לפרסום חייגו: 050-5788255

אנשים ועסקים בהעוטף

אנשים ועסקים

יש דין ויש דיין

לפני מעל לשנה פתחה טלי דיין, בת 31 מקיבוץ ניר עם, משרד עורכי דין בשדרות. בראיון ל"העוטף" היא מספרת מדוע החליטה לפתוח משרד דווקא בשדרות, והאם המצב הביטחוני משפיע על העסקים

פורסם בתאריך:


נכתב על ידי

צליל דיבקר

בת 28, נשואה + כלב, בעלת תואר ראשון בתקשורת ממכללת ספיר. נולדתי וגדלתי בקיבוץ בארי. כיום מתגוררת בנתיבות.

יציאה לעצמאות תעסוקתית זו אף פעם לא החלטה קלה במיוחד, אז מה מביא בחורה צעירה לעשות צעד כזה, ועוד בשדרות, הרחק מהמרכז השופע הזדמנויות ואפשרויות תעסוקה? את ההחלטה הזו קיבלה טלי דיין מקיבוץ ניר עם, אשר לפני מעל לשנה פתחה ביחד עם שותפה משרד עורכי דין בלב העיר שדרות.

טלי, בת 31, נשואה לרפאל ואימא של נעמה (5) ויאיר (2), עברה בשנת 2009 ביחד עם בעלה להתגורר בקיבוץ ניר עם. רפאל, שנולד בשדרות, התגורר כילד בקיבוץ, וכאשר עברו לגור ביחד החליטו לעבור לשם. לטלי זה הסתדר יחד עם לימודי המשפטים שהחלה בשנת 2010 במכללת ספיר, "מאז שהייתי ילדה ידעתי שאהיה עורכת דין, תחום המשפט תמיד עניין אותי. חיפשתי תחום בו אוכל להשפיע ולעזור לאנשים אחרים".

טלי עבדה במשרד ראש הממשלה במשך 8 שנים כסייעת משפטית, את ההתמחות עשתה במשרדו של עו"ד אבי שינדלר, ולאחר ההסמכה החלה לעבוד בתל-אביב במשרד עו"ד לאורה בראל, משרד וותיק בן למעלה מ-12 שנים, שם היא גם עובדת כיום מספר פעמים בשבוע. יחד עם לאורה, הקימה לפני כחודשיים את המשרד בשדרות. המשרד עוסק באופן בלעדי בדיני נזיקין, ביטוח לאומי ודיני עבודה.

טלי מספרת שתמיד רצתה לחזור לאזור על-מנת לפתוח משרד בתחום דיני הנזיקין, "ידעתי שקיים מחסור באזור שלנו בעורכי דין שעוסקים בתחום הנזיקין באופן בלעדי". את ההחלטה להיות עצמאית קיבלה בעידודו של בעלה שגם הוא עובד כעצמאי, ובבעלותו מסגרייה בשדרות. הרעיון על פתיחת משרד עו"ד בשדרות התעורר בה לראשונה במהלך לימודי המשפטים, "התנדבתי בעמותת 'ידיד' בשדרות, ולאחר כשנה של התנדבות הסניף נסגר. ראיתי כמה אנשים נשארים ללא מענה, בעיקר בתחום הנזיקין, וידעתי שאחזור לשדרות ואפתח משרד ביום מן הימים".

כשנשאלה טלי האם היו בה חששות שהמצב הביטחוני יערים קשיים על הצלחתו של המשרד, השיבה שדווקא לא, "כאחת שגרה באזור כבר לא מעט שנים, לצערי נוכחתי לדעת שיש תקופות מתוחות ויש תקופות יותר שקטות. יחד עם זאת, אני באופן אישי מאמינה שאם רוצים להצליח, המצב הביטחוני הוא לא זה שיערער את ההצלחה". לאחרים אשר אולי חוששים לפתוח עסק בעוטף עזה, היא מציעה להסתכל על האזור ולראות מה חסר, ללא כל קשר למצב הביטחוני, "יש בעוטף אוכלוסייה חזקה, שיודעת להתאים את עצמה ל'שגרת חירום' כבר לא מעט שנים. לכן, גם בתקופות בהן המצב הביטחוני נראה בחדשות בכי רע, האוכלוסייה ממשיכה לחיות, לקנות ולהתפתח".

טלי מסכמת ואומרת כי לדעתה, מי שבוחר לגור בישראל יודע שיש תקופות לא פשוטות, שיכולות להגיע לכל מקום במדינה, "אם זה קטיושות בצפון שם גדלתי, אם זה פיגועים בירושלים או בתל-אביב, ובמקרה שלנו קסאמים בעוטף עזה. אנחנו עם חזק עם חוסן נפשי, וחוץ מזה – אין לנו ארץ אחרת".

תגובות

captcha
הקלד את המספרים שאתה רואה בתמונה: