אמרה לי זה שלא צריך להיות המשוגע שצועק בשער, אלא שעליי לדבר רק עם מי שבא ופונה אליי. לקח לי הרבה זמן למצוא את האיזון בין מתי להגיד ומתי לשתוק, ולדבר רק כשמישהו פונה אליי ומבקש שאתערב".

בשנת 2008 החלה ללמוד את הנושא ועסקה בארומתרפיה, טיפול בפרחי באך, דיקור קוריאני ושיאצו, "הכול בעצם חומר ונגיעות שאנשים יכולים לראות ולהרגיש, ולכן גם יכולים לקבל את זה, אבל לא הייתה לי שום יכולת להשתלט על החלק האנרגטי, על החלק הרוחני של הדבר, ובעצם מה שקרה זה שככל שלמדתי יותר - החלק הזה הלך וגדל גם". היום היא עוסקת במה שהיא מגדירה כטיפולי גוף-נפש, "ברור לי לחלוטין שאני לא יכולה להתעלם מהצד האנרגטי, מהצד הרגשי ומהצד הפיזי - זה חייב לבוא כחבילה אחת", היא אומרת.

איילת אומרת שהאהבה שלה כמורה לא הלכה לאיבוד, וכיום במקביל לטיפולים הפרטיים בקליניקה שלה היא גם מנחה קורסים של "אקסס בארס" ומורה לתטא הילינג, "אני מלמדת סדנאות של ידע שיש לי וקיים, כל הזמן אני נמצאת בעשיה של ללמד ולהביא למודעות. הסדנאות שאני מעבירה נקראות 'רוחניות מעשית – כלים למציאות מודעת', כי אני טוענת שברגע שבנאדם נמצא במודעות למשהו, הוא כבר בכיוון לפתור אותו".

לכרטיס העסק של איילת באינדקס עסקים "העוטף": לחצו כאן

תגובות

captcha
הקלד את המספרים שאתה רואה בתמונה: