לפרסום חייגו: 050-5788255

אנשים ועסקים בהעוטף

אנשים ועסקים

המדד שהחיסכון שלכם חייב להכיר: ה-S&P 500

מסלולים של השקעה מבוססי מדד נעשו נפוצים במהלך השנים האחרונות. מספר רב של משקיעים הגיעו להבנה כי הם מעדיפים לקנות ולהחזיק במניות של קרנות מבוססות מדד. אחד היתרונות בהשקעה במדד הינה פיזור מצוין של תיק ההשקעות שלכם וכמובן פוטנציאל של מימוש רווחים של המדד האמריקאי. אחד מהמדדים הנפוצים והמוכרים ביותר במהלך כל השנים והיום בפרט הוא מדד ה-S&P 500 שבמהלך השנים האחרונות שבר שיאים בביצועים והוכיח פעם אחר פעם כי מדובר באחד מאפיקי ההשקעה המובילים ביותר בעולם. משקיעים מקצועיים המחזיקים בניסיון רב שנים הפועלים בטווח השקעה רחוק משקיעים באופן מידתי ומוסיפים כסף לתיק ההשקעות שלהם בדרך תקופתית, מתוך הבנה כי השקעה במדד הינה השקעה לטווח הבינוני והארוך. אז מהו בעצם מדד ה-S&P 500 ? במאמר הבא נענה לכם על השאלה

פורסם בתאריך:


נכתב על ידי

מערכת העוטף

haotef@gmail.com

www.haotef.co.il

מהו מדד S&P 500 ?
שאלה שחוזרת על עצמה מספר רב של פעמים מפיהם של משקיעים מתחילים - מהו הS&P 500? ובכן מדובר במדד הדגל של וול סטריט (Wall Street) המכילה בתוכה את 500 החברות המחזיקות בשווי השוק הגדול ביותר שנסחר בארצות הברית ומחזיקה בתשואת דיבידנד של קצת מעל 2%. המדד כולל מספר מגזרים ומאחד חברות ממגוון רחב של תחומים כמו : טכנולוגה, אנרגיה, תעשיה ופיננסים ובכך מייעל את תהליך פיזור הסיכונים ומנמיך את הסיכון של כל מניה בצורה נפרדת. למעשה מדובר באחד היתרונות הגדולים ביותר של השקעה במדד - פיזור הסיכונים הרחב מפחית את רמת התנודתיות הכרוכה בהשקעה בחברה בודדת.
איך להשקיע ב-S&P 500 ?
אנחנו נשקיע במדד ה-S&P 500 דרך קרנות סל או באמצעות מדדים מחקים. ישנם שני סימונים למדד במסחר והם S&P 500=SP או E-mini S&P 500= ES. מיני הוא הקטן מבין השתיים אשר בו התנודה הנמוכה ביותר תהיה 12.5 דולר ואילו במדד הגדול התנודה המינימלית הינה 25 דולר. נוסף על כך, קיים הבדל בשעות וימי המסחר בין שני המדדים. יום המסחר האחרון של המדד הקטן הינו ביום שלישי השלישי לחודש ואילו מנגד, יום המסחר האחרון של המדד הגדול יותר הינו יום חמישי השלישי לאותו חודש.
האם כדאי להשקיע ב-S&P 500 ?
מבחינת תשואה ומימוש רווחים מדד ה-S&P 500 הוביל מספר רב של פעמים לתשואות גבוהות ביותר, ובטווח ארוך התגלה כהשקעה מעולה ומניבה, אך לא תמיד. כמובן גם במדד ה-S&P 500 כמו בכל השקעה, החשיבות לכניסה בעת הנכונה חשובה ביותר ואפילו לא פחות מעיתוי היציאה. משקיעים אשר נכנסו להשקעה במדד בזמן שפל ומכרו בשיא לאותו פרק זמן, מימשו רווחים גדולים לעומת משקיעים שקנו לאחר שהמדד כבר הגיע לביצועי שיא ונאלצו למכור בשל בהלה לאחר גל ירידות בתשואה נמוכה יותר.

(תמונה: FREEPIK )

תגובות

captcha
הקלד את המספרים שאתה רואה בתמונה: