לפרסום חייגו: 050-5788255

אנשים ועסקים בהעוטף

אנשים ועסקים

האישה שכבשה את עולם הייעוץ העסקי

שירן אבקסיס, תושבת העוטף, עברה מסע ארוך כדי להגיע למקום בו היא נמצאת היום – בעלים של חברה לייעוץ ארגוני ועסקי, אותה הקימה במו ידיה. בשבוע שעבר נערך אירוע ההשקה של המשרד החדש בבעלותה (צילום: ג'ני פפרמן)

פורסם בתאריך:


נכתב על ידי

צליל דיבקר

בת 29, נשואה + כלב, בעלת תואר ראשון בתקשורת ממכללת ספיר. נולדתי וגדלתי בקיבוץ בארי. כיום מתגוררת בנתיבות.

את הסיפור של שירן אבקסיס, תושבת רנן, אנו מתחילים מהסוף. כיום היא הבעלים והמנכ"לית של חברת VALUE, הנותנת ערך בהתפתחות בהון האנושי וערך בהון הכלכלי, "משם נולד השם של החברה. אני יועצת ארגונית ויועצת עסקית שמתמחה בפיננסים, בוגרת תואר ראשון במנהל עסקים, ניהול וכלכלה. בהכשרה שלי אני יועצת ארגונית. כל המעטפת הזו של VALUE נולדה לפני שנה וחצי מכל השלבים שעברתי בדרך, VALUE הוא תוצר של המארז של כל ה-15 שנים של המסע שלי".

המסע של שירן התחיל כשהייתה בת 20, "פתחתי סטודיו לאיפור כלות וערב, ופתחתי אותו בשיא האמביציה, בשיא התשוקה והתעוזה, אבל אף אחד לא הדריך אותי ולא הסביר לי". שירן מספרת שבגלל התפקיד שעשתה בצבא כמכונאית מסוקים, רצתה לעסוק במקצוע נשי, "האיפור היה תחביב שנולד, והחלטתי שאחרי שנתיים בצבא אני רוצה להחזיר לעצמי את הנשיות. מתוך זה התאהבתי במקצוע, גילו את היכולות שלי ופתחתי את העסק" .

לאחר תקופה מסוימת בה העסק עבד והתפתח, החליטה לעשות שינוי, ולחפש עבודה בה תוכל לחסוך כסף כדי לנסוע לטיול הגדול, "התחלתי לעבוד בחברת ערוצי זהב (שמוכרת כיום כHOT). הלכתי במטרה ללכת שנה, לחסוך כסף, לטוס לחו"ל ולצאת ללימודים". לאחר 9 חודשים בתפקיד, הוצע לשירן להיכנס לעתודה ניהולית, דבר ששינה לגמרי את המסלול אותו תכננה, "זה הכניס אותי לעולם של פיתוח הדרכה, וניהול תפקידים בכירים במשק בתוך עולם התקשורת והשוק הפרטי. הגעתי למצב שעבדתי במשך 9 שנים בעבודה של קבלת החלטות, עם משכורת ותנאים טובים".

"בגיל 29 הרגשתי שמשהו לא מתחבר לי, וגם בדרך נהייתי אימא, והבנתי שאני צריכה שינוי ולהתחיל מסע משל עצמי", היא מספרת. הרצון שלה לעבוד כעצמאית הגיע מהתחושה כי מקום העבודה שלה לא משרת את הערכים הפנימיים שלה, ושירן החליטה לחשב מסלול מחדש, "הבנתי שכל השנים האלה שהייתי בהוט הנעתי עובדים להצלחה שלהם, ועכשיו אני רוצה להצליח בעצמי, והחלטתי ללכת ללמוד אימון. אני גדלתי לתוך המקום של תעשי רק מה שאת אוהבת, ובגיל 29 אחרי הריון שני הרגשתי שאני לא עושה את מה שאני אוהבת ושאני צריכה לעשות הפסקה. הארכתי חופשת לידה, הלכתי ללמוד, ואז הבנתי שאני לא חוזרת לעבודה כשכירה".

לפני 7 שנים, כשהחלה לעבוד כיועצת ארגונית, הרגישה כי אף אחד לא פותח לה את הדלת, "רציתי לעבוד במשרדים באזור הדרום, אבל הסתכלו עליי ולא הבינו מה אני רוצה. בדרך במסע שלי נכנסתי להיות פרילנס של חברות באזור תל אביב, אבל לא וויתרתי על החלום להיות יועצת ארגונית בדרום". על-מנת לקדם את עצמה בתחום, החליטה שירן לפתח מוצר ותפקיד כמנהלת משאבי אנוש לעסקים, "עסק קטן או עסק משפחתי לא בהכרח מבין את החשיבות של ניהול משאבי אנוש וניהול ההון האנושי בתוך עסק קטן, או לא יכול בהכרח לשלם משכורת לתפקיד כזה. לכן, פיתחתי מוצר בו אני עוזרת בניהול משאבי אנוש לעסקים קטנים, כאשר התפקיד שלי הוא לדאוג להון האנושי בתוך העסקים".

פיתוח התפקיד נבע מתוך האמונה של שירן כי בעסקים וארגונים, כאשר ההון האנושי לא מספיק מתפתח, לומד וצומח - הוא לא יגדל, "לכן המסר לעסקים הוא שההון האנושי מתחיל בהון האישי. כלומר תשקיע בעובדים שלך כדי לקבל מהם תפוקות יותר טובות. אני רואה את הפרט לנגד עיניי כחלק מצמיחה עסקית. כיום אני עוזרת לבעלי העסקים בניהול ההון האנושי בעסק שלהם, למשל אני מייצרת סדנאות והרצאות לעובדים, אלו דברים שבעל עסק לא חושב עליו, אתה לא יכול להתפתח אם לא תדע לתת לעובדים שלך כלים להתפתח. אתה רוצה שהעובד שלך ימכור יותר? אתה צריך לתת לו כלים שילמדו אותו למכור יותר".

בשבוע שעבר, נערך אירוע ההשקה של המשרד החדש באופקים של חברת VALUE, אותה הקימה שירן, "צוות המשרד הרים כוסית וחגג יחד עם כ-60 בעלי עסקים מתחומים שונים את השקת המשרד", היא מספרת. בין האורחים ניתן היה לראות לקוחות של VALUE יחד עם מגוון בעלי עסקים מאופקים והסביבה.

האורחים נהנו מכיבוד עשיר ומופע סטנדאפ של אסתי אלקובי שהעלה את האנרגיה והחגיגה, ולקינוח כל משתתף קיבל מארז שי לחג לניהול נכון של העסק, "ניצלנו את הקשרים שלנו כדי שגם אתם תזכו לטעום מהמתנה, וחילקנו שוברים המעניקים 20% הנחה לסדנה "להתנהל נכון-להרוויח יותר", שתתקיים מיד לאחר החג".

תגובות

captcha
הקלד את המספרים שאתה רואה בתמונה: