לפרסום חייגו: 050-5788255

אנשים ועסקים בהעוטף

אנשים ועסקים

"ביידריסטה סטיילינג": הסטייליסטית שרוצה לגרום לך לחייך

מור ביידר, סטייליסטית מנתיב העשרה, משתפת אותנו על הבחירה במקצוע מתוך רצון לגרום לנשים להרגיש שלמות עם עצמן ועם הגוף שלהן, ואיזה תהליך עוברת לקוחה שפונה אליה

פורסם בתאריך:


נכתב על ידי

צליל דיבקר

בת 29, נשואה + כלב, בעלת תואר ראשון בתקשורת ממכללת ספיר. נולדתי וגדלתי בקיבוץ בארי. כיום מתגוררת בנתיבות.

מור ביידר, בת 27 ממושב נתיב העשרה, היא בוגרת סטיילינג ב"שנקר", ועוסקת בתחום כבר שנתיים, "המהות של העסק שלי הוא לא להגיד מה טרנדי ומה באופנה, ואם כדאי לך ללכת עם מנומר או לא, אלא המטרה שלי היא לגרום לנשים להסתכל במראה ולחייך, ולאהוב את מה שהן רואות", מספרת מור ומוסיפה "אני באמת מאמינה שכל אחת עם העזרה הנכונה יכולה להיות הכי מהממת שיש".

מור מספרת שכבר מגיל קטן אהבה להתלבש קצת שונה מכולם, "אם זה בצבעים שהם יותר צבעוניים, אם זה בגזרות שהן שונות, ותמיד הייתי מקבלת על זה מחמאות. אני לא קונה את הבגדים שלי במקומות מיוחדים אבל איכשהו עליי אני מצליחה להפוך את זה למשהו שהוא קצת יותר מיוחד, ולכן אמרתי לעצמי שבאיזשהו שלב אני ארצה להפוך את הכישרון הזה למקצוע, בקטע שבאמת כל אחת עם קצת כיוון ודיוק נכון יכולה להיות מיוחדת ומעניינת, ולהביא את עצמה לידי ביטוי". היא משתפת שאחד הקווים המנחים שהביאו אותה לעסוק בתחום הזה היה הרצון לעבוד במקצוע שיגרום לאנשים לחייך, "חשבתי איך אני יכולה לשלב את האג'נדה הזו עם משהו שאני גם חושבת שאני טובה בו ואוהבת לעסוק בו, וככה גלגלתי את עצמי למקצוע הזה של הסטיילינג".

בתחילת תהליך הסטיילינג עורכת מור ללקוחה שאלון קצר, "אנחנו קודם כל מאפיינות את הלקוחה. אני שומעת מיהי, מה סדר היום שלה ומה הצרכים שלה בעצם, כי יש הבדל בין לקוחה שנמצאת עכשיו במעברי עבודות וצריכה להתלבש בצורה טובה לראיונות עבודה, או מישהי שהתחילה עבודה חדשה ורוצה גרדרובה קצת יותר מחויטת, או בכלל חיילת משוחררת שבא לה קצת בגדים מגניבים אחרי ששנתיים היא לא יכלה לקנות בגדים", היא מספרת, "אחרי זה אנחנו נפגשות ובודקות מה מבנה הגוף שלה, מה הסגנון שלה, מה הצבעים שמתאימים, אני למעשה עושה לה אפיון שהוא אישי ומותאם ספציפית אליה, ומשם אנחנו מתקדמות". לאחר מכן מוצעות ללקוחה אופציות נוספות להמשך התהליך, "יש אפשרות ליום של סטיילינג בארון, בו בעצם אנחנו עוברות ביחד על כל הארון של הלקוחה, מוציאות את כל מה שלא רלוונטי, מה שלא יושב טוב או שהיא לא אוהבת אותו יותר. אנחנו נפרדות מזה לשלום ונשארות רק עם הדברים שבאמת טובים והיא אוהבת, ומהם אני מרכיבה לה כל מיני לוקים יפים מתאימים".

בעקבות יום הסטיילינג בארון, מייצרת הלקוחה ביחד עם מור רשימה של בגדים שחסרים לה, "מדובר ברשימה חכמה, יעילה ומותאמת, וביום אחר אנחנו יוצאות לקנות את הבגדים האלה. זה ממש כמו לצאת לשופינג עם חברה אבל חברה שיודעת, שממליצה על הדברים שבאמת מתאימים, כך שלא תקני סתם ותוציאי המון כסף שלא לצורך" היא אומרת. לדבריה, פעמים רבות אנו קונים בגדים מתוך לחץ כלשהו, "או של המוכר או של חברה או של זמן, ואנחנו לא באמת אוהבות הרבה מהבגדים שאנחנו לובשות. סטייליסטית מה שהיא עושה, זה כאילו נראה כמו משהו שאת מוציאה עליו כסף, אבל זה בעצם חסכון והשקעה, כי בליווי שלי אני מדייקת אותך וגורמת לך לקנות אך ורק דברים שיהיו מתאימים לך, וזה חוסך כסף לטווח הארוך כי את לא מבזבזת אותו על דברים שבחיים לא תלבשי אותם". בשורה התחתונה, היא אומרת, זה גורם ללקוחה לקום בבוקר ולא להיות מתוסכלת כשהיא פותחת את הארון, "עכשיו היא באמת מרגישה שכל הארון מדבר את השפה שלה, זה מעלה מאוד את הביטחון העצמי וזה מה שאני רוצה לייצר. לא מישהי שלבושה בשיא הסטייל כמו מישהי שמתלבשת נכון לעצמה, ומרגישה טוב עם עצמה ושלמה עם הגוף שלה, והביטחון העצמי שלה יותר גבוה בזכות המפגש איתי, זה מה שאני רוצה להעביר".

תגובות

captcha
הקלד את המספרים שאתה רואה בתמונה: