לפרסום חייגו: 050-5788255

אנשים ועסקים בהעוטף

אנשים ועסקים

הציירת המוכשרת ממושב שרשרת

במהלך מבצע "עופרת יצוקה" קיבלה דורית חניה, תושבת העוטף, המלצה לעזור להפיג את החרדות של בנה באמצעות ציור. כך גילתה את אהבתה לאמנות, שכיום היא חלק בלתי נפרד מחייה

פורסם בתאריך:


נכתב על ידי

צליל דיבקר

בת 28, נשואה + כלב, בעלת תואר ראשון בתקשורת ממכללת ספיר. נולדתי וגדלתי בקיבוץ בארי. כיום מתגוררת בנתיבות.

את כישרון הציור שלה גילתה דורית חניה לגמרי במקרה. בשנת 2008 במהלך מבצע "עופרת יצוקה", היה הבן הבכור שלה בן 4, "הוא סבל מחרדות, והגיעו אלינו נציגים ממרכז חוסן הביתה שהמליצו לי לצייר איתו כדי לעזור לו. התחלנו מציור מנדלות, וראיתי שזה יוצא לי ממש טוב. משם לאט לאט זה הלך והתפתח".

דורית, נשואה ואימא ל-3 ילדים, מתגוררת במושב שרשרת יחד עם משפחתה. היא מספרת כי הציור מהווה עבורה מפלט משגרת היומיום, "אני עובדת כמזכירה רפואית בחדרי ניתוח בבית החולים סורוקה. זה עולם של מתחים ולחצים שכרוכים בעבודה העוסקת בהצלת חיים וביטחון של האחר, וזה דבר נוסף הגורם לי לרצות לחפש את הציור, אני מוצאת שם שקט ורוגע". דורית היא חלק מאגודת אמני שדות נגב, וגם פעילה בקבוצה שנקראת קומנדו פורום יוצרים, "זו קבוצה של יוצרים מאזור הדרום שעוזרת לנו להתקדם, אנו לומדים שם איך לשווק את עצמנו, וכיצד להגדיל את המכירות בארץ בחו"ל".

מאז ועד היום השתתפה במספר תערוכות שהסתובבו בארץ ואשר הציגו יצירות של תושבי העוטף, וגם הציגה בעצמה בשלוש תערוכות אישיות שהורכבו אך ורק מהציורים שלה. התערוכות נערכו בבית החולים "סורוקה" ובהיכל התרבות בשדות נגב, כאשר לכל תערוכה היה קונספט משלה. כיום, המרתף בביתה של דורית הפך לסטודיו וגלריה בו מוצגים הציורים שלה, לשם ניתן להגיע ולרכוש אותם, ובנוסף היא משתתפת ומוכרת את ציוריה בעשרות ירידים ברחבי הארץ.

לכרטיס העסק באינדקס עסקים "העוטף": לחצו כאן

 (צילום: אמנון ארד)

תגובות

captcha
הקלד את המספרים שאתה רואה בתמונה: