לפרסום חייגו: 050-5788255

אנשים ועסקים בהעוטף

אנשים ועסקים

הסטודיו של "פפונה"

את "פפונה", סטודיו לפיסול במגוון חומרים, עיצוב עוגות בבצק סוכר והדרכת סדנאות לבישול ואמנות, הקימה גל שיש מקיבוץ זיקים לפני תשע שנים. בראיון מיוחד ל"העוטף" היא מספרת מאיפה הגיע השם המיוחד של העסק, מה הסדנה שהיא הכי אוהבת ללמד, וכיצד משבר הקורונה השפיע גם עליה (צילום: ירדן רוקח)

פורסם בתאריך:


נכתב על ידי

צליל דיבקר

בת 28, נשואה + כלב, בעלת תואר ראשון בתקשורת ממכללת ספיר. נולדתי וגדלתי בקיבוץ בארי. כיום מתגוררת בנתיבות.

כשגל שיש מקיבוץ זיקים הייתה קטנה, הייתה קוראת לה סבתה בכינוי "פפונה" שמשמעותו - אחת כזו שטועמת ומלקקת מכל הסירים. הכינוי דבק בה מאז, התחילה וסיימה בהצטיינות את בית הספר "תדמור" ללימודי מלונאות, ולפני 9 שנים פתחה עסק לעיצוב עוגות בבצק סוכר - החליטה לקרוא לו על שם הכינוי המתוק שנתנה לה סבתה.

העסק התחיל כעסק לעיצוב עוגות בבצק סוכר ולאט לאט התרחב, והתמקד בעיצוב עצמו ובקולינריה, "כיום אני מפסלת ומדריכת סדנאות קולינריה. אני מפסלת גם בבצק סוכר, גם בפימו, ובעיקר נהנת להדריך סדנאות קולינריה, להדריך אנשים איך לבשל אוכל טוב, טעים וקל, ולהראות שהשד לא נורא כל כך”, מספרת גל.

סטודיו "פפונה" ממוקם בביתה של גל בקיבוץ זיקים, "מול הים, נוף מהמם”. הסדנאות שהיא עורכת הן סדנאות אינטימיות עד 10 אנשים, "למשל משפחות באות לחגוג ימי הולדת ולבשל בעצמן, וזה כיף, בעיקר כיף”. את המוצרים יש להזמין בתיאום מראש, ובין היתר ניתן להזמין גם מוצרי אמנות מפימו, שלטים לדלת, כוסות מעוצבות ופסלים לאירועים חגיגיים.

את הפיסול בפימו החלה בעקבות בקשות חוזרות ונשנות של לקוחות אשר רצו שהפסל יישאר לתקופה ארוכה, "אנשים היו מזמינים פסלים מבצק סוכר, ואמרו שהיו רוצים לשמור את הפסל, שהיצירה לא תיהרס ותישמר לאורך זמן. בעקבות הבקשות התחלתי את הפיסול בפימו, ועבורי זו דרך מרגשת מאוד להיתקל באנשים עם סיפורי חיים מעניינים כשאתה בא ומפסל למשל פסל לזוג שהיו ביחד בפלמ"ח אתה לאט לאט לומד עליהם, אתה שומע עליהם דברים, וזה מרגש מאוד להכיר ככה אנשים, בכל מיני נקודות מעניינות בחיים”.

כל הדברים שגל מייצרת הם בעיצוב אישי וייחודי על-פי הזמנת הלקוח, "הפסלים זהים לאדם עצמו, כל אחד יכול לעוף עם הדמיון, אין קטלוג ממנו בוחרים אלא זה מעוצב אישי”. היא מתפעלת דפי אינסטגרם ופייסבוק באופן שוטף, ויש גם אתר אינטרנט שניתן לראות באמצעותו את המוצרים.

בנוסף לעבודה השוטפת בסטודיו, הוא משמש גם כמקום מפגש לאנשים אחרים, "אני מארחת פה הרצאות מעניינות, מכירות בגדים ועוד. לאט לאט אני רוצה למתג אותו כמרכז תרבות. אין שום צורך לנסוע למרכז בשביל הרצאות או שיעורים מעניינים, יש לנו איזור מלא בכשרונות שיודעים הכול, והכי נוח קרוב לבית”.

"בתקופת הקורונה הסטודיו היה סגור להזמנות, אבל עבדתי על הזדמנות קודמות של פיסול בפימו. באופן אישי היה לי קשה, כי לא ממש הייתי בראש של יצירה. אמנם היה לי המון זמן לעבוד, אבל צריך מוזה בשביל ליצור והיה לי קשה להתרכז”, מספרת גל, ומוסיפה כי כנראה שבתחילת יוני יינתן היתר לקיים סדנאות בישול ולאכול במקום עצמו, "בעיקר סדנאות הפסטה, שהן להיט בקרב המבקרים. הסדנאות זה בדיוק מה שמדליק אותי וגם אחרים, המפגש בין קולינריה לבין לשחק עם האוכל, שהוא מעוצב. אנשים באים, משחקים עם בצק ופתאום קולטים שיצא להם משהו יפה וקל וטעים מאוד”. 

ביום שבת הקרוב תתקיים בסטודיו מכירה של בגדי יד שנייה, תחת הנחיות משרד הבריאות. 

ליצירת קשר:

תגובות

captcha
הקלד את המספרים שאתה רואה בתמונה:
2
1
ממליץ מכל הלב!
רן | 16:35   13.05.20