לפרסום חייגו: 050-5788255

אנשים ועסקים בהעוטף

אנשים ועסקים

"בשבילי הטבע": הרוקחת מהעוטף

הכירו את לאה ישראל ליסבון, שעברה להתגורר במושב זרועה לפני כשנה, ויחד איתה הביאה את המקצוע בו היא עוסקת - ייצור קוסמטיקה טבעית ואורגנית בעבודת יד, ואת מוצר הדגל שלה "בשבילי" - תרכיז חליטה ולהגברה והשבחת חלב אם

פורסם בתאריך:


נכתב על ידי

צליל דיבקר

בת 28, נשואה + כלב, בעלת תואר ראשון בתקשורת ממכללת ספיר. נולדתי וגדלתי בקיבוץ בארי. כיום מתגוררת בנתיבות.

לפני כשנה עברה לאה ישראל ליסבון יחד עם בעלה וארבעת ילדיהם ממושב בית מאיר למושב זרועה שבעוטף. היא מספרת שבין הסיבות למעבר היה הרצון באיכות חיים אחרת, "למרות שבבית מאיר היה לנו מדהים, המקום היה מיוחד ואהבנו אותו, אבל פה הכול קרוב וגם המחייה יותר זולה". יחד עם המעבר, העבירה איתה לאה את המקצוע בו היא עוסקת - ייצור קוסמטיקה טבעית ואורגנית בעבודת יד. לדבריה, כבר כילדה התעניינה בתרופות סבתא, ועם השנים התגלגלה להתעסק באמנות של עיצוב פרחים ואירועים, "כשגרנו בבית מאיר שמעתי שיש לימודים לרוקחות טבעית וזה מאוד משך אותי. לפני שלוש וחצי שנים הלכתי ללמוד בעין כרם, ומשם נפתחה האהבה לצמחים ולצמחי מרפא".

לאה מספרת שעולם הרוקחות הטבעית מאוד עשיר בידע, וכדי ללמוד ולצבור ניסיון הייתה רוקחת תכשירים בבית ומעבירה לאנשים לראות בכדי לראות כיצד זה משפיע, "עם השנים זה הלך והשתבח, וכיום אני עוסקת בזה במשרה מלאה. יש לי מעבדה במושב שם אני רוקחת את כל הדברים שהם בעבודת יד". בנוסף למוצרי הקוסמטיקה, מייצרת לאה מוצר שנקרא "בשבילי" - תרכיז חליטה לנשים מניקות שמגביר ומשבח חלב אם, "זה מוצר שרקחתי לפני שנתיים וחצי. הכנתי והבאתי לנשים וקיבלתי משובים חיוביים בנוגע לכך שהוא גם מגביר חלב וגם התינוק הרבה יותר רגוע. אני מייצרת אותו במפעל בבית שמש, והוא נחשב בגדר תוסף תזונה שיש עליו השגחה של בד"ץ רובין ואישור משרד הבריאות. זה מוצר שהוא הלב של העסק שלי".

את המוצרים ניתן לרכוש בכל ימי חמישי ושישי בדוכן הקבוע שלה ביריד "אשכול מרקט", ואפשר גם להזמין אותם באופן טלפוני ולקבלם במשלוח ישיר עד הבית. "השאיפה שלי לעתיד זה לצבור הרבה ידע וניסיון, כי זה עולם עשיר שתמיד אפשר ללמוד בו עוד ועוד", היא מסכמת.

לכרטיס העסק של לאה באינדקס עסקים "העוטף": לחצו כאן

תגובות

captcha
הקלד את המספרים שאתה רואה בתמונה: