לפרסום חייגו: 050-5788255

אנשים ועסקים בהעוטף

אנשים ועסקים

הכירו את המומחית לריפוי מערכות יחסים

כשחנה אדמנית מקיבוץ סעד הרגישה שהיא נשחקת בעבודתה מרובת השנים כעובדת סוציאלית - היא לא חשבה פעמיים, הלכה בעקבות החלום, ופתחה עסק עצמאי לריפוי מערכות יחסים וצמיחה אישית

פורסם בתאריך:


נכתב על ידי

צליל דיבקר

בת 29, נשואה + כלב, בעלת תואר ראשון בתקשורת ממכללת ספיר. נולדתי וגדלתי בקיבוץ בארי. כיום מתגוררת בנתיבות.

לפני שנה, חנה אדמנית מקיבוץ סעד הגיעה להחלטה לסיים את עבודתה כעובדת סוציאלית, "אחרי שנים אינטנסיביות מאוד בעבודה עם משפחות בכל מיני תכניות של משרד הרווחה, תכניות מעניינות וערכיות שמאוד אהבתי וחייתי אותן, הרגשתי שהעומס גומר עלי. מצאתי את עצמי עסוקה בכל המסביב ובקושי מגיעה למפגשי עומק ותהליך עם המשפחות, שזה מה שהכי רציתי לעשות".

חנה בת 36, נשואה ואמא ל4 ילדים, איתם היא מתגוררת בקיבוץ סעד מזה שנתיים וחצי, לשם עברו מנתיבות, "גם אני וגם אהרלה בעלי במקור מירושלים והסביבה, ושנינו הגענו לדרום בנפרד וכאן נפגשנו והקמנו את ביתנו. עברנו מנתיבות לקיבוץ סעד כי הרגשנו שאנחנו רוצים מקום שיותר קרוב לטבע, מקום עם מרחב לגוף ולנפש, שקט ופסטורליות", היא מספרת ומוסיפה: "חיפשנו מקום קהילתי רב-דורי ומגוון מבחינה דתית. אפשר לומר שממש מצאנו את המקום שלנו, סעד כמקום וכקהילה מהווה עבורנו ועבור הילדים שלנו בית גידול, ומאפשר לדברים טובים לקרות".

מתוך הרצון לשינוי תעסוקתי, החלה חנה בקורס למטפלים אצל שי אור, מי שכתב את הגישה "הורות כמעשה ניסים". היא מספרת שעבורה אלו היו שנתיים אינטנסיביות מרפאות ומחוללות שינוי, "מערכות יחסים תמיד העסיקו אותי, במיוחד אלה שבתוך המשפחה, הגרעינית והמצומצמת. מפגש עם אנשים מרגש אותי, גם השמחות והעוצמות, גם הכאבים והחולשות. היה בי רצון להיות לצד מי שקשה לו בלי לשפוט אותו, ורק לתת יד ולהיות בהקשבה מלאה אליו". חנה מספרת שרצתה לעזור להורים לצייר את החזון ההורי הייחודי שלהם, ולראות איך צעד צעד הוא מתממש במציאות של חיי המשפחה.

היא אזרה אומץ, ופתחה עסק עצמאי לריפוי מערכות יחסים, הורות, משפחה צמיחה אישית, "כרגע בעיקר מגיעים הורים שפוגשים קושי בהורות שלהם. מאבקים עם אחד הילדים, שאלות בנוגע ליחסים בין האחים, ענייני אוכל, מיניות, קשיי שינה, גבולות, מסגרות חינוכיות, מצבים חברתיים, סמכות הורית, ועוד, כל מה שמעסיק הורה". לדבריה, לא תמיד יש צורך לשלוח את הילדים לטיפול כדי לעזור להם, ולפעמים אפילו זה רק עלול להגדיל את הנזק, "במקום לשלוח ילד לטיפול - אני מציעה לטפל בו דרך ההורה. ההורה מגיע אליי לקליניקה, ודרך תהליך ממוקד של הקשבה לקושי מתאפשר ריפוי עמוק של הילד ושל ההורה גם יחד". היא מוסיפה ואומרת כי בהמשך הטיפול כן עולה לפעמים הצורך לתת מענה ישיר לילד, "אבל אז זה בא ממקום מיושב, וממקום של הורה שמקשיב קשב רב לילד שלו ונותן מענה לצרכים העמוקים שלו, ולא ממקום של הורה מבוהל שרק מנסה לפתור את הבעיה".

הקליניקה שלה ממוקמת קיבוץ סעד, ויש לה גם קליניקה וירטואלית, "אני פוגשת אנשים מכל קצוות הארץ לתהליכים מרגשים ומשמעותיים בשיחות וידאו", היא מספרת. בנוגע לאלו הפונים אליה בעקבות המצב הביטחוני המתוח אצלנו באזור, היא אומרת כי אין צורך למהר למצוא פתרון, "פשוט לתת לגיטימציה לכל מה שעולה. זה שלב בסיסי שרק אם עוברים אותו באמת, אפילו לשבריר שנייה, אפשר להמשיך הלאה למציאת הכוחות והמשמעויות והרעיונות מה ואיך לעשות - באופן שלא משאיר צלקת שלא מגלידה".

לכרטיס העסק באינדקס עסקים "העוטף": לחצו כאן

תגובות

captcha
הקלד את המספרים שאתה רואה בתמונה: